TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

Visia Cilt Analizi

Visia ® Cilt Analizi

Cilt problemlerini ortaya çıkarmada etkin uygulama sunan visia cilt analizi uygulaması, ileri seviye cilt analiz imkânı sunmaktadır....

endymed altın igne

Altın İğne (Endymed)

ENDYMED'i dünyanın en popüler cilt gençleştirme cihazı yapan özelliği diğer yüz germe tedavilerine göre daha az..

bbl forever young

BBL Forever Young

Daha pürüzsüz, daha gergin ve daha parlak bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale...

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial FDA onaylı, yaşlanma karşıtı bakım ve cilt gençleştirme tedavilerinden biridir. Cilt yenileme ve koruması...

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, en genel anlamıyla istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Bu yöntemde, özel bir lazer cihazı..

Diş Gıcırdatma botoks

Tanita BC 418

Dünyada birçok ilki gerçekleştiren lider ölçüm ve analiz cihazı tanita ile kendinizi tanıyacak, vücudunuzu anlayacak ve daha...

BOTOKS UYGULAMALARI

Yüz ve Cilt Botoksu

Yüz ve Cilt Botoksu

Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için...

botoksUygulamaları

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme pek çok kişinin özel ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir..

Diş Gıcırdatma botoks

Diş Gıcırdatma Tedavisi

Günümüzde Diş Sıkma (Gıcırdatma) sorununun tedavisi Çene Botoksu ile mümkün olmaktadır.

baby botoks

Baby Botoks

Baby botoks aslında adı gibi bebeksi dokunuşlu bir botoks uygulama çeşididir. İşlem oyuncu botoksu...

baby botoks

Migren Botoksu

Migren botoks tedavisi ile kronik baş ağrılarının büyük bir bölümünde azalma sağlanır....

kıbrıs gummy botoks

Gummy Smile Botoks

Gummy smile Botoks ile daha güzel ve çekici bir gülüşe sahip olacaksınız...

Yanak Dolgusu

yanak dolgusuYüz bölgesinde yanakların dolgun olması, daha estetik ve daha çekici bir görünüm sağlar. Zayıf ve çökük yanakların ise kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterdiğini söyleyebiliriz. 

Yanak dolgusu ile daha çekici ve daha genç görünen bir yüze sahip olabilirisiniz.

Daha belirgin elmacık kemikleri için de gerçekleştirilebilen yanak dolgusu işleminden kadınlar kadar erkeklerin de faydalandığını söyleyebiliriz.

Daha genç görünmenizi sağlayan dolgu uygulaması bir ameliyat değildir. Bu işlem için cilde herhangi bir kesi uygulanmaz ve aynı zamanda dikiş atılmasına da gerek olmaz. Dolayısıyla cerrahi dışı yöntemleri tercih etmek isteyenler için de yanak dolgusu işlemi son derece doğru bir tercihtir.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanaklarımız her iki elmacık kemiği üzerindeki yüzümüze V şeklini veren  en önemli yapılardandır. Yanak dolgusu  bu bölgeleri  doğru şekillendirmek  için bir takım dolgu maddeleri ile yaptığımız doldurma, kaldırma ve yenileme işlemidir.

Yanak Dolgusunda Hangi Madde Kullanılır?

Yanak dolgusu işleminde en çok tercih edilen madde Hyalüronik Asittir. Hyalüronik asit cilde uyumlu olması ve herhangi bir zararının bulunmaması sebebiyle hem ülkemizde hem de dünya genelinde gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

Hyalüronik asit uygulama yaptıran kişinin vücuduna tamamen uyum sağladığı için genel olarak yüz dolgusunda veya parçalara ayrılırsa burun dolgusu, yanak dolgusu, dudak dolgusunda hyalüronik asit bazlı solüsyonlar kullanılması tercih edilir.

Yanak Dolgusu Kimlere Yapılmalıdır?

 • Yanak bölgesinde çukurluk, sarkıklık ya da çöküntü olanlar

 • Sık kilo alıp verme veya  ağır bir stres sonrası yanak ve orta yüzde boşalma, çökme,

 • Otuz yaş civarı yüzünde V şekil etkisi ihtiyacı oluşması,

 • Herhangi bir kronik hastalık sonucu kişinin yüzünde hacim kaybı olması,

 • Yüzde lift (yukarı kaldırma) ihtiyacı oluşması,

 • Gözaltı çukurluğu ve morluğunu giderme gibi durumlarda hastalara yanak dolgusu ile yardımcı olunabilir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

 • Hijyen önemlidir. Bu nedenle yanakların temiz olmasına dikkat edilir. Her ihtimale karşı bir tonik yardımıyla silinir. Kir ve makyajdan arındırılır.

 • Dolgu uygulaması öncesinde cilde anestezik jel sürülür. 

 • Anestezik jel sayesinde yanak dolgusu işleminde hastanın enjeksiyon ağrısı hissetmesi önlenir. 

 • Dolgu materyali son derece ince iğneler kullanılarak cilde enjekte edilir.

 • Klinik ortamda ya da evde istirahat etmeye gerek olmaz.

 • İşlemin hemen ardından hastanın günlük hayatına geri dönmesi mümkündür.

Yanak Dolgusu Sonuçları Kalıcı Mıdır? 

Yanak Dolgusu uygulamasının neticesi kalıcı değildir. Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi, kişinin yaşam tarzı, yaşı, metabolizma hızı, beslenme alışkanlıkları ve kişinin cilt yapısı dolgu işleminin sonuçlarının ne oranda kalıcı olacağında belirleyici faktörlerdir.

İşlemin kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 6 ay ile 8 ay arasında değişmektedir.

Dolgu maddesinin kalıcılık süresi sona ermeye başladığında yanak bölgesinde hacim kayıpları meydana gelir. Bu durumda daha fazla beklemeye ve dinlenmeye gerek olmadan dolgu uygulamasının tekrarlanması mümkündür.

Düzenli olarak dolgu işleminin yapılması, kalıcılık süresinin daha uzun olmasına yardımcı olur ve böylelikle daha uzun aralıklarla yanak dolgusu yapılması da mümkün hale gelir. 

Yanak Dolgusu Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Dolgu uygulamaları uygulanır uygulanmaz  hemen doldurucu  ve kaldırıcı (lift) etkisini gösterir,  tamir edici etkisini ise gün geçtikçe gösterir.

Yanak Dolgusu Ağrılı mıdır?

Bu işlem ağrılı değildir. İşlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürülür ve bu sayede enjeksiyon acısının hissedilmesinin de önüne geçilmiş olur. İşlem sonrasında günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanamaz?

Hamilelik döneminde ya da emzirme döneminde olan kişiler için önerilmez.

Yanak Dolgusu  Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanak dolgusu işlemi bittikten sonra,  tekrar dezenfekte edilip,  tarafımızdan antibiyotikli krem sürülür.

 • İşlem alanına 12 saat su değdirilmemelidir.

 • 1 hafta boyunca bu bölgeye bası veya masaj olmamalıdır, aşırı güç sarf edilen sporlardan uzak durulmalıdır.

 • Yanak dolgusunun ardından yanak bölgesine darbe almamaya özen gösterilmelidir.

 • İşlemin ardından hijyene dikkat edilmeli, enjeksiyon yapılan bölgeye bir süre herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir.

 • Doktorun ön gördüğü zamanda hasta kontrolüne gelmelidir.

 • Dolgu uygulaması sonrası, uygulama alanında aşırı ağrı, kızarıklık veya solukluk gibi belirtiler olursa mutlaka doktora haber verilmelidir.

Kıbrıs Yanak Dolgusu Fiyatı Nedir?

Yanak dolgusunun fiyatları uygulanacak dolgu miktarına ve uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Detaylı bilgi için klinikle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Yanakların sadece 15 dakika içerisinde yapılan işlemle daha dolgun olmasını siz de sağlayabilirsiniz. Hem daha genç hem de daha çekici bir görünüm kazanmak amacıyla gerçekleştirilen yanak dolgusu hakkında bilgi almak için bizi arayın.

Ayrıca randevu talebinde bulunmak için de bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. 

Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolguNazolabial çizgi ya da diğer bir ismi ile nazolabial oluk, burun tabanı ile ağız köşesi arasında uzanan çizginin ismidir. Gençlik çağında bile var olan, gülümseyince belirginleşen nazolabial çizgiler yaşlanma sürecinde yaş ilerledikçe olan yanak sarkması ile derinleşir.

Nazolabial çizgilerin belirginleşmesi ile birlikte bireylerin yüzlerinde mutsuz ve yorgun bir ifade oluşur. Bu da insanların asık suratlı ve oldukça yaşlı görünmelerine sebep olmaktadır.

Nazolabial dolgu; gülme çizgilerinin neden olduğu yorgun ve mutsuz ifadeyi değiştirmek, konuşurken ve gülerken daha genç görünmek ve pozitif bir enerji yaymak isteyenlerin, tüm bu arzularını, küçük bir dokunuşla gerçekleştirebilir.

Nazolabial dolgu derin çizgilerin giderilmesinde en acısız, pratik ve başarılı yöntemdir.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Etken maddesi Hyaluronik asit olan nazolabial dolgu, gülme çizgilerine uygulanır. Ağız kenarındaki mutsuz ifade silinir, gülüşünüz ve ağız çevreniz gençleşir.

Bu dolguların etken maddesi ise hyaluronik asittir. Bu madde enjekte edildiği bölgede hücrelerin içine su çekip buradaki dokuların çok daha dolgun ve canlı bir görünmesini sağlamaktadır.

Nazolabial çizgilerin derinliğine göre dolgu farklı cilt katmanlarına enjekte edilmektedir. Su çekme yeteneği sayesinde Hyaluronik asit, uygulandığı bölgenin dolgunlaşmasını sağlar. Nazolabial bölgede doku kaybı nedeniyle oluşan derin çizgiler dolar, cilt canlanır, gerilir ve çok daha dolgun ve canlı bir görünüm kazanır.

Nazolabial Dolgu Kimlere Uygulanabilir?

Her yaştan yetişkin kadın ve erkek, dileği zaman, nazolabial dolgu ile gülme çizgilerine veda edebilir. Yanaklardaki çökme, nazolabial bölgede kırışıklık ve derinleşmeyi daha fazla ortaya çıkarmaktadır. Bu iki tip durumun görüldüğü kişilere özellikle nazolabial dolgu tavsiye edilir. Nazolabial dolgu, engelleyici bir hastalığı olmadığı sürece genç - yaşlı herkese uygulanabilir.

Nazolabial Dolgu Ne Zaman Yapılır?

Nazolabial dolgular söz konusu olduğunda genellikle geç kalınır oysa çizgiler derinleşmeden müdahale etmek hem daha az dolgu ile sorunu çözmemizi sağlar hem de kırışıklıkların derinleşmesini engeller.

Yüzün herhangi bir noktasında meydana gelen doku kaybı ve/veya cilt sarkması, zamanla tüm dokuları doğru aşağıya çeker. Bu sebeple ağız kenarında oluşan dikey çizgilere ne kadar erken müdahale edilirse o kadar erkenden yaşlanma karşıtı koruma sağlamış oluruz.

Nazolabial bölge yüzde en çabuk sarkmaya meyilli alanların başında gelmektedir. Bu nedenle nazolabial bölgeye erken yaşta müdahale etmek, estetik açıdan büyük önem taşımaktadır. Bunun için yüzün gerginliğini sağlayacak lifting müdahaleleri ve elmacık kemiklerinin gereken volümün kazandırılması, nazolabial dolgu müdahalesinden önceki adım olmalıdır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial çizgi bölgesi yüzde damarlanma açısından zengin bir bölgedir. Nazolabial dolgu esnasında anatomiye hakim kişiler tarafından yapılmazsa damar içi enjeksiyonlar başa gelebilmekte, bu durum ise kısmi doku kaybı gibi ciddi durumlarla karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle nazolabial dolgu bu alanda uzman kişilerce, sterilizasyon şartlarına dikkat edilerek çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Nazolabial dolgu uygulaması öncesi cilt temiz hale getirilir ve uygulama bölgesi anestezik kremle uyuşturulduktan sonra kişiye özel oluşturulan tedavi protokolü uygulanır.

Hyaluronik asit ile yapılan nazolabial dolgu burun, iç yanak, dudak kenarları ve gülüş analizi edilerek gerçekleştirilir. Anestezi sonrası dolgu işlemi 10-15 dakika içinde tamamlanır.

Dolgu uygulamalarının en önemli kısmı, uygulama öncesi gerçekleştirilen estetik ve altın oran muayenesidir. Nazolabial dolgu öncesi yüzün tamamında bir estetik oran değerlendirilmesi yapmak gerekir. Bu sayede örneğin nazolabial dolgu yapmadan önce elmacık kemiği dolgusu ile yüzün belli oranda lift etmesini ve gülme çizgilerinin hafiflemesini sağlayabiliriz. Böylece nazolabial çizgilere uygulanacak dolgu miktarını azaltmış oluruz ki bu da cildin yükünü azaltır ve çok daha doğal bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak nazolabial dolguda tek seferde maksimum dolgu verilmesi tercih edilmez. En doğal ve sağlıklı sonucu elde etmek için daha az hacimli bir uygulama yapılır. Hastanın gülümsemesinde ve mimiklerinde bir değişiklik olup olmadığı gözlemlenir. Bu süreçte nazolabial bölgedeki derinliğin tamamen giderilmemesi hastayı tedirgin etmemeli, bir sonraki seansta sonuç alacağına dair bilgilendirilmelidir. Uygulamayı iki seferde tamamlamak, hastanın daha orantılı, sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlamak içindir.

Dolgu uygulamaları anında etki elde etmemizi sağlayan işlemlerdir. Gülme çizgileri doldurulduktan hemen sonra ağız kenarındaki derin çizgiler silikleşir fakat dolgunun oturması biraz daha uzun zaman alır.

Nazolabial Dolgu Öncesi Dikkat Edilmelidir?

Nazolabial bölge enjeksiyonları öncesi nazolabial çizgi belirginleşmesinin yanak sarkması mı yoksa yapısal nedenlerle mi olduğu iyi ayırt edilmeli ve nazolabial çizgi tedavisi planlaması nedene yönelik gerçekleştirilmelidir.

Nazolabial Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu uygulama doğru ve eksiksiz yapıldıktan birkaç gün sonra etkileri görülmeye başlamaktadır. İşlemden oldukça kısa bir süre sonra kişiler günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Fakat operasyon sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken önemli hususlar da bulunmaktadır.

 • Bu uygulamaların ardından yaklaşık bir gün boyunca cilde herhangi bir kozmetik ürününün sürülmemelidir.
 • Özellikle yüz bölgesinde bulunan kasların zorlanmasına sebep olacak ağır materyallerin kaldırılmasından kaçınılmalıdır. İlk zamanlarda aşırı derecelerde mimik hareketleri yapılmamalıdır.
 • Uygulamada yapıldıktan sonra en az 10 gün boyunca cilt aşırı sıcak ya da aşırı soğuk ortamlara maruz bırakılmamalıdır. Bu evrede spa, sauna gibi yerlere de gidilmemelidir.

Bu konulara dikkat edilmesindeki amaç işlem gören bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktır. Bu işlemden sonra hastaların hassas bir döneme girdikleri unutulmamalı ve bu kişilere ani tepkiler verilmemelidir.

Nazolabial Dolgu Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Nazolabial dolgu enjeksiyonu sonrası etki hemen görülmektedir. Fakat enjekte etkilerinin geçmesi ve dolgunun enjekte edildiği bölgeye tam olarak oturması yaklaşık olarak 2 hafta gibi bir sürede gerçekleşir. 2 haftanın sonunda dolgu yüze oturur, mimiklerle uyumlu hale gelir ve son derece doğal bir tazelenme, gençleşme elde etmiş oluruz.

Dolgu etkisinin görülme hızı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ancak ortalama 2 hafta sonra hastalar yüzlerindeki dolgu etkisi ve elastikliğin farkına varırlar.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Nazolabial dolgunun kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Uygulama yapılan hastalarda gözlemlenen kalıcılık süresi ortalama 12 - 18 aydır. Bu süre kişinin bulunduğu çevresel koşullara, dolgu maddesinin kalıcılığına ve sigara kullanımına göre azalır ya da artar. Etkinin sürekli olarak kalması isteniyorsa gülme çizgileri tekrar belirgin olmadan önce nazolabial dolgu uygulamasının tekrarlanması gerekir.

Nazolabial Dolgu Yan Etkileri Nelerdir?

Yapılan nazolabial dolgu işlemlerinin bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Nazolabial bölge damar yapısı açısından zengin bir bölge olması nedeniyle uygulama sonrası ciltte hafif morarma, kızarıklık ve ödem sıklıkla görülebilmektedir. Ancak bu yan etkiler beklenen ve normal kabul ettiğimiz yan etkilerdir. Birkaç gün içinde tamamen iyileşir.

Nazolabial dolgu ile ilgili en merak edilen sorulardan biri de bu dolgunun mimik kaybına neden olup olmadığıdır. Bu dolgu mimik çizgilerine uygulanır. Ancak mimikleri kısıtlayıcı etki göstermez. Bu sebeple bu dolguyu yaptıran kişilerde herhangi bir mimik kaybı görülmeyecektir.

Kıbrıs Nazolabial Dolgu Fiyatları Nedir?

Nazolabial dolgu fiyatları kullanılan ürünün kalitesine, nazolabial dolgu miktarına ve yapılan yere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kişiye özeldir. Kıbrıs Nazolabial dolgu fiyatı için +90 (392) 365 55 56 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çene Dolgusu (Jawline Dolgusu)

cene dolgusuYüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade kazandıran jawline çene dolgusu son yılların en trend ve en popüler işlemleri arasına girmiştir.

Mandibula estetiği ya da çene estetiği olarak isimlendirilen jawline dolgu hem erkekler hem de bayanlar tarafından tercih edilen yaygın bir dolgu yöntemidir. Dolgu işlemlerinde, yumuşak kıvamdaki jel enjekte edilir ve bu dolgu maddesi yüzün girift kısımlarına ideal bir şekilde yerleşir.

Erkekler; güçlü bir çene yapısına, görünüm itibarıyla çekici, estetik bir yüz hattına sahip olmayı arzuladıklarından bu istekleri için en ideal yöntem jawline dolgusudur. Jawline dolgu fiyatları maliyet bakımından bütçeye uygun olması, tercih edilmesinin sebeplerindendir.

Çene görünümü, yüzdeki altın oranı sağlamanın en önemli unsurlarından biridir. Küçük çene, büyük çene, asimetrik çene, fazla yuvarlak olan çene görünümleri yüzün bütünlüğüne gölge düşürür. Çene dolgusu, geçici etkisi olan ve dermal dolgu ürünlerinin kullanımı ile yapılan estetik dokunuşlardır.

Jawline dolgusu; Çene bölgesine uygulanan ve çenenin köşe kısmından başlamak üzere çene ucuna kadar olan yüz hattının belirginleşmesi için yapılan dolgudur.

Yapılacak dolgu uygulaması neticesinde çene hattı belirginleştirildiğinden, asimetrik görüntü kaybolur, kişinin daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanır ve çenenin yüz ile daha uyumlu bir hale gelmesiyle şık, estetik, çekici bir görünüm elde edilir.

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene dolgusu, çenedeki şekil bozukluklarını tedavi etmek için de uygulanır. Çenede en yaygın olarak görülen şekil bozuklukları, hacim eksikliği, çene ucunun geride olması, çenenin fazla geniş olması, çene çizgisinin belirsiz olması, çenenin yamuk olması ve çene altında sarkık bir görünüm olmasıdır. 

Çenede şekil bozukluğu görüldüğünde boyun ve yüz arasında dengesizlik ortaya çıkar. Çok küçük çene görünümü, yüzün geneliyle uyumsuz bir görünüm yakaladığı için yüz hatları geri planda kalır. Çenedeki şekil bozukluğu aynı zamanda boyun derisinin zamanla kırışmasına ve çene altında sarkıklık olmasına da yol açar. Bazı hastalarımız ise çene ucunda gamzeye benzeyen şekil bozukluğundan kurtulmak için çene dolgusunu tercih ediyor. Çenedeki bu problemlerin hepsi çene dolgusu ile ortadan kaldırılabilir. Çene ucu dolgusu sayesinde yüzünüzdeki asimetri problemi tedavi edilerek çenenize daha genç, yeni ve kusursuz bir görünüm kazandırılır.

Çene Dolgusu İçin Hangi Dolgu Malzemesi Kullanılır?

Çene dolgusu için en etkili dolgu yöntemi Hyaluronik asit (HA) dolgusudur. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asitten meydana gelen bu dolgu içeriği sayesinde, çenedeki şekil bozuklukları tedavi edilebilir. Hyaluronik asit dolgu yöntemi sayesinde çene hattındaki yeni görünümü 16-18 ay arasında koruyabilirsiniz. Alerji riskinin en az olduğu bu dolgu içeriği oldukça güvenlidir. Dolgu uygulamalarını mutlaka uzman hekimlere yaptırmalı ve dolgunun markasını ve kalitesini araştırmalısınız.

kibris cene dolgusuÇene Dolgusu (Jawline Dolgusu) Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde çene hattında dolgu kullanılacak olan bölgeler belirlenir ve bu alanlara işaretleme yapılır. Daha sonra ağrı hissinin azaltılması için anestezik krem sürülür bölgenin uyuşması sağlanır. Çene bölgesi antiseptik solüsyonla temizlenir. Kişiye özel olarak açılan dolgular çene çizgisi boyunca çeşitli yerlere küçük miktarlarda enjekte edilir. Bu işlem, cildi içten dışa doldurarak alanın konturlarını değiştirir. Sonuç olarak çene hattının (jawline) belirginleştirilmesi sağlanır. Dermal dolgu enjeksiyonu, çene hattından sarkan gevşek cildi dolgunlaştırmaya yardımcı olurken bölgenin daha genç görünmesini sağlar.

Çene Dolgusu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulama öncesinde sürülen anestezik krem 30 dk cilt üzerinde tutulur ve cildin uyuşturulması sağlanır. Dolgu enjeksiyonu 15 dk içinde tamamlanır. Çene dolgusu yapıldıktan hemen sonra günlük hayata hiç bir aksama olmadan dönüş sağlanabilir.

Çene dolgusu yaptırdıktan sonra hafif kızarıklık olması normaldir. Minimal bir şişlik ve kızarıklık görebilirsiniz. Bu etki birkaç saat içinde kaybolur. 3. günden itibaren çene dolgunuz doğal ve göz alıcı görünmeye başlayacaktır.

Ayrıca uygulama yapıldıktan sonra ilk 24 saat içinde uygulama alanına bası uygulanmamalı, makyaj yapılmamalı ve su değmemelidir.

Çene Dolgusu Kaç Seans Yapılır?

Çene dolgusu tek seans yapılır. Gerekirse kontrol seansında ek dolgu yapılabilir ve bunun için hastadan ekstra ücret alınmaz.

Sonuçlar Ne Zaman Görünür?

Çene dolgusu uygulamasının sonucu uygulamanın hemen ardından görülebilmektedir. İlk günlerde uygulamaya bağlı olarak hafif ödem ve küçük morluklar olabilir ancak kısa sürede geçer. İstenirse bu süre içerisinde makyajla kolayca kapatılabilir.

Çene Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Uygulama genel olarak 1.5 - 2 yıl süreyle kalıcıdır. Bu süre içerisinde cilt altına yerleştirilen hyaluronik asit içerikli olan dermal dolgu yavaş yavaş vücut tarafından emilerek kaybolur.  Bu süre sonunda çene hattı işlem öncesi öncesi görünümüne geri döner.

Jawline dolgusunun yaklaşık %20 si cilt altında kalmaya devam eder. Bu sebeple tekrar eden uygulamalarda kalıcılık süresi artmaktadır. Çene dolgusu ihtiyaca göre değişmekle birlikte ortalama yılda1 kez  tekrarlanmalıdır.

Jawline Dolgu Zararları Var mı?

Jawline dolgu uygulamaları, uzman ve profesyonel kişiler tarafından kaliteli dolgu malzemeleri yapıldığından herhangi bir zararı yoktur.

Kıbrıs Jawline Dolgusu Fiyatları Nedir?

Jawline çene dolgusu yüz hattını belirleyen küçük ama önemli bir dokunuş olduğu için tecrübeli doktorlar tarafından yapılması tavsiye edilir. 

Cyprus Medi Klinik olarak profesyonel uygulamaları en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz. Jawline Çene Dolgusu fiyatları ve diğer tüm sorularınız ile ilgili olarak klinik telefonlarımız veya whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Burun Dolgusu (Liquid Rhinoplasty)

burun dolgusuAmeliyatsız burun estetiği olarak da bilinen bu yöntem, cerrahi müdahale uygulamadan burunda şekli değişikliği sağlar. Hyaluronik asit içerikli burun dolgusu, burundaki çöküklüklere, boşluklara, girintilere, asimetrilere ve düşük görünümlere hacim kazandırarak burnun daha estetik görünmesine yardımcı olur. 

Ameliyatsız burun estetiği geçici sonuçlar yaratır. Kısa süre içinde efektif sonuçlar için tercih edilir. Bu nedenle bazı hastalar tarafından burun dolgusu, burun estetiğinin provası olarak görülür. Burnunda sorun olan burun şeklini beğenmeyen hastalar için burun dolgusu tavsiye ettiğimiz bir yöntemdir. Cerrahi olmayan rinoplasti ile estetik kusurlarınızdan kolay ve kısa bir sürede rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Estetik prosedürler arasında hasta memnuniyetin en fazla karşılandığı işlem olma özelliğinde olan ameliyatsız burun estetiği ile herkes tarafından beğenilen bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu, hyaluronik asit bazlı dolgular ile yapılır. Hyaluronik asit dolgusu, en doğal bir şekilde burundaki estetik sorunları gideren bir yöntemdir. Hyalüronik asit aynı zamanda vücut tarafından üretilen bir madde olduğu için, son derece güvenli bir uygulamadır. Ancak burun kan damarları açısından yoğun bir bölge olduğundan bu işte uzmanlaşmış hekim tarafından yapılmalıdır. 

Buruna dolgu enjekte edilmeden önce anestezik bir krem sürülerek burnun uyuşması beklenir. 20-30 dakika sonra burun dolgusu, hekimin belirlediği noktalara, uygun miktarda enjekte edilir ve estetik açıdan düzelme sağlanır. Burun dolgusunu enjekte etmek ortalama 15-20 dakika sürer. Bu süre boyunca acı hissetmezsiniz. 

Burun Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Burun düzeltilmesi için uygulanan bu yöntemin etkinlik süresi altı 15 ile 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. Burunun hareketsiz olmasında dolayı buruna yapılan dolgu işlemi diğer uygulamalara göre daha fazla kalıcılık gösterebilir. Bu sürenin sonunda etkinlik sona erer ve kişi istediği takdirde burnuna dolgu işlemini tekrarlatabilir ya da kalıcı olması için cerrahi bir işlem yaptırabilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiği hastalara birçok avantaj sunmaktadır. Cerrahi operasyon geçirmek istemeyen ancak burun şeklinden memnun olmayan ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karara varamamış birçok hasta için iyi bir seçenektir. Uygulama sonrası cerrahi müdahalelerde olduğu gibi iyileşme süresi uzun olmamaktadır. Burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir. Tüm cilt tiplerinde ve farklı burun anatomisine sahip kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. Çok yönlü tekniğe sahip olması ve avantajlarının oldukça fazla olmasından dolayı hemen hemen herkes tarafından sıklıkla uygulanan pratik bir işlemdir. 

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

En temel dezavantajı etkisinin kalıcı olmamasıdır. İkinci dezavantajı bu teknik ile buruna sadece hacim eklenebilmesidir. Burun küçültme, ileri boyutta bir tümsek ve aşırı eğiklik varsa tek başında dolgu enjeksiyonu yeterli olmaz. Bu nedenle burun dolgusu her durum için uygun olmayabilir.

Burun Dolgusunda Yan Etkisi Var Mıdır?

Burun dolgusu ameliyat gibi bir işlem olmadığı için enjeksiyonda sonra, hasta normal hayatına ara vermeden devam edilebilir. Şişlik, morluk ve iyileşmek için evde kalma zorunluluğu yoktur.  Burunda hafif bir kızarıklık olabilir. Normaldir. Burun dolgusunun etkisi en iyi 2-3 gün sonra görülür. Bu süre boyunca burnunuzu darbelerden korumalı ve makyaj yaparken hassas davranmalısınız. Burun dolgusu hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik prosedürlerden biridir.

Kıbrıs Burun Dolgusu Fiyatı Nedir?

Burun dolgusu fiyatı için (+90) 392 365 55 56 no’lu telefondan merkezimizi arayarak ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu

goz alti dolgusuGüzelliğin Sırrı

 • Gözaltı morlukları,

 • Gözaltı şişlikleri,

 • Gözaltı torbaları,

 • Gözaltı çukurlukları

Bu sorunlara Gözaltı Işık Dolgusu ile tek uygulamada çözüm sağlıyoruz.  

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz çevresi ve özellikle gözaltı bölgesi son derece ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Otuzlu yaşlardan sonra kadın ve erkeklerin yarısında gözaltı sorunları başlamaktadır. Yaş ilerlemesi ile meydana gelen kırışıklıklar, gözaltı çukurları, renk değişimleri ve diğer cilt bozuklukları yapısal olarak ilk, göz çevresi ve gözaltında oluşmaktadır.

Bu sorunları ortaya çıkmasında yetersiz uyku, kronik yorgunluk, vitamin eksikliği, stresli yaşam, alerjik durumlar, alkol ve sigara kullanımı, beslenme bozukluğu gibi faktörler etkili olsa da, temel neden genetik yapıdır. Cildinizde henüz fazla kırışıklık olmasa da gözaltı sorunları daha ileri yaşta, yorgun, sağlıksız ve hastalıklı görünmeyi sağlar.

Cilt sorunlarına karşı en çok tercih edilen uygulama ışık dolgusudur. İçeriğinde yer alan 8 tane amino asit, hyaluronik asit, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler sayesinde cilt altında yer alan hücrelerin yenilenerek yapılanmasını sağlamaktadır.

“Erken dönemlerde yapılan gözaltı ışık dolgusu, 30′ lu yaşlardan sonra meydana gelecek morlukların ve torbaların oluşmasına engel olacaktır.”

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu normal dolgu uygulamasından biraz farklıdır. Dolgu, deri altına değil kemik üzerine uygulanır. Tedavi başlamadan önce göz çevresi muayene edilir ve hastanın ten rengi, problem derecesi göz önünde bulundurularak tedavi içeriği ayarlanır. Uygulamadan önce kişilere anestezik jel sürülerek hastaların minimum acı hissetmeleri sağlanır. Lokal anestezi etki ettikten sonra işleme başlanır.

 • Hijyen önemlidir. Bu nedenle göz çevresinin ve gözaltlarının temiz olmasına dikkat edilir. Her ihtimale karşı bir tonik yardımıyla silinir. Kir ve makyajdan arındırılır.
 • Göz çevresinde belli bir rota izlenerek gerekli tüm noktalara doktorun ayarladığı doz ile yeterli ölçüde ışık dolgusu uygulanır.
 • Ön görülen tüm noktalar aşılandıktan sonra rahatlatıcı bir tonik ile göz çevresi silinir.
 • Kızarıklık önleyici medikal bir krem uygulandıktan sonra göz çevresine yerleştirilen pamuk üzerinden soğuk uygulaması yapılır. Bu uygulama ile kızarıklık en aza indirilmeye çalışılır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Deri altında salınan ve derinin doğal bir ögesi olan hyaluronik asidin çalışması, deri altında kollajen, elastin yapımının uyarılması ve deri pigmentlerine ışıltı etkisi yaratılması ile çalışır. Bunlara bağlı olarak gözaltı sorunlarının azalıp tükendiği görülür. Hyaluronik asidin en önemli yanı cilde su taşıması ve onu uzun süre tutmasıdır. Böylelikle cildin nem dengesi sağlanır.  Aynı şekilde bu işlemlerin sonucunda gözaltları gençleşir ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

Tek seans yapılan uygulamadan hemen sonra etkiler görülür. Göz çevresi daha aydınlık ve pürüzsüz görünür. Böylece şikâyet edilen problemler ışıltı ile kamufle edilir.

Bazı hastalarda tek seans yeterli olmaz ise yapılan ilk seanstan bir süre sonra bir miktar daha rötuş uygulaması yapılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Seansı Ne Kadar Sürer?

Her iki göze lokal anestezi sürülüp işlem yapılması 20-30 dakikadır. İşlem sonrasında daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşan kişiler, günlük hayatlarına devam edebilmektedirler.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır?

Sonuçlar ömür boyu kalıcı değildir. Etkinlik süresi kullanılan dolgu malzemelerinin içeriği, hastanın deri yapısı, ten rengi gibi özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Ortalama kalıcılık süresi 9 aydır.

Tedaviden Sonra Yan Etki Görülür Mü?

Işık dolgusu yaptıran kişiler bu alanda uzman bir doktora bu işlemi yaptırdığı zaman olası komplikasyon ihtimali çok düşüktür. En sık karşılaşılan komplikasyonlar göz çevresinde hafif kızarıklıklardır.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanamaz?

Gözaltı ışık dolguları hamilelere, emzirenlere, aşırı alerjik bünyeli insanlara, göz çevresi enfeksiyonu olanlara, gözaltı torbaları ileri derece olanlara uygulanmaz.

Kıbrıs Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına ve doktorun tecrübesine göre değişir. Bu nedenle +90 (392) 365 55 56 no’lu telefondan merkezimizi arayarak Gözaltı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Dudak Dolgusu

dudak dolgusuDUDAKLARINIZI GÜZELLEŞTİRİN

Özellikle kadınlar arasında dudakların ve elmacık kemiklerinin daha dolgun ya da belirgin olması oldukça popüler olmuştur. Dudak dolgu işlemi ile ince dudak yapısı dolgun bir görünüme kavuşur. Ayrıca dudak bölgesindeki asimetrik görünüm düzeltilebilir. Estetik bir müdahale olan bu işlem esnasında kullanılan dolgu maddesi cilde hacim kazandırmasıyla bilinen hyalüronik asittir. Dokuları onarırken cildi de pürüzsüz tutan hyalüronik asit, dudak dokusu ile uyumlu yapıdadır.

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit akışkan bir jel kıvamına sahip, su tutucu özelliği olan ve dudaklara enjekte edildikten sonra vücut tarafından metabolize olan bağ dokularının ana parçasıdır. Ciltte gözle görülen canlılık, parlaklık, nem ve renk düzelmesi hyalüronik asit kaynaklıdır. Bebek ciltlerinde görülen parlaklık hyalüronik asitin ciltlerinde yoğun şekilde bulunmasından kaynaklanır.

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak dolgusu çeşitleri, geçici ve kalıcı dudak dolgusu olarak ikiye ayrılır. Ayrıca bu çeşitler, dudaklara verilmek istenen şekle bağlı olarak farklı isimlere sahiptir. Kalıcı dudak dolgusu işleminde, dudaklara silikon işlemi uygulanır. Geçici dudak dolgusu işleminde ise farklı dolgu maddeleri kullanılabilir. Ancak en çok tercih edilen dolgu malzemesi hyalüronik asittir. 

dudaklar

Farklı isimlere sahip dudak dolgusu çeşitlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz: 

Afrodit Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını güzellik tanrıçası Afrodit’ten alır. Afrodit tipi dudaklar, dolgun bir görünüme sahip, estetik ve çekici dudaklar olarak öne çıkmaktadır. Bu dudak dolgusu çeşidi uygulanırken, öncelikle kişinin yüz hatları ve yüz yapısı dikkate alınır. Bunu yaparken dudakların yüze oturması ve tam olarak uyumlu olması hedeflenir. 

Hera Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını evlilik tanrıçası Hera’dan alır. Hera tipi dudak dolgusuyla daha simetrik, canlı ve dolgun bir dudak yapısı elde edilir. Dudak dolgusunun bu çeşidi, kişinin yüz hatları ve altın oran gözetilerek yapılır. 

Venüs Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını aşk ve güzellik tanrıçası Venüs’ten alır. Venüs tipi dudak dolgusu, Afrodit ve Hera tipi dudak dolgusuna nazaran daha doğal ve sade bir görünümü hedefler. Yine yüzün altın oran hesaplamaları gözetilerek yapılan bu dudak dolgusu, ince yüz yapısına sahip bireylerin daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmalarını sağlar.

Eros Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını aşk tanrısı Eros’tan alır. Eros tipi dudak dolgusu işleminde hedef, üst dudağın yukarı kısmında yer alan ve Eros yayı adı verilen hattın dışa doğru kıvrılarak daha belirgin ve dolgun bir görünüme kavuşturmaktır. 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemine başlamadan önce, ilk olarak yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenir. Uygulama sırasında oluşabilecek ağrıyı engellemek için dudaklara anestetik krem sürülür ve etkisini göstermesi için beklenir. Dolgu maddesi dudak içerisine çok ince uçlu enjeksiyonlar şeklinde uygulanır. İşlem kısa, acısız ve kolay bir şekilde tamamlanır. Uygulama sonrasında kişi beklemeden günlük yaşamına geri dönebilir.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem yaklaşık olarak 15-30 dk sürmektedir. Farklı teknikler kullanılarak uygulanan bu işlemin ardından, kısa sürede dudakların hacmi artar ve dudaklarda belirginleşme elde edilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Uygulamanın kalıcılık süresi, tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi kişinin cilt yapısı, yaşı, genetik faktörler ve dolgunun vücut tarafından emilim süresine bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak dudak dolgusunun kalıcılık süresi 6-12 ay arasındadır. Dolgu materyalinin kalıcılık süresi sona erdiğinde tekrarlanması mümkündür. Hatta düzenli olarak dolgu işleminin tekrarlanması durumunda kalıcılık süresinin de daha uzun olabilmektedir. 

Dudak Dolgusunun Zararları Var mı?

Bu uygulamada hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılır. Hyalüronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğundan uygulama sonrasında alerjik reaksiyon gelişmesi riski de son derece düşüktür. Özelikle doğru uygulandığında güvenle yaptırılabilen ve yüz güldüren bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Dolgu Maddesinin Kullanım Alanları

Dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürünü belirginleştirmede, derin kaş arası ve alın hattı çizgilerinde, ağız kenarı kıvrımlarının doldurulmasında, dudak ve çene arasındaki çöküklerin giderilmesinde konforlu ve güvenli şekilde kullanılmaktadır.

Dolgu İle Dudaklara İstenen Hacim Kazandırılabilir mi?

Elbette dudak dolgusu uygulamasıyla dudaklara istenen hacmin kazandırılması mümkündür. Tüm estetik girişimlerde olduğu gibi dudak dolgusu işleminde de doğal görünümden olabildiğince uzaklaşmamak gerekir. Bir diğer deyişle doğal görünümün korunmaya çalışılması hedeflenir. 

Doğal ve estetik açıdan güzel görünen dudaklara sahip olmak için ihtiyaç duyulan miktarda dolgu maddesinin enjekte edilmesi mümkündür. Bu konuda doktor ile hastanın birlikte görüşerek karar vermesinde fayda olacaktır. 

Dudak Dolgusu İle Simetriler Düzeltilir mi?

Dolgu işlemi ile asimetrik olan dudak görünümünün düzeltilmesi mümkündür. Ancak çok yüksek oranda bir asimetri söz konusu olduğunda dolgu materyalleri ile başarılı bir sonuç elde edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda hastalara cerrahi müdahale önerilir. 

Dudak Dolgusu Sonrası Nasıl Bir Süreç Yaşanır? 

Dudak dolgusu uygulaması sonrası uygulamanın etkilerini hemen görmeye başlarız. Dudak dolgusu sonrasında dudak bölgesinde kısmi morluklar ve şişlikler görülebilir. Bu durum, son derece doğaldır. Bu şişlikler, genellikle en fazla birkaç gün içerisinde kaybolmaktadır. Ancak bazen bir hafta kadar sürdüğü görülse de, iki hafta içerisinde şişlik ve ödemler tamamen kaybolmuş olur. Dudak dolgusu işlemi tamamlandıktan sonraki 1-2 haftada gerekli kontroller yapılır. Bu kontroller gerçekleşirken, ihtiyaç duyulduğu takdirde rötuş işlemi de uygulanabilir. 

Kıbrıs Dudak Dolgusu Fiyatları Nedir?

Dolguda kullanılan malzemeye ve malzeme miktarına bağlı olarak dudak dolgusu fiyatı değişebilir. Lütfen fiyat taleplerinizi telefon, e-mail veya iletişim formu yolu ile isteyiniz. Dudak dolgusu fiyatları ve dolgu işlemi ile ilgili bilgi almak isterseniz bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Boyun Dolgusu

boyun dolgusuYıllar ilerledikçe, boyun en ince deriye sahip bölgelerden olması nedeniyle erken deforme olmakta, çökmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.

Ayrıca güneşe uzun süre maruz kalma, genetik yatkınlık, yanlış uyku pozisyonları, baş eğme mimikleri de boyun kırışıklıklarının nedenleri arasındadır.

Boyun, yaşlanma belirtilerini ilk ele veren bölgedir. Boyundaki derin çizgiler ve sarkma estetik açıdan çok daha yaşlı bir görünüme neden olur. 

Orta ve derin kırışıklıkların, çökmelerin tedavisinde uzun süre doğal görünüm ve kalıcılık sağlayan boyun dolgusu uygulamasıdır.

Boyun Dolgusunun Muhteşem Etkisi

Zaman içerisinde cilt onu şekillendirmeye ve desteklemeye yardımcı olan kolajeni kaybetmeye başlar. Stres, sigara kullanımı, hava kirliliği gibi faktörler de kolajen kaybını hızlandırır. Kolajen kaybına bağlı olarak cilt incelir, çizgi ve kırışıklıklar derinleşir Cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkar. Cildimizde doğal olarak bulunan ve cildi nemlendirmekten sorumlu olan hyaluronik asit de zamanla azalmaya başlar. Hyaluronik asit eksilmesi cildin kurumasına neden olacağından ciltteki kırışıklıklar ve çizgiler daha belirgin hale gelir. Boyun dolgusu ile ameliyata gerek kalmadan daha genç bir görünüm sağlamaktadır.

Boyun dolgusunda hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri kullanılır. Hyaluronik asit uygulandığı alanın hacmini ve elastikiyetini arttırır, boyundaki sarkık görünümü ve kırışıklıkları iyileştirir. Ayrıca kolajen sentezini uyararak cilt dokusunun kalitesinin artmasını sağlar. Kolajen artışına bağlı olarak boyun kademeli olarak sıkılaşır.

Sonuç olarak; boyundaki kırışıklık ve çizgiler tedavi edilir, çökme ve hacim kaybı iyileştirilir. Boyundaki derinin elastikiyeti artacağından, boyun sarkması da toparlanır.

Boyun Dolgusu Uygulaması ve Kalıcılığı

Boyun dolgusu, yatay oluşmuş kırışık bölgelere (çizgilere) 2 cm aralıklarla 10 dakika gibi kısa süren bir zaman aralığında enjeksiyon uygulaması ile yapılır.

Boyun dolgusu cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkese uygulanabilir. Ağrısız olması nedeniyle oldukça popüler ve başarılı bir estetik yöntemdir.

Boyun veya Gıdı dolgusu uygulamasıyla 6-10 aya kadar kalıcı sonuçlar elde edilir. Uygulamadan sonra kolajen üretimi de artacağından her geçen gün boyundaki cildin elastikiyetinin arttığı, boynun sıkılaştığı fark edilir. 

Boyun dolgusu son zamanlarda en fazla uygulanan işlemlerdendir. Oldukça kolay bir uygulama sonrasında tüm yaşlılık belirtileri yok edilir. Yüksek memnuniyet ve güvenli sonuç elde edebilmek için uygulamanın bu alanda eğitim almış hekimler tarafından yapılması gerekir.

Boyun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Boyun dolgusunda hyaluronik asit içeren dermal dolgular kullanılır. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir moleküldür ve dolaysıyla vücutla uyumludur. Uluslararası standartlarda üretilmiş güvenli dermal dolgularla uygulandığında boyun bölgesinde ciddi bir yan etki gelişmez.

Sıklıkla görülen yan etkiler; uygulama yapılan alanda kızarıklık, morarma ve ödemdir. Nadiren kaşıntı da gelişebilir. Tüm bu etkiler enjeksiyon kaynaklıdır ve birkaç gün sonra geçer. Boyun dolgusundan sonra boyun bölgesine buz torbası konarak ödemin ve morarmanın artması önlenir. Ayrıca özel bir bakıma ihtiyaç olmaz. Boyun dolgusundan sonra işe, normal aktivitelere hemen dönülebilir.

Boyun Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Boyun ve çevresine buz torbası konması ödem ve morarmanın artmamasını sağlar. Buz torbası koymaya 1-2 gün devam edilebilir.

 • Boyun dolgusu işleminden sonra bol su içilmeli, 24 saat alkol tüketilmemelidir. Alkol ödemi arttırabileceği için içilmemesi tavsiye edilir.

 • Boyun bölgesini birkaç gün süreyle baskılardan korumak önemlidir. Bunun için 1-2 gün sırt üstü uyumak gerekir.

 • Birkaç gün boyun ve çevresine kese yapılmamalıdır.

 • Bir hafta süreyle sauna gibi aşırı sıcak ortamlara girilmemelidir.

 • Güneşten korunmak tavsiye edilir.

 • 2 hafta süreyle boyun bölgesine lazer tedavileri uygulanmamalıdır. 

Kıbrıs Boyun Dolgusu Fiyatları

Kıbrıs'ta boyun dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Kaş Dolgusu

kas dolgusuKaş dolgusu, zamanın etkilerine bağlı olarak konumunda ve formunda değişiklik gösteren kaşların, yeniden form kazanması için uygulanır. Yüz estetiğinin önemli faktörlerinden biri olan kaşlar, yüze anlam kazandıran, ifadeyi belirleyen unsurlardır.

Kaş dolgusu hem kadın hem erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Kaş yapısı ve şekli, aynı zamanda kişinin karakteristik özelliklerinin de bir parçasıdır. Bundan dolayı kaş şeklinin değişmesi kişinin sağlığını olumsuz etkilemese de psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Göz kapaklarının görünümünü de olumsuz etkileyen kaştaki estetik bozukluklar kaş dolgusu ile giderilebilir. Cerrahi bir müdahale gerektirmeden rahatlıkla kaş görünümünün gençleştirilmesi sağlanan kaş dolgusu, aynı zamanda sağlıklı, canlı ve dinamik bakışlara kavuşmanıza da yardımcı olmaktadır.

Kaşların uç kısımlarının normalden hafif kalkık olması her bayanın arzu ettiği bir görünümdür. Kaş altına uygulanan dolgu ile kaşlar daha kalkık ve daha hacimli görünebilir.

Kaş Dolgusu Nedir?

Kaş çevresi ve orta kısmında gerçekleştirilen estetik düzenlemeler kaş dolgusu olarak adlandırılmaktadır. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmında uygulanarak yukarı kaldırma ve kalkık kaş formu kazandırır. Üstelik yıllar içerisinde oluşan ve yorgun görünmenize neden olan ince çizgi problemleri de kaş dolgusu uygulaması ile düzeltilmektedir.

Kaşlarınızın uç kısımlarında görülen düşük görünümün kişiye bezgin, üzgün ya da daha ileri yaşlarda bir görünüm verir. Kaş dolgusu uygulaması bakışlardaki bitkinlik ifadesinin silinmesine, genç ve dinamik görünüme kavuşmanızı sağlar.

kas dolgusu kibrisKaş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Temizlik aşamasından sonra bölge lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra ince uçlu bir iğne yardımı ile hyalüronik asit bazlı dolguyu cilt altına yerleştirmek için yer belirlenir. Daha sonra kanül ile dolgu enjekte edilir. İşlem ortalama 10 dakika sürer. Hasta günlük yaşantısına geri dönebilir.

Kaşların kalkık bir görünüme sahip olması için uygulanan kaş dolgusu işlemi, kişinin talep etmesi doğrultusunda kavisli bir görünüm kazanması için de uygulanabilmektedir.

Kaş Dolgusu Riskleri Nelerdir?

Kaş ve göz çevresi, insan vücudunun en hassas bölgelerinin başında gelmektedir. Kaş dolgusu işlemi sonrasında kaşın kalkık ve kavisli bir görünüm kazanması sağlanmaktadır. Ancak bu işlemin hassas bir bölgede uygulanmasından dolayı oldukça dikkatli bir uygulama yapılması önemlidir.

Kaş dolgusu işleminde en büyük dezavantaj olarak tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi kalıcı olmamasıdır.

Dolgu malzemesi kaş bölgesine fazla enjekte edildiğinde ifadesiz bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar ciddi sıkıntı yaşatacağı için bir profesyonel uzman tarafından gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Kaş Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş dolgusu uygulamasının en iyi sonucu vermesini istiyorsanız uygulama sonrasında sizlerde dikkat etmeniz gereken konulara hassasiyet göstermelisiniz. Şişlik ve ödem oluşumunun engellenmesi için soğuk uygulaması etkilidir.

Genel olarak şişlik ve ödem şikâyetleri bir hafta içerisinde iyileşme gösterir. Ödem ve şişliklerin gitmesi kişinin vücut yapısına bağlı olarak çeşitli sürelerde gerçekleşebilir. Herhangi bir acı veya ağrı uygulama esnasında, sonrasında oluşmaz. Hassas olan kişiler için acı ihtimali göz önüne alınarak kaş dolgusu öncesinde lokal anestezi kremi uygulanmaktadır.

Kaş dolgusu sonrasında bir süre kaşa masaj yapma, ovalama işlemlerinden kaçınmak gerekir. Aynı zamanda kaş alma işlemlerine de en az 6 – 7 günlük bir ara verilmesi tavsiye edilmektedir.

Kaş Dolgusunun Maddesi Nedir?

Dolgu maddesinin ana etken maddesi Hyaluronik Asit’tir. Vücudumuzda doğal olarak bulunur. Besinlerden, gıda takviyelerinden, cilt bakım ürünlerinden alınabilir. Şekil vermek için, estetik görüntüyü yükseltmek için Hyaluronik Asit tercih edilmektedir.

Kaş Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Yüze yapılan diğer dolgu maddelerinde olduğu gibi kaş dolgusu da kalıcı değildir. Ömrü 12 ay civarındadır. Bu süre kişiden kişiye değişebilir. Sigara ve alkol tüketimi gibi durumlarda bu süre olumsuz etkilenir.

Kıbrıs Kaş Dolgusu Fiyatları Nedir?

Kaş dolgusu fiyatları sektörün en uygun fiyat aralıkları ile gerçekleştirilen dolgu işlemleri arasında yer almaktadır. Kaş dolgusu fiyatları çalışma ve dolgu bölgesinin minimal olması ve çok kısa sürede uygulanması nedeniyle ekonomiktir.

Diğer Makaleler...

 1. Alın Dolgusu

DOLGU UYGULAMALARI

Alın Dolgusu

ALIN DOLGUSU

Yaşlanma ile birlikte cildimizde de bazı değişiklikler meydana gelir. Özelliklede yüz bölgesinde cilt elastikiyetini kaybeder...

Boyun Dolgusu

BOYUN DOLGUSU

Yıllar ilerledikçe, boyun en ince deriye sahip bölgelerden olması nedeniyle erken deforme olmakta, çökmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.

BURUN DOLGUSU

BURUN DOLGUSU

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen bu yöntem, cerrahi müdahale uygulamadan burunda şekli değişikliği sağlar...

ÇENE DOLGUSU

ÇENE DOLGUSU

Yüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade kazandıran jawline çene dolgusu son yılların en trend ve en popüler..

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

Özellikle kadınlar arasında dudakların ve elmacık kemiklerinin daha dolgun ya da belirgin olması oldukça popüler olmuştur...

KAŞ DOLGUSU

KAŞ DOLGUSU

Kaş dolgusu, zamanın etkilerine bağlı olarak konumunda ve formunda değişiklik gösteren kaşların, yeniden form kazanması için uygulanır.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Göz çevresi ve özellikle gözaltı bölgesi son derece ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Otuzlu yaşlardan sonra kadın ve erkeklerin...

YANAK DOLGUSU

YANAK DOLGUSU

Yüz bölgesinde yanakların dolgun olması, daha estetik ve daha çekici bir görünüm sağlar. Zayıf ve çökük yanakların ise kişiyi...

Yurtdışından Gelen Hastalarımız İçin Ayrıcalıklı Hizmetlerimiz

SİZ YOLU DERT ETMEYİN BİZ HERŞEYİ PLANLADIK!

 

Havalimanı Transferi

havalimani transfer

Havalimanından karşılama ve gerekli ara transferler VIP araçlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Otel Rezervasyonu

otel rezervasyon

Yurtdışından Kıbrıs’a gelen hastalarımızın konforu için anlaşmalı en iyi otellerimizde konaklatıyoruz.

 

Uçuş Planlaması

ucak rezervasyon

Uçuş planınız size uygun gün ve saatlerde sekterimiz tarafından organize edilmektedir.

Tercümanlık Hizmeti

ucak rezervasyon

Hastalarımızı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda gerek gezmeleri için gerekse operasyon sürecinde kendilerini iyi ifade edebilmeleri için her dilde tercümanımız mevcuttur.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram