TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

Visia Cilt Analizi

Visia ® Cilt Analizi

Cilt problemlerini ortaya çıkarmada etkin uygulama sunan visia cilt analizi uygulaması, ileri seviye cilt analiz imkânı sunmaktadır....

endymed altın igne

Altın İğne (Endymed)

ENDYMED'i dünyanın en popüler cilt gençleştirme cihazı yapan özelliği diğer yüz germe tedavilerine göre daha az..

bbl forever young

BBL Forever Young

Daha pürüzsüz, daha gergin ve daha parlak bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale...

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial FDA onaylı, yaşlanma karşıtı bakım ve cilt gençleştirme tedavilerinden biridir. Cilt yenileme ve koruması...

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, en genel anlamıyla istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Bu yöntemde, özel bir lazer cihazı..

Diş Gıcırdatma botoks

Tanita BC 418

Dünyada birçok ilki gerçekleştiren lider ölçüm ve analiz cihazı tanita ile kendinizi tanıyacak, vücudunuzu anlayacak ve daha...

BOTOKS UYGULAMALARI

Yüz ve Cilt Botoksu

Yüz ve Cilt Botoksu

Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için...

botoksUygulamaları

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme pek çok kişinin özel ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir..

Diş Gıcırdatma botoks

Diş Gıcırdatma Tedavisi

Günümüzde Diş Sıkma (Gıcırdatma) sorununun tedavisi Çene Botoksu ile mümkün olmaktadır.

baby botoks

Baby Botoks

Baby botoks aslında adı gibi bebeksi dokunuşlu bir botoks uygulama çeşididir. İşlem oyuncu botoksu...

baby botoks

Migren Botoksu

Migren botoks tedavisi ile kronik baş ağrılarının büyük bir bölümünde azalma sağlanır....

kıbrıs gummy botoks

Gummy Smile Botoks

Gummy smile Botoks ile daha güzel ve çekici bir gülüşe sahip olacaksınız...

Gummy Smile Botoks

gummy smileGummy smile Botoks ile daha güzel ve çekici bir gülüşe sahip olacaksınız.

Gummy Smile Nedir?

Gülümseme sırasında diş etlerinin estetik olarak kabul edilen miktardan daha fazla görünmesine Gummy Smile denir. Diş Eti Gülüşü olarak da isimlendirilen Gummy Smile, konuşma ya da gülme sırasında diş etlerinin normalden fazla görünmesi anlamına gelir. Normal bir diş eti görünüşü, konuşma ya da gülme sırasında diş ile dudak arasında oldukça ince bir şekilde kendisini gösterir. Gummy Smile’a sahip olan bireylerde ise diş etleri, çok daha ön planda ve kalın bir şekilde görünür.

Diş etlerini şişkin ve sağlıksız bir şekilde gösteren Gummy Smile, estetik açıdan bireyi rahatsız eden ve özgüven eksikliğine neden olan problemler arasında yer alır.

Gummy Smile Oluşumunun Başlıca Nedenleri Nelerdir?

 • Diş eti hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkabilecek inflamasyonlar.

 • Diş yüksekliğinin normalden küçük olması.

 • Üst dudak yapısının ince olması.

 • Üst çenede gelişen kemik büyümesi.

 • Bazı ilaçların kullanımından kaynaklanan yan etkilerle diş etlerinin zamanla büyümesi.

 • Üst dudakta bulunan kasların hipermobil olması.

Gummy Smile Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gummy Smile, çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilen bir estetik sorundur. Temelde bu yöntemler geçici ve kalıcı olmak üzere ikiye ayrılır. Geçici olan yöntem için sıklıkla Gummy Smile Botoksu uygulanırken kalıcı yöntemde diş boyu uzatma operasyonu tercih edilir.

Gummy Smile Botoksu Nasıl Yapılır?

Gummy Smile Botox adı ile de bilinen diş eti botoksu, Nazolabial hat üzerinde bulunan belirli bazı noktalara yapılan bir botoks işlemidir. Gummy Smile Botoksu yapılmadan önce, söz konusu bölgeye lokal anestezi özelliğine sahip bir krem sürülür. Krem etkisini göstermeye başladıktan sonra gerekli sterilizasyon işlemleri yapılarak enjeksiyon işlemi gerçekleştirilir. İşlem süresi 5 dakika kadardır ve günlük yaşama hemen dönülebilir.

CyprusMedi Klinik, dişeti gülüşü de dahil olmak üzere kozmetik kaygılar için birçok botoks tedavisi sunmaktadır. Gülerken diş etlerinin aşırı görünmesinden mutsuzsanız, botoks tedavisi sizin için doğru çözüm olabilir.

Gummy Smile Botoksu Tedavisinin Yararları Nelerdir?

 • Tedavi seansları 10-15 dakikadan fazla sürmez.

 • Enjeksiyonlar minimal invazivdir ve ağrıya neden olmaz.

 • Sonuçlar diğer yöntemlere göre hızlı bir şekilde gerçekleşir.

 • Enjeksiyonlar tedavi hedeflerine göre ayarlanabilir.

 • Sonuçlar tamamen doğal ve yüzle orantılıdır.

Gummy Smile Botoksu Yapılırken Ağrı Olur Mu?

Gummy Smile Botoksu yapılırken uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde ağrı olabilecek en düşük seviyeye indirilir. Buna ek olarak işlem sırasında söz konusu bölgeye buz uygulanır. Ayrıca botoks işlemi sırasında hayalet adı verilen ince iğne uçları kullanılır ve bu da ağrı düzeyinin düşürülmesinde etkili olan bir yöntemdir.

Gummy Smile Botoksun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Gummy Smile Botoks ile 4-6 aya kadar etkili kusursuz gülüşe sahip olabilirsiniz. Dördüncü aydan sonra yavaş yavaş etkisini yitiren botoks, altıncı ayla birlikte yeni bir uygulama ihtiyacı doğurabilir.

Gummy Smile Botoksu Yeniden Yaptırılabilir Mi?

Gummy Smile Botoksu yaptıran bir kişi, etkisi geçtikten sonra yeniden Gummy Smile Botoksu yaptırabilir. Bu durumun sağlık ya da estetik yönden herhangi bir sakıncası olmadığı gibi istikrarlı şekilde yeniden yapılan botoks uygulamaları ile işlemin etki süresi uzayabilir.

Gummy Smile Botoks Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamile ve emziren kadınlara,

 • Cilt enfeksiyonu olanlara,

 • Kanser hastalarına,

 • Kanama bozukluklarına ve kas hastalıklarına sahip olanlara,

 • İleri psikiyatrik bozukluğa sahip olanlara,

 • Kan sulandırıcı kullanılması gereken durumlarda uygulanmamalıdır.

Bunun dışındak i18 yaşını doldurmuş kadın ve erkek her diş eti gülüşü diğer bir ifadeyle gülüş estetiği (Gummy Smile) şikayeti olan hastaya botoks ile tedavi işlemi uygulanabilir.

Gummy Smile Botoksu Sonrasında Yüz İfadesi Değişir Mi?

Gummy Smile Botoksu yapıldıktan sonra yüz ifadesi değişmez ancak gülümseme ve konuşma sırasındaki görünüş olumlu yönde değişir.

Gummy Smile Botoksu sırasında yüz kaslarına doğrudan ya da dolaylı olarak herhangi bir müdahale yapılmadığı için yüz üzerindeki diğer bölgelerde ifade değişimi meydana gelmez.

Gummy Smile Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Gummy Smile Botoksunun yapılmasından sonra, hassas bir cilde sahip olan bireylerde işlemin uygulandığı bölgelerde hafif kızarıklıklar ve kısmi şişme görülebilir. Bu ve benzeri yan etkiler birkaç saatlik buz uygulaması ile yok edilebilir.

Gummy Smile Botoksunun kalıcı bir yan etkisi bulunmamakla birlikte botoks işlemi sırasında gereğinden fazla doz kullanılmış ise bazı dudak hareketleri bu durumdan etkilenebilir. Uzman doktorlar tarafından yapılan operasyonlarda böyle bir durumun meydana gelme ihtimali son derece düşüktür.

Kıbrıs Gummy Smile Fiyat Nedir?

Kullanılacak botoksun kalitesi, markası ve kullanım miktarı verilecek fiyat üzerinde etkilidir. Gummy Smile Fiyat bilgisi için internet sitemizde yer alan +90 533 831 10 30 numaralı Whatsapp hattından veya  +90 392 365 55 56 numaralı telefondan hızlıca bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Migren Botoksu

migrende botoks uygulamasiMigren Nedir?

Migren tekrarlayan baş ağrıları ve ağrı öncesinde ya da sırasında olan ışık ve koku hassasiyeti, bulantı, kusma ile seyredebilen bir nörolojik hastalıktır. Migren rahatsızlığı kişinin günlük yaşam kalitesini, iş yaşamını ve sosyal aktivitelerini oldukça olumsuz etkiler.

Özellikle kronikleşen migren bazen 3 aydan daha uzun sürmektedir. Bazı migren atakları sık aralıklarla ortaya çıkar. Migren hastalığına sahip olan kişiler bu hastalıktan dolayı kalabalık ortamlara girmezler ve ışıktan etkilenirler. Sosyal yaşamlarını kısıtlayıcı şekilde baş ağrısı yaşayabilirler. Bu yüzden, migren ataklarının sıklıkla olduğu durumlarda ve hastaların ilaçla çözüme ulaşamadığı durumlarda botoks uygulaması önerilmektedir.

Migren Nedenleri

Migren nedenleri tam olarak anlaşılmamasına rağmen, genetik ve çevresel faktörlerin rol oynadığı bilinmektedir. Migren ailesel geçiş %40-75 arasındadır. Bunun yanı sıra hormonal değişimlerin sıkça olduğu kadınlarda daha sık görülür.

Migren Belirtileri

 • Mide bulantısı,
 • Ses ve ışığa tahammülsüzlük,
 • Zonklayıcı baş ağrısından oluşan belirtiler migreni işaret eder.

Migren Botoksu Nedir?

“Migren botoks tedavisi ile kronik baş ağrılarının büyük bir bölümünde azalma sağlanır.”

Kronik migren atak sayısını azaltan ve olan atakların hafif geçmesini sağlayan Migren Botoksu günümüzde dünyada çok popüler ve etkili bir uygulamadır.

Kişilerin çok şiddetli migren atakları geçirmesi ile birlikte kronik hale gelen baş ağrılarının tedavi seçenekleri oldukça azdır. Migren botoksunun migren ataklarını azalttığı ve engellediği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Migren atağı yaşayan hastalarda 3 ayda bir ya da 6 ayda bir botoks uygulamasının yapılması alternatif bir tedavi yöntemi olmuştur.

Migren botoksu yapılarak hastanın yaşam kalitesi yükseltilmekte ve ağrıları azaltılmaktadır. Botoks uygulaması ile kronik hale gelen baş ağrılarında önemli derecede azalma sağlanmaktadır.

Migren Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Migren botoksu uygulaması hastanın baş ağrısının şiddetine, sıklığına ve tıbbi durumlara bağlı olarak belirlenmektedir. Hasta, Migren ataklarını 15 günden daha fazla sürede ağrılı bir şekilde yaşıyor ise ve ilaçla içtiği halde ilaç tedavisinin herhangi bir etkisi bulunmuyorsa o zaman botoks yöntemi uygulanabilir.

Migren Botoksu Nasıl Yapılır?

Migren hastalığının botoks yöntemiyle tedavi edilmesinde küçük iğneler kullanılır. Uygulama öncesinde ağrı ya da acı hissedilmemesi için lokal anestezi kremi kullanılır. Daha sonra iğneler aracılığı ile şakaklar, alın, boyundaki belirli kaslara ve baş arkasına migren botoksu uygulanır. Botoks enjeksiyonu kas ve sinir arasında bir iletişimsizlik oluşturur ve böylece ağrıların azaltmasına yardımcı olur. Botoks ile migren tedavisi yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında kişi normal aktivitelerine ve sosyal yaşamına rahatlıkla dönebilmektedir.

Botoks ile Migren Tedavisinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Migren tedavisinde uygulanan botoks yönteminin birçok avantajı bulunmaktadır. Migren tedavisinde botoks yönteminin kullanılmasının en önemli avantajı ilaç kullanımını oldukça azaltmış olmasıdır. Hatta bazı hastalar hiç ilaç kullanmamaktadır. 

Migren Botoksu yönteminden sonra hastaların migren ataklarında ciddi anlamda bir azalma gözlemlenmiştir. Migren tedavisinde botoks yönteminin uygulanması ile hastanın yaşam kalitesi artmaktadır.

Migren Botoksunun Etki Süresi Ne Kadardır?

Migren botoks sonrası etki yaklaşık 3 gün sonra başlar. Tam etkinin oluşması 10-14. gün geçtikten sonra görülür.

Uygulanan Migren botoksunun etki süresi 3 aydır. 1 yıl düzenli uygulamadan sonra bu sürenin uzadığı bildirilmiştir.

Spor yapanlarda ve metabolizma hızı yüksek olan hastalarda migren botoksunun etkisi daha hızlı kaybolabilmektedir.

Migren Botoksu Güvenli Bir Yöntem Midir?

Migren Botoksu uygulaması Amerika'daki ilaç merkezi olan federal onay merkezi (FDA) tarafından onaylanmıştır. Bu yüzden de güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Migren Botoksu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Migren Botoksu sonrası 2 gün boyunca kan sulandırıcılardan (kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, omega 3, E vitamini) uzak durmak gerekir. Bunun yanı sıra 2 gün boyunca sıcak su, hamam ve saunadan ve sportif faaliyetlerden uzak durulmalıdır.

Migren Botoksu Kimlere Yapılmaz?

Hamilelik, emzirme dönemindeki kadınlara, kas zayıflığı ile seyreden hastalığı olanlara, bazı antibiyotiklerin kullanımı sırasında, şiddetli romatizmal ve immünolojik hastalığı olanlara, daha önceden bilinen botoks allerjisi olanlara yapılmaz.

Kıbrıs Migren Botoksu Fiyatları Nedir?

Kıbrıs Migren Botoksu Fiyatları uygulama sahasının genişliği ve kullanılması gereken ilaç miktarına göre değişiklik göstermektedir. Migren Botoksu Fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Baby Botoks

baby botoks

Baby Botoks Nedir?

Baby botoks aslında adı gibi bebeksi dokunuşlu bir botoks uygulama çeşididir. İşlem oyuncu botoksu olarak da bilinmektedir. Sadece az miktarda botoks uygulanarak yüzdeki karakteristik özellikleri yok etmeden, kasları gevşetir ve sinirlerin kasılmalarını azaltır. Gerekli durumlarda mimiklerde hafif azaltılmaya gidilerek, yüzdeki ince kırışıklıkları açma yöntemidir.

Bu uygulamada esas amaç, mimik hareketlerine engel olmayarak tamamen doğal bir görünüm oluşturmaktır. Bu uygulama gerek uygulanacak alanların değiştirilmesi gerekse de dozajın klasik botokstan farklı ayarlanması ile yapılır.

Ortalama 15 dakika süren bir operasyon ile yüz kaslarına dikkatli bir şekilde enjekte edilir. Botoks enjeksiyonunun etkisi ortalama 1 – 2 gün içinde ortaya çıkar. Baby botox ile yüzdeki kırışıklıklar giderilirken mimik hareketlerine engel olmayarak genç ve doğal bir görünüm oluşturmaktır.

Baby Botoks Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Klasik uygulama bölgesi kapsamında olan tüm bölgeler, baby botoksun uygulama alanındadır.  Baby botox ile alın ve göz bölgesi çevresi, kaş arası dikey çizgiler, göz kenarlarındaki kaz ayakları, alındaki yatay çizgiler tedavi edilebilmektedir. Ancak mimik hareketlerini bozmayacağı için yüzde yüz kırışıklık açılması hedeflenmez. Eğer hedef tamamen kırışıklık açılması ya da hareketsiz mermer görünüşlü bir alın ise klasik botoks yöntemini tercih edilmelidir.

Baby (Minimal) Botoksun Avantajları Nelerdir?

Hızlı, kolay ve güvenli bir yöntemdir. Cerrahi operasyon gerektirmeyen, enjeksiyon ile yapılan, konforlu bir yöntemdir. Ortalama 10-15 dakika içerisinde tamamlanır. Enfeksiyon, yara riski ve iz oluşturmaz. Kişi sosyal yaşamına ara vermeden devam edebilir.

Her mevsim ve günün her anında yapılabilen, kırışıklıkları tamamen yok eden ve fakat etkisi geçici bir uygulamadır.

Kimler Baby Botoksu Tercih Etmelidir?

Yüzün üst üçte birlik bölümünde ince kırışıklıkları olup bunların hafiflemesini arzulayan, ancak hiç bir mimik kaybı istemeyen, tamamen doğal sonuçlar hedefleyen kişiler baby botoksu tercih edebilirler.

Kimlere Baby Botoks Yapılmaz?

18 yaşını doldurmuş ve herhangi bir cilt rahatsızlığı olmaması en önemli kriterdir. Merkezimizde hamilelere ve emziren annelere, botoks, dolgu uygulamaları yapmıyoruz.

Göz çevresi baby botoks işleminde de göz hastalığı olmaması önemlidir. Kas ve damarlarında herhangi bir hastalık olan, trombosit sorunu olan ve düzenli olarak kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere de baby botoks uygulamaları yapılmaz. Bu durumlar dışında kadın ve erkek, isteyen herkes güvenle uygulanabilir.

Baby Botoks Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Baby Botox sonrasında ilk 24 saat dikkatli olunmalıdır. Hamam ve sauna tarzında aşırı sıcak ortamlara girilmemeli, ilk gün banyo yapılmamalıdır. Yüz masajı veya uygulama bölgelerine baskı-basınç olmamalıdır. İlk 24 saat egzersizden (spor salonu, pilates vs) uzak durmak önerilir. İlk gece yüzüstü yatmayınız. Baby Botoks Sonrası 24 saat alkol alınmaması önerilir. Alkol kan inceltici maddeler grubunda olduğundan Baby Botoks sonrası morluk ve ödem ihtimalini arttırır.

Baby Botoks ve Klasik Botoksun Birbirinden Farkı Nedir?

Baby botoks ve klasik botoksun birbirinden ayıran en önemli fark sonuçları ve kalıcık zamanlarıdır. Baby botoks uygulamasında kaslarda tam bir bloklanma gerçekleştirilmediği için uygulama klasik botoksa göre ortalama 1 ay önce geri döner yani daha sık yenilenmesi gerekir.

Her iki uygulamanın da etkisi 3-10 günde ortaya çıkar. Her iki uygulama sonrasında yüzde gençlik ve tazelik oluşurken alında aydınlanma ve parlaklık meydana gelir.

Klasik botoksta mimikler bloklandığı için daha fazla alın hareketleri kısıtlanmıştır. Baby botoksta herhangi bir mimik kaybı oluşmaz. Ancak bunun yanında klasik botoksta gençleşme daha fazladır. Alın germe efekti, badem göz efekti ve kaş kaldırma efektleri klasik botoksta çok daha belirgindir. Yani baby botoks çok daha doğal bir görünüm sağlarken, klasik botoks daha kuvvetli sonuçlar sergiler. Bu sebeple kişinin botoks öncesi beklentisi çok iyi öğrenilip işlem uygulanmalıdır.

Baby Botoks Kalıcı Mıdır?

Botoks uygulamalarının hiçbiri kalıcı değildir. Her botoks uygulaması tekrar gerektirmektedir. Botoks uygulamalarında,  bundan birkaç sene önce, ilaç prospektüslerinde, 6 ayda 1 kez yenilenme önerisi bulunurken, yeni ürünlerde bu uygulama zamanı prospektüs bilgisi olarak 4 ayda 1 keze düşürülmüştür. Yani ilaç kuvveti azaltılmıştır. Bu da aslında sonuçların klasik botoks ile de artık son derece doğal olmasını sağlamıştır.

Merkezimizde botoks uygulamaları için kalıcılık şöyle özetlenmektedir. 3. ay sonrası botoks etkisi yavaşça bozulmaya başlar ancak genel olarak 5. aya kadar etkileri devam eder. 5 ila 6 ayda bir kez yenileme önerilir. Tabii burda genetik özellikler, metabolizma hızı, sigara kullanımı, beslenme ve stres etkisi de çok önemlidir. Bazı hastalarda botoks kalıcılık süresi 3 aya kadar düşerken bazı hastalarda 9 ay, 1 yıla kadar uzayabilir.

Kıbrıs Baby Botoks Fiyatları Nedir?

Baby botoks fiyatları, uygulama yapılacak bölge sayısına ve kullanılacak botoks dozu miktarına bağlı olarak belirlenir. Yüz analizi, doku analizi ve ilk muayenede belirlediğimiz kişiye özel planlama ile fiyatları belirliyoruz. Her seans ve uygulama içeriği için merkezimizden randevu almanız yeterlidir.

Botoks Nedir?

kibris botoksBotoks (Botulinum Toksin) doğada bulunan Clostridium Botulinum bakterisinden laboratuar ortamında elde edilen, saflaştırılmış protein içerikli, zehirli bir nörotoksindir. Ancak insanlara son derece düşük dozlarda kullanılmasından dolayı zararı yoktur. Botoks sinir-kas iletim siteminde proteinleri bağlayarak asetilkolin maddesinin salınımı engeller. Böylece çizgili kaslarda geçici olarak zayıflama yaratır.

Etkisi uzun süren bir kas gevşetici olması nedeniyle kozmetik alanda mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan alın, yüz kırışıklıklarını azalmasına, yeni oluşacak kırışıklık ve çizgilerin ise önlenmesinde kullanılmaya başladı. Uygulama sonrası etkisi ortalama 4-6 ay sürmektedir. Botoks uygulaması 10-15 dk süren ve işlem sonrası hastanın günlük aktivitelerini kısıtlayan bir işlem olmadığı için çok tercih edilmektedir.

Botoks uygulama alanı hareketli olan kırışıklıklar ve çizgilerdir. Statik kırışıklık ve çizgilere ise dolgu maddeleri ile müdahale edilir. Medikal estetik işlemlerinde botoks ve dolgu uygulamaları kombine edilerek kullanılabilir.

Merkezimizde profesyonel kişiler tarafından uygun dozlar ile yapılan işlemler sayesinde yüzde oluşan kırışıklık gibi olumsuz durumların önüne geçilerek kişinin genç ve zinde bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Botoks Markaları

Dünyada farklı botoks markaları bulunmakla birlikte ülkemizde Botox® ve Dysport® olmak üzere iki çeşit botoks markası bulunmaktadır. Her iki botoks markası da FDA onayı almış kırışıklıkların tedavisinde etkin ve güvenilir olarak kullanılmaktadır.

Botoks Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Kırışıklık Tedavisi

 • Yüz Şekillendirme

 • Aşırı Terleme Tedavisi

 • Migren Tedavisi

 • Gummy Smile “Diş Eti Gülümsemesi”

Aşırı Terleme Tedavisi

asiri terlemeTerleme sorunu yaşam kalitesini düşürüyor…

Aşırı terleme pek çok kişinin özel ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir. Aşırı terleme sadece yaz aylarında değil her mevsimde yaşam kalitesini düşüren, kişinin kendine olan güvenini azaltan sosyal bir problem olarak karşımıza çıkar.

Aşırı terleme sorununa sahip olan kişiler; toplumda rahat hareket edemediklerini, insanların ellerini sıkamadıklarını, kıyafet seçimi konusunda özgür olamadıklarını, istedikleri ayakkabıları rahat bir şekilde tercih edemediklerini dile getirirler. Bu şikâyetlere bağlı olarak da kişinin yaşam kalitesi düşerken, psikolojisi ise olumsuz yönde etkilenir.

Terleme botoksu, minimal risk içermesi, pratik, kolay uygulanabilir olması ve etkili sonuçları ile günümüzde aşırı terleme tedavisi için en çok tercih edilen yöntemdir.

Uygulama sonrası yaklaşık 6 ay kadar etkinliği devam eden terleme botoksu fiyat performans anlamında en popüler terleme tedavilerinin başında gelir.

Terleme Botoksu Nedir?

Terleme botoksu, terleyen bölgedeki ter bezlerine aşırı terlemeye sebep olan sinir uyarılarını bloke eder. Bloke olan sinir uyarımlar sebebi ile terleme oluşturamaz. Terleme botoksu uygulaması yaklaşık 15 dakika sürer. Botoks ile terleme tedavisi öncesi lokal anestezik kremler ile deri yüzeyi uyuşturulabilir. 

Terleme Botoksu Hangi Bölgelere Uygulanır?

En sık yapılan terleme botoksu işlemi koltuk altı botoksu uygulamasıdır. 

 • Koltuk altı terleme botoksu,

 • El terlemesi botoksu,

 • Ayak terlemesi botoksu olarak sıralanabilir.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Botoks uygulaması öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar ve alkol kullanımı en az 5 gün önce kesilmelidir.

 • Epilasyon ve ağda ile yapılan temizlikler, uygulamadan 15 gün önce ve sonrasına kadar yapılmamalıdır.

 • 3 gün önce tıraşlama yapılmalıdır.

 • Son 24 saat içinde krem, deodorant, parfüm kullanımı olmamalıdır.

 • İşlem öncesi son 3 saatte sıcak sıvı tüketimi bırakılmalıdır.

Terleme Botoksu Nasıl Yapılır?

İlk kez terleme botoksu uygulanılacak kişilerde ter bezlerinin yerlerin belirlemek için “pozitif iyot testi” yapılır. Bu işlem için kişinin işlem öncesinde bir gün duş almamış olması ve kol altına rollon, sprey kullanmaması gerekmektedir.

Klinikte hastaya iyot sürülür ve nişasta pudrası ile terleme alanları belirlenir. Böylelikle gereksiz botoks uygulaması yapılmasının önüne geçilir.

Özellikle koltuk altı terlemesi için yapılacak işlemler oldukça konforlu ve ağrısızdır.

El ayası ve ayak tabanı bölgelerine yapılacak terleme tedavilerinde ise gerekli olması durumunda ağrı kesici kremler kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında herhangi bir ilaç kullanılmaz ve pansuman gerekmez.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Uygulama sonrasında günlük hayata ve işe dönülebilir.

 • Uygulama sonrası 1-2 gün aşırı güç gerektiren ve vücudun ısı seviyesini arttıran ağır aktivite ve aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.

 • Uygulama sonrası 1-2 gün botokslu bölgeler ovuşturulmamalıdır.

Botoks Terlemeyi Nasıl Önler?

Botoks uygulaması, ilgili bölgedeki sinir iletimini geçici bir süre durdurmaktadır. O bölgede ter oluşumuna neden olan kolinerjik sinirler etkisiz bir hale geleceği için terin üretilmesi ve dışarıya atılmasının önüne geçilmiş olur.

Terleme Botoks Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama bölgesinde işlem sonrası morluk ve şişlikler oluşabilir. Normaldir. Bu etkiler kısa süre içerisinde gerilemektedir.

Terleme Botoksunun Etkinliği Ne Kadar Sürer?

Botoks, etkisini 3 ila 7 gün arasında gösterir. Bu süre içerisinde ilgili bölgede terleme tamamen durmaktadır. Terleme botoksunun etkinliği ortalama 6 aydır. Tekrarlanma sıklığı hastanın ihtiyacına göre, hekimin öngöreceği şekilde olmalıdır. Aşırı terleme durumu tekrar belirdiği takdirde, çoğunlukla en az 6 ay veya 1 yılın sonunda yinelenebilir. Uygulamanın yılda bir kez tekrarlanması, botoks uygulamalarının etki ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır.

Terleme Botoksu Kimlere Uygulanmaz?

 • Uygulama Bölgesinde Deri Hastalığı Olması

 • Gebelik

 • Kas veya Sinir Hastalığı

 • Kanama Problemi

Terleme Botoksu Fiyatı Nedir?

Terleme botoksu fiyatı uygulama alanının genişliğine ve kullanılacak ilaç miktarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Randevu ve bilgi almak için (+90) 392 365 55 56 numaralı telefondan kliniğimizi arayarak "Terleme Botoksu" fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yüz ve Cilt Botoksu

yuz cilt botoksYaşlanmayla birlikte vücutta görülen fizyolojik değişiklikler, kozmetik kaygıları ve estetik arayışını ön plana çıkarır. Çünkü yaşlanma; cilt yapısını koruyan elastin ve kolajen gibi yağ ve bağ dokusu proteinlerinin yok olmasına, bunun doğal sonucu olarak da cildin kuruyup esnekliğini kaybetmesine yol açar. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen, derin olmayan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi ve oluşması muhtemel kırışıklıkların önlenmesi maksadıyla, hareketli çizgi ve kırışıklıkların olduğu bölgedeki mimik kaslarına müdahale için derinin altına botoks enjekte edilmesine Yüz Botoksu denir.

Mimik kaslarına uygulanan botoks, kasları zayıflatmakta ve cildin kas hareketlerine bağlı olarak katlanmasına ve kırışmasına engel olmaktadır. Yüz botoksuyla; yorgun, mutsuz ve kızgın yüz ifadeleri değişir; gençleşmiş, dinç ve kırışıksız bir yüz ifadesine sahip olunur.

Botoks, hamile ve emziren kadınlar dışında, erişkinlik ile yaşlılık arasındaki yani 18-65 yaş aralığındaki sağlıklı tüm bireylere uygulanabilir. Genellikle etkisi 4 ila 6 ay sürer. Botoks uygulamasının ömrü, botoks uygulamasını tekrarlayarak, güneşten korunarak ya da nemlendirici kremler kullanılarak bir miktar uzatılabilir.

Yüz Botoksu Uygulama Yerleri Nerelerdir?

Yüz bölgesinde botoks uygulanan hareketli bölgeler:

 • Alın
 • Göz Çevresi (Kaz Ayağı)
 • İki Kaş Arası 
 • Burun Üst Yan Duvarları (Tavşan Çizgileri)
 • Dudak Çizgileri
 • Ağız Köşe Çizgileri (Kukla Çizgileri)
 • Boyun Bölgesi Kırışıklıkları
 • Çene Çizgisi (Nefertiti Botoks)

Yüz Botoksu Nasıl Yapılır?

Yüz botoksu, uygun şartlar altında doktor tarafından kanül ya da ince uçlu iğneler yardımıyla deri altındaki kaslara enjeksiyon şeklinde uygulanan bir işlemdir. Uygulama süresi, uygulama alanına göre 15 - 30 dk. arasında değişmektedir. Ağrı olmaması için uygulama alanı anestezik jel ve kremlerle uyuşturulur. İşlem esnasında ve sonrasında ağrı hissedilmez. Hafif yanma ve sızı olması halinde enjeksiyon alanlarına buz tedavisi (soğuk kompres) uygulanarak bu sızılar azaltılabilir.  Hastalar uygulama sonrasında hemen normal hayatına dönebilirler. 

Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir?

18 yaş üstü ihtiyaç duyan herkes yaptırabilir. Ancak her yaş grubunun uygulama dozu farklıdır. 45-50 yaş grubuna yapılan botoks oranı ile 18 -20 yaş grubuna yapılan aynı değildir. Ayrıca kişiye göre de uygulama miktarı değişmektedir.

Yüz Botoksu Etkisi Ne Zaman Başlar?

Yüz botoksu 2-3 günde etkisini göstermeye başlar ve arzu edilen sonuç 2 haftaya kadar elde edilir.

Botoks Yüz İfadesini Değiştirir Mi?

Botoks uygulaması doğru bir şekilde uygulanırsa dışarıdan bakıldığı zaman kesinlikle işlem yapıldığı anlaşılmaz. Doğal bir görünüm elde edilir. Ama normalden çok fazla dozlarda uygulama yapılırsa kas hareketleri sınırlanacağı için yapay bir görüntü ortaya çıkar. Merkezimizde doğal görünümü bozmayacak şekilde uygulamalar yapmaktayız.

Yüz Botoksu Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin yapıldığı gün istenmeyen kaslara dağılım olmaması için hasta öne doğru eğilmemelidir.

Uygulama sonrası 1 gün işlem yapılan bölgeler ovuşturulmamalı ve makyaj yapılmamalıdır.

İşlem sonrası 1 gün boyunca yüzüstü yatılmamalı, ilk 2-3 gün ağır egzersiz, spor yapılmamalı ve sauna gibi aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.

Yüz Botoksu Kimlere Uygulanmaz?

Botoks nörolojik hastalığı olanlarda, myastenia gravis gibi kas hastalığı olanlarda, bazı kanama-pıhtılaşma bozukluğuna yol açan kan hastalığı olanlarda, hamilelere ve emziren bayanlara uygulanmaz.

Yüz Botoksunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Botoks çok fazla yan etkisi olan bir yöntem değildir. Genel olarak yapıldıktan sonra çok kısa süreli kızarıklık ve ödem (yarım saat içinde geçen) olabilir. Bazen uygulama bölgesinde birkaç gün sürebilen geçici morluklar, şişme, kanama görülebilir.

Yüz Botoksunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Botoks işlemi 4-6 ay kadar etkisini devam ettirmekle beraber etki süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Botoks etkisini kaybettiğinde işlem tekrarlanabilir.

Kıbrıs Yüz Botoksu Fiyatı Nedir?

Yüz botoksu fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü her uygulama kendine özel şartlar içermektedir. Hastanın talebi ve ihtiyacına göre botoks uygulanacak alan ve miktar değişecek, bu da fiyatı etkileyecektir.

Daha genç, güzel ve çekici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen bize ulaşabilir, detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Dış Sıkma (Gıcırdatma) Tedavisi

dis gıcırdatma botoksMasseter Botoksu (Çene Botoksu)

Masseter kası, elmacık kemiği ile alt çene arasında bulunan ve çiğneme fonksiyonunu sağlayan, insan vücudundaki en kuvvetli kastır.

Masseter kasının doğuştan çok belirgin olması, diş sıkma ve diş gıcırdatma nedeniyle zamanla hacminin artması, yüzün alt kısmının genişleyerek, kare görünümü almasına neden olur. Bu durum kadınlarda sert, erkeksi bir yüz ifadesine yol açar. Diş sıkma ve diş gıcırdatma sorunu, kare yüz görünümü yanında, şiddetli baş ağrısı, diş minesinde aşınma, çene ekleminde ağrı ve kenetlenmeye de neden olmaktadır.

Çene bölgesinde yer alan masseter kasına botoks enjeksiyonu (masseter botoksu) yapılmasıyla bu kasın gevşemesi ve küçülmesi sağlanır. Yüz çok daha oval ve kadınsı bir görünüme kavuşur. Ayrıca diş sıkma, diş gıcırdatma sorunu ve çene eklemiyle ilgili sorunlar da düzelir.

Diş Sıkma Sorununun Tedavisi Çene Botoksu ile Mümkündür.

Diş gıcırdatma yani bruksizm, uyanık ya da uykudayken bilinçsiz bir şekilde dişlerin gıcırdatılarak fiziksel ağrı ve ciddi diş problemlerine yol açabilecek bir sorundur. Kronik dişlerin gıcırdatma baş ağrısına, kulak ağrısına, yüz ağrısına ve hatta migrenlere neden olabilir.

Diş Gıcırdatmanın Riskleri Nelerdir?

 • Diş minesinin kaybı

 • Diş hassasiyetinin artması,

 • Dişlerin düzleşmesi

 • Dişlerin çatlaması

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) İle Hangi Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene Botoksu ile çene ağrıları, baş ağrıları ve bruksizm ile ilişkili diğer hoş olmayan problemlerin tedavisinde oldukça etkili bir rahatlama sağlamaktadır.

Bruksizmi yanı sıra çene botoksu tedavileri çene hattının görünümünü yumuşatmaya da yardımcı olur.

Çene Botoksu Nasıl Uygulanır?

Çene botoksu, dişlerimizi taşımamıza destek olan en büyük çene kasları dediğimiz masseter kaslarını kontrol altında almamıza yarayan bir işlemdir. Uygulama öncesi anestezik krem ile bölge uyuşturulur. İşlem esnasında yanak bölgesinden direk kas grubu içine botoks enjekte edilir. Bu sayede kas dişlerin istem dışı gıcırdatılmasını ve çenenin sıkılmasını durduracak kadar zayıflatılır.

Hasta yaklaşık 10 dakika süren bu işlem esnasında herhangi bir acı hissetmez. Bu işlem tamamlandıktan sonra iş hayatına hızlı bir şekilde dönüş yapabilmek mümkündür.

Diş Gıcırdatma Tedavisinde Botoks Nasıl Etki Eder?

Çene botoksunun amacı çiğneme kaslarının gücünü zayıflatmaktır Botoksun etkisi 3. Günde fark edilmeye başlar. Bu günlerde herhangi bir asimetri veya görüntü farklılığı oluşmaz. 14. Günde en etkili haline ulaşır. 14. Günden sonra kontrol seansı ile ihtiyacı olan bölgelere gerekirse ek uygulamalar yapılır. Çiğneme kası çok güçlü ve hacmi fazla olan bir kastır. Botoksun çiğneme kasında etki oluşturması için yüze yapılan kozmetik  botokstan daha fazla doz yapılması gerekir. 14. Günde 2. seans yapıldıktan sonra ihtiyaca göre 6 ayda bir tekrarlanması gerekebilir.

Uygulama Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Uygulama öncesinde alkollü içecekler tüketmeyiniz.

 • En az üç gün öncesindenkan sulandırıcı ilaçlar, aspirin ve non-steroid anti inflamatuar doktor kontrolünde kesilebilir.

 • Uygulama sonrası Kas gevşetici ve antibiyotik kullanmanız gerektiğinde doktorunuza danışınız.

 • Hamilelikten kaçının veya etkili bir gebelik önleme yöntemi kullanınız.

 • Emzirmekten kaçının.

Masseter botoksunun Faydaları Nelerdir?

 • Son derece güvenli bir uygulamadır. Bilindiği gibi botoks, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu nedenle, plastik cerrahi operasyonları gibi risk taşımamaktadır. 

 • Çene yapısını incelterek kare görünümünden ziyade daha ince ve oval bir yüze kavuşturur

 • Çene kaslarına yapılan bu botoks işlemiyle çene kaslarının boyutu küçülür. Böylece, daha ince ve belirgin çene hattına kavuşmuş olursunuz.

 • Çene sıkma ve diş gıcırdatmadan dolayı gelişen ağrıdan kurtulmuş olursunuz.

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) Ne Kadar Kalıcıdır?

Botoks uygulaması 3-6 ay süreyle kalıcıdır. Bu süre kişinin yaşam tarzına, mimik yapma alışkanlıklarına göre değişebilir. Ancak düzenli olarak botoks uygulaması yaptıran kişilerde kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

DOLGU UYGULAMALARI

Alın Dolgusu

ALIN DOLGUSU

Yaşlanma ile birlikte cildimizde de bazı değişiklikler meydana gelir. Özelliklede yüz bölgesinde cilt elastikiyetini kaybeder...

Boyun Dolgusu

BOYUN DOLGUSU

Yıllar ilerledikçe, boyun en ince deriye sahip bölgelerden olması nedeniyle erken deforme olmakta, çökmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.

BURUN DOLGUSU

BURUN DOLGUSU

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen bu yöntem, cerrahi müdahale uygulamadan burunda şekli değişikliği sağlar...

ÇENE DOLGUSU

ÇENE DOLGUSU

Yüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade kazandıran jawline çene dolgusu son yılların en trend ve en popüler..

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

Özellikle kadınlar arasında dudakların ve elmacık kemiklerinin daha dolgun ya da belirgin olması oldukça popüler olmuştur...

KAŞ DOLGUSU

KAŞ DOLGUSU

Kaş dolgusu, zamanın etkilerine bağlı olarak konumunda ve formunda değişiklik gösteren kaşların, yeniden form kazanması için uygulanır.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Göz çevresi ve özellikle gözaltı bölgesi son derece ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Otuzlu yaşlardan sonra kadın ve erkeklerin...

YANAK DOLGUSU

YANAK DOLGUSU

Yüz bölgesinde yanakların dolgun olması, daha estetik ve daha çekici bir görünüm sağlar. Zayıf ve çökük yanakların ise kişiyi...

Yurtdışından Gelen Hastalarımız İçin Ayrıcalıklı Hizmetlerimiz

SİZ YOLU DERT ETMEYİN BİZ HERŞEYİ PLANLADIK!

 

Havalimanı Transferi

havalimani transfer

Havalimanından karşılama ve gerekli ara transferler VIP araçlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Otel Rezervasyonu

otel rezervasyon

Yurtdışından Kıbrıs’a gelen hastalarımızın konforu için anlaşmalı en iyi otellerimizde konaklatıyoruz.

 

Uçuş Planlaması

ucak rezervasyon

Uçuş planınız size uygun gün ve saatlerde sekterimiz tarafından organize edilmektedir.

Tercümanlık Hizmeti

ucak rezervasyon

Hastalarımızı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda gerek gezmeleri için gerekse operasyon sürecinde kendilerini iyi ifade edebilmeleri için her dilde tercümanımız mevcuttur.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram