BOTOKS UYGULAMALARI

Yüz ve Cilt Botoksu

Yüz ve Cilt Botoksu

Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için...

botoksUygulamaları

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme pek çok kişinin özel ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir..

Diş Gıcırdatma botoks

Diş Gıcırdatma Tedavisi

Günümüzde Diş Sıkma (Gıcırdatma) sorununun tedavisi Çene Botoksu ile mümkün olmaktadır.

baby botoks

Baby Botoks

Baby botoks aslında adı gibi bebeksi dokunuşlu bir botoks uygulama çeşididir. İşlem oyuncu botoksu...

baby botoks

Migren Botoksu

Migren botoks tedavisi ile kronik baş ağrılarının büyük bir bölümünde azalma sağlanır....

kıbrıs gummy botoks

Gummy Smile Botoks

Gummy smile Botoks ile daha güzel ve çekici bir gülüşe sahip olacaksınız...

DHI Saç Ekimi

dhi sac ekimiDHI Saç Ekimi işlemi günümüzde saç ekimi yaptırmak isteyen potansiyel hastalar tarafından en çok araştırılan ve ilgi gören ekim yöntemlerinden bir tanesidir. DHI yönteminde amaç kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptırmaktır.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI yani “Doğrudan Saç Ekimi" aslında yeni olmayan fakat son zamanlarda tekrar ilgi duyulan bir saç ekim tekniğidir. ”Kalem Tekniği” olarak da bilinen bu uygulamada, özel ince uçları bulunan kalemler kullanılarak greftler teker teker saç derisine nakledilirler. Saç ekimi yaptırmak isteyen hastalar genellikle DHI ve FUE teknikleri arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Burada yöntemi seçmeden önce beklentilerinizi öğrenmek ve size göre hangi yöntemin daha uygun olduğunu belirlemek deneyim gerektirir.

Saç ekimi tekniğine karar vermeden önce mutlaka saç analiz yaptırmanızı ve sizin durumunuza en uygun tekniği ekibimizle seçmenizi tavsiye ederiz.

DHI Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

 • Saçlar kesilmeden işlem yapılabilir.

 • Saç sıklaştırma işlemlerinde ilk tercih edilen yöntemdir.

 • Saç kökleri alındıktan sonra dış ortamda FUE yöntemine kıyasla daha az bekler.

 • Saç ekiminde cm² başına daha fazla kök ekimine imkân tanır.

 • FUE saç ekiminde işlem üç aşamalı iken DHI Saç Ekiminde iki aşamalıdır.

 • İşlem FUE yöntemine göre daha az travmatiktir.

 • Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

 • Saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık ve kaş ekimlerinde DHI yönteminde alınan sonuçlar FUE ye göre daha başarılıdır.

DHI Tekniğinin Dezavantajları Nelerdir?

 • Büyük alanları kapatmak adına 2-3 seans uygulamaya ihtiyaç duyulması.

 • Tek seansta 1.500-2.000 kök ekilebilmesi.

 • FUE tekniğine göre daha pahalı olması.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Bu teknikte donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç kökleri uyuşturulur. Ardından saç kökleri toplanır. Greftler dışarıda minimum süre tutulur ve zaman kaybetmeden özel choi kalemi ile ekilmeye başlanır. Böylece daha sağlıklı ve güçlü saçlar nakledilmiş olur. Saç ekimi yapılacak alanlara kanal açılmaz ve özel uçlar kullanılarak saçlar bekletilmeden nakledilir.

dhi

Ekilen saçlar dış ortamda daha az kaldıkları için hemen uyum sağlarlar. En büyük dezavantaj tek seansta FUE yöntemine göre daha az saç nakli yapılmasıdır. Saç kökleri ekilirken lokal anestezi uygulandığı için ağrı-acı hissedilmez. DHI yöntemi FUE tekniğine göre biraz daha zahmetlidir ve uzun sürer. Ancak kanal açılmadığı için travma oranı daha azdır. İyileşme ve uyum süreci ise kısadır. Yaklaşık 10-12 saat kadar süren işlemin tecrübeli kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir.

Kıbrıs DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi fiyatlarını en doğru şekilde belirlemek için öncelikle saç yapınızın ve ekim yapılacak olan bölgenin incelenmesi gerekir. Bu inceleme sonucunda gerekli olan işlemler hesaplanır ve fiyat doğru şekilde belirlenir. Kıbrıs DHI Saç Ekimi Fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

 

 

Saç Ekimi Nedir?

sac ekimi nedirKıbrıs Saç Ekimi

Günümüzde en sık karşılaşılan kozmetik sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Erkeklere özgü olduğu düşünülse de kadınların da zaman zaman karşılaştığı bir problemdir. Günlük olarak 50 ile 100 saç teli arasında dökülme normaldir. Bunun üstündeki rakamlarda dökülme söz konusuysa bir uzmana danışılmalıdır. Saç dökülmesi saç lazeri, Saç PRP uygulaması gibi çeşitli saç tedavileriyle azaltılabilse de yoğun dökülme yaşanmış kişilerde kalıcı çözüm olarak saç ekimi operasyonu gerçekleştirilmektedir.

İnsan vücudunda görsel olarak oldukça dikkat çeken, estetik bir görünüm sağlayan saçlar çeşitli sebeplerden dolayı zaman içinde seyrekleşip dökülür. Kimi zaman genetik kimi zaman ise çevresel faktörler saç dökülmesine ve kellik durumuna yol açabilir.

Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler için uygulanan saç ekimi operasyonları ile saçların tekrar eski haline getirilmesi mümkündür.

Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve size uygun bir saç ekimi çözümü arıyorsanız Kıbrıs Gazimağusa’da bulunan CyprsusMedi Saç Ekim Merkezinin deneyimli ekibi sizler için hazırdır. Başarısı kanıtlanmış en güncel tekniklerle saç ekimi işlemi için bize ulaşın.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi kişinin saç kaybı olan bölgesinin, yine kendi saçları kullanılarak saçlı hale getirilme işlemidir. Saç ekimi son yıllarda en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir. Basit bir cerrahi operasyon olarak tanımlanabilecek saç ekimi operasyonları uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Operasyon yapılmadan önce kişilerin saç yapısı, ekim yapılacak olan bölgenin ne kadar kıl köküne (grefte) ihtiyaç duyacağı, bu greftlerin nereden alınacağı ve buna benzer konuların incelenmesi gereklidir. Doktorlar bu aşamada saç ekiminde kullanılacak yöntemlere karar vermektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekiminde birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunların en yaygın kullanılanları FUE ve DHI yöntemleridir.

 1. FUE Saç Ekimi

FUE yöntemi, lokal anestezi altında en son geliştirilen ve en yaygın olarak kullanılan saç ekimi yöntemlerinin başında gelmektedir. Bu yöntem ile robotik veya mikro motorlu uçlar ile saç kökleri toplanarak doğrudan istenen bölgeye aktarılmaktadır. Operasyonda çok hassas cihazlar kullanıldığı için kesik açılmaz ve oldukça hızlı bir iyileşme süreci sağlanır. Bu teknik, saç ekim yöntemlerinin tümüne temel oluşturmaktadır. FUE saç ekimi erkekler ve kadınlar için uygulanabilir. Doğru bir saç ekimi tedavisiyle ömür boyu doğal, sağlıklı ve kalıcı saçlara sahip olmak mümkündür.

 1. DHI Saç Ekimi

DHI yönteminde de yine aynı şekilde özel kalemler ile saç kökleri toplanarak hedeflenen bölgeye aktarılır. Bu yöntem kullanılırken saç köklerinin yerleşmesi için kanal açılmaması nedeniyle tek seferde, doğrudan ekim sağlanır. Bu yöntem, kullanılan iğnenin adı olan “Choi tekniği” olarak da bilinmektedir.

Saç Ekimi Herkese Uygulanabilir Mi?

Saç Ekimi 22 yaş sonrası cinsiyet ayrımı yapılmaksızın erkek tipi saç dökülme sorunu yaşayan ve vücudunda güçlü ve canlı kıl köklerine sahip erkek ve kadın herkese uygulanabilir. Saç ekimi, işlemden önce yapılan testler ve analizlerde bir engel görülmediği takdirde hemen uygulanabilecek bir operasyondur.

Erkeklerde saç dökülmesi 35 - 45 yaş aralığında yoğun olarak yaşandığı için daha etkili sonuç alabilmek adına bu dönemlerden sonra ekim yapılması önerilmektedir. Ancak, bu durum saç yapısına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebileceği için herkes için geçerli değildir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

 • Hepatit C hastalığı olanlara

 • AIDS (HIV) hastalığı olanlara

 • Psödopelade ve Liken planus hastalığı olanlara

 • Donör bölgesi yetersiz olanlara

 • Ciddi kronik rahatsızlığı olanlara

 • Kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, tansiyon ve böbrek yetmezliği gibi sorunları olanlara

 • 22 yaşından küçük olanlara

Saç Ekimi Nerede Yaptırılmalıdır?

Saç ekimi mutlaka iyi takip edilmesi gereken bir süreçtir. Bu nedenle işlem yaptıracağınız kliniğin doğru belirlenmesi çok önemlidir. Operasyon anında ve sonrasında sorun yaşamamak için merkezinizin aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız.

 • Profesyonel ve Tecrübeli Bir Operasyon Ekibi

 • Son Teknoloji Ekipmanlar

 • Yüksek Memnuniyet ve Başarı Oranı

Saç Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Saç bakım ürünleri operasyondan 3 gün önce bırakılmalıdır.

 • Operasyon öncesi kullanmakta olduğunuz lokal saç tedavi ürünlerini (örn: minoxidil rogaine ) en az 1 hafta önce kesmelisiniz.

 • Operasyondan 1 hafta öncesinde sigara, alkol ve tütün ürünlerinden uzak durulmalıdır.

 • Operasyondan 1 hafta öncesinde B ve E vitaminleri içeren multivitamin preparatlarını kanamanızı artıracak olması nedeniyle almayınız.

 • Operasyon öncesinde mümkün olduğu kadar az strese girilmelidir.

 • Operasyondan önceki kullanmakta olduğunuz ilaçları (örn: antidepresanlar, pıhtılaşmayı önleyen) ''bu ilaçları size veren kendi doktorunuza danışarak'' bırakmalısınız.

 • Kronik (şeker, kalp, tansiyon, tüberküloz v.b.) veya akut hastalıklarınızı ve bu nedenle kullanmakta olduğunuz ilaçları doktorunuza mutlaka bildiriniz. Operasyondan 10 gün öncesinde Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmalısınız.

 • Operasyondan 3 gün öncesinde kafein, yeşil çay ve benzeri uyarıcı maddeler tüketilmemelidir.

 • Operasyon gününüze karar verirken işlem sonrası 3 gün dinlenebileceğiniz bir gün seçmelisiniz.

 • Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayınız ve yıkama sonrası hiçbir jöle veya sprey kullanmayınız.

 • Operasyona geleceğiniz gün iyi bir kahvaltı yapmalısınız.

 • Operasyon günü mutlaka önden düğmeli bir gömlek veya fermuarlı bir sweatshirt giymelisiniz. Boğazlı kazak, kafanızdan geçirerek giymek zorunda kalacağınız kıyafetler tercih etmemelisiniz. Bu, şaç köklerinizin zarar görmesine neden olabilir.

 • Operasyondan sonra 6 saat araba kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, aracınız ile gelecekseniz yanınızda aracı kullanacak birisinin olmasına dikkat ediniz.

 • Size belirtilen saatte mutlaka klinikte olmalısınız.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonu öncelikle konsültasyon, saç analizi, kan tahlili, doğal saç çizgisinin belirlenmesi, alım ve ekim yapılacak alanların belirlenmesi ile başlar. Daha sonra hastaya en uygun ekim yöntemi belirlenerek uygulamaya geçilir. Saç ekimi tedavisi yaklaşık 6-8 saat sürmektedir.

Saç ekim operasyonu beş temel aşamada gerçekleştirilir:

 1. Saç Çizgisinin ve Ekilecek Greft Sayısının Belirlenmesi:

Saç ekimi uzmanı ilk görüşme sırasında saç dökülmesi olan alan ve donör alandaki saç yapısını detaylıca incelenir. Kişiye uygun olan saç ekim tekniği ve alınabilecek greft sayısı belirlenir. Doğal saç ekimi için saç çizgisinin kişiye uygun olarak belirlenmesi çok önemlidir. Bu aşamada kişinin donör alan kapasitesi ve arzu ettiği saç çizgisi değerlendirerek operasyon planı oluşturur. Saç Ekiminde seçilen yöntem ve saç çizgisi şekli için hastanın son kararı alınarak saç ekimi planı oluşturulur.

 1. Operasyona Hazırlık:

Saç ekimi operasyonu öncesinde alım yapılacak alan (donör bölge) ve ekilecek alandaki saçlar tıraş edilir ve işlem için hazır hale gelinir.

 1. Saç Köklerinin Toplanması

Saç ekimi işlemi öncesinde lokal anestezi alım yapılacak alana uygulanır. Kişiler operasyon sırasında herhangi ağrı hissetmezler. Saç kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Sağlıklı şekilde donör bölgeden çıkarılan saç kökleri tekli, ikili ve üçlü saç kökleri olmak üzere ayrıştırılırlar. Ekim aşaması için hazırlanan saç kökleri özel steril solüsyonda muhafaza edilirler.

 1. Kanalların Açılması

Saç köklerinin belirlenen alanlara ekilmesi için ilk aşamada her saç kökünün yerleştirileceği küçük kesiler oluşturulur. Bu kesiler CyprusMedi Saç Ekimi Merkezinde safir uçla yapılmakta ve iyileşme süresi kısaltılmaktadır. Kanalların, doğru büyüklükte ve derinlikte açılması nakledilen saçların çıkma oranını etkiler. Ekilecek saç kökü büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına dikkat edilmelidir. Kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır.

 1. Köklerin Açılan Kanallara Ekilmesi

Estetik olarak doğal ve yoğun bir saç ekimi elde edecek şekilde, önceden oluşturulan plana uygun olarak açılan kanallara, 40-45 derecelik açılarla uygun kalınlıktaki saç kökleri teker teker yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır.

Saçların hacimli görünmesi için ekilen köklerin birbirlerine ve saç derisine göre yönleri, açıları iyi hesaplanmalıdır.

Saç ekimi operasyonu ortalama 6-8 saat arasında sürmektedir. Operasyonun bitimde, donör alana bandaj uygulanır. Dikkat edilmesi gereken talimatlar liste halinde hastaya verilir. Saç ekimi sonrası kullanılması gereken ilaçlar, şampuan ve losyon verilir. Uygulanan pansuman operasyondan 1 gün sonra çıkarılır.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasındaki ilk 3 gün ekilen saç köklerinin tutunması için önemlidir. Bu süreçte temas ve darbelere karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

 • İlk günlerde enfeksiyon riskine karşı çok dikkatli olmalısınız.

 • İlaçlarınızı zamanında ve tam olarak kullanmalısınız.

 • Saçlarınızın ilk 3 gün boyunca yıkamamalısınız.

 • Kesinlikle kafanıza darbe almamalısınız.

 • Güneş ışığı saç köklerine zarar verebileceği için güneşten kaçınmalısınız. Eğer güneşe çıkmanız zorunlu ise geniş ve rahat bir şapka kullanmanızı öneriyoruz.

 • Saç ekimi alanını şiddetli rüzgâr, yağmur ve tozdan korumalısınız.

 • Çay, kahve, sigara ve alkol iyileşme sürecine doğrudan etki edeceği için ilk üç gün tüketmemelisiniz.

 • Aşırı soğuk ve sıcak ortamlardan kaçınmalısınız.

 • Doktorunuzun önerdiği şampuan ve losyonu kullanarak saçlarınızı yıkamalısınız.

 • Saç ekimi sonrasında birkaç ay boyunca saç kurutma makinesi, fön makinesi gibi cihazlar kullanmamalısınız.

 • İlk 15 gün boyunca kafa derinizi sarsacak hareketlerden kaçınmalı ve saçlarınıza nazik davranmalısınız.

 • Yaklaşık 1 hafta süreyle cinsel aktivitede bulunmamalı ve güçlü fiziksel aktivitelerden kaçınmalısınız.

 • Ameliyat sonrası saç sağlığını destekleyecek yiyecekler tüketmeli ve dengeli beslenmelisiniz.

 • Ekim bölgesinde oluşan küçük kabuklar ve kaşıntı 10 gün süreyle devam edebilir. Normaldir. Talimatlara uygun olarak 10 gün boyunca her gün belirtilen şekilde saçlarınızı yıkamalısınız.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç Ekiminden Sonra İlk 1-3 Ay

Saç ekimi operasyonundan sonra, 1-3 ay içinde öncelikle yara kabuğu atılır ve şok dökülme gerçekleşir. Şok dökülme ilk çıkan saçların yavaş yavaş ve sonunda tamamen dökülmesidir. 3 aydan sonra yavaştan da olsa saç olmayan bölgede kıl köklerinin büyüdüğünü göreceksiniz. Ekilen kıl köküne göre bu durum değişse de görülen uzama miktarı yeterli bir seviyede değildir.

Saç Ekiminden Sonraki İlk 6 Ay

Şok dökülmenin ardından saç derisi tamamen iyileşir ve saç kökleri ekildiği yerde tutar, güçlenmeye başlar. Dökülen saçların yerine, kalıcı saçlar uzamaya başlar. Bu dönemde ilk başta saç tellerinin biraz zayıf olması mümkündür. Merak etmeyin giderek güçlenecektir.

Saç Ekiminden 1 Yıl Sonra

Saç Ekiminden 1 yıl sonra nihai fotoğrafı görebilirsiniz. Sonuç, kaybettiğiniz saçlara kavuşmanın verdiği muhteşem bir yenilenme hissidir.

Kıbrıs Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları ekim yapılacak olan bölgenin büyüklüğü, kullanılacak greft sayısı, saç yoğunluğu ve saç ekimi yöntemine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kliniğiniz ile görüşerek ekim yaptırmak istediğiniz alanlarda ne kadar greft kullanılacağını yaklaşık olarak tespit ettirebilir, kullanılacak olan yöntemleri belirleyebilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Doğru fiyatlandırmanın yapılabilmesi için ekim yapılacak bölgenin analiz edilmesi gereklidir. Herkesin farklı bir operasyona ihtiyaç duyması ve kullanılacak greft sayısının farklı olması nedeniyle fiyatlandırma yalnızca bu analiz ve konsültasyon aşaması sonrasında belirlenebilir. Saç analizi uygun açıdan yapılan fotoğraf çekimleri ile kısa sürede yapılabilmektedir. 

Saç Mezoterapisi

sac mezoterapisiSaç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi, kadın ve erkeklerde saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir.

Saç dökülmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak hormonal bozukluklar, genetik faktörler, kullanılan ilaçlar ya da stres gibi vücuda zarar veren psikolojik rahatsızlıklar sonucunda oluştuğu gözlemlenir. Saç dökülmesinin erkenden teşhis edilmesi ve müdahale edilmesi saç derisinin ve tellerinin sağlığı bakımından son derece önemlidir. Saç mezoterapisi tedavi yöntemleri arasında en faydalı ve hızlı sonuç veren tedavi şeklidir.

Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saça yerleşmesi sağlanır. Böylelikle saç dökülmesi tedavi edilir, incelmiş olan saçları kalınlaştırır ve dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlanır.

Mezoterapi kafa derisi ve saç için oldukça etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir.

Saç Mezoterapisinin En Temel Faydaları Nelerdir?

 1. Mevcutta olan saçları korur ve besler.

 2. Saç dökülmesini engeller.

 3. İnce telli ve zayıf saçların gürleşmesine yardımcı olur.

 4. Mat saçlara parlaklık verir.

 5. Saça canlılık ve hacim kazandırır.

 6. Kepek gibi sorunların önüne geçer

 7. Saçın ömrünü uzatır.

Saç Mezoterapisi Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

 • Yoğun saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler

 • Yağ bezlerinin bozulması ile ilişkili kafa derisinde meydana gelen sebore

 • Kepek görünümü

 • Çizik ve kuru kafa derisi

 • Saç uzaması çok yavaş olan kişiler

 • Saç kırılganlığının artması ve bölünmüş uçlar

 • Bazal bölgede hacim eksikliği

Saç Mezoterapisi Yaptırmadan Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapisi yaptırmadan önce düzenli kullandığınız bir ilacınız varsa hekiminize bildirmelisiniz. Kas gevşetici, kan sulandırıcı, antibiyotik gibi son zamanlarda kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçları hekiminizin bilgisi dâhilinde bir hafta öncesinden kesmelisiniz.

Ayrıca saç mezoterapisi sonrası saçınızı belirli bir süre yıkayamayacağınızdan seans öncesinde saçınızı yıkamalısınız.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan çinko, bakır, demir, kalsiyum, potasyum, biotin, minoxidil, magnezyum, vitamin C ve vitamin A gibi bileşenler saç derisinin 2-4 mm altına enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. İşlem sırasında enjeksiyonlardan kaynaklı ağrı hissedilmemesi için lokal anestezik kremler uygulanır.

İşlem ortalama 15-30 dakika sürer ve gündelik yaşantınıza dönmenizi etkilemez.

Saç Mezoterapisinden Sonra Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapisi uygulamasından sonra hasta ilk 24 saat saçını ıslatmamalı ve saçına herhangi bir ürün sürmemelidir. Ayrıca işlemden hemen sonra saç derisinin direkt güneş ışığından korumalıdır. Eğer kullanıyorsa sigara ve alkol tüketimine ara vermelidir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Önerilir?

Saç Mezoterapisinin 15 günde bir düzenli yapılmasını önerilmektedir. Seans sayısı kişinin saç yapısına ve ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 4-8 seans uygulama önerilmektedir. Her seans 15-30 dk sürmektedir. Tedavinin etkili olması adına seansların doğru zaman diliminde, eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Saç PRP uygulaması ile kombine tedavi edildiğinde saç dökülmelerinde çok daha hızlı ve etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır Mı?

Saç mezoterapisi, uyuyan saç hücrelerini uyandırarak yeni saç oluşumu sağlar. Ayrıca bu tedavi yöntemi ile saç derisindeki dolaşım hızlanarak tüm saç hücreleri sağlıklı bir hale gelmekte ve saç dökülmesi en az seviyeye inmektedir.

En iyi sonucu almak için saç mezoterapi tedavisi eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı ve gerektiğinde tekrarlanmalıdır.

Saç Ekimi Sonrasında Mezoterapi Uygulaması Önerilir Mi?

Saç ekimi sonrasında mezoterapi yeni damar oluşumunu hızlandırarak ekilen saçların daha etkin beslenmesini sağlar. Ekilmiş saç köklerini uyararak saçların şok dökülme sonrası kendini daha hızlı toparlamasını sağlar. İçerdiği mineral ve aminoasitler sayesinde saçların kalınlığı ve dokusu üzerinde pozitif bir etki yaratır.

Kliniğimiz saç ekimi işlemi sonrası 1. aydan başlayarak ve birer ay arayla hekimin uygun gördüğü seans sayısında 8-12 ay süreyle saç mezoterapisi yapılmasını faydalı bulmaktadır.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Yan Etkisi Var Mı?

Uygulamanın insan ve cilt sağlığına bilinen bir zararı yoktur. Aksine takviye bir işlem olduğu için faydası vardır.

Saç Mezoerapisini Kimler Yaptıramaz?

Emziren kadınlara, kanser hastalarına, şeker hastalarına ve kan sulandırıcı özelliği olan ilaç kullanan kişilere mezoterapi uygulanamaz. Mezoterapi tedavisi almak isteyen hastaların kullandıkları ilaçları, geçirdikleri ya da geçirmekte oldukları rahatsızlıkları mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir.

Kıbrıs’ta Saç Mezoterapisinin Ücreti Nedir?

Mezoterapi uygulamasında fiyatlar seans sayısına göre belirlenir. Her hastanın ihtiyacı olan seans sayısı da farklı olduğu için saç mezoterapisi fiyatları da kişiden kişiye değişebilir. Saç mezoterapisi eksiksiz uygulandığı takdirde kişinin başarıya ulaşılabileceği en uygun yöntemdir. Kıbrıs Saç Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi

sac prpSaç dökülmesinde PRP Tedavisi (Saç PRP Tedavisi)

Saç PRP Tedavisi, hastanın kendi kanından bir miktar alınıp özel bir işlemden geçirilerek hücre olarak zengin plazmasının ayrıştırıldıktan sonra hastanın iyileşmesi istenen saç bölgesine ince bir iğne ile enjekte edilmesi işlemidir.

İnsan kanında doğal olarak bulunan trombosit hücrelerinin zenginleştirilerek tekrar vücuda aktarılması ile yapılan PRP (Plasma Rich Platet) tedavisi ile pek çok sorunun önüne geçilebilmektedir.

Saç PRP uygulaması ile hedef; dökülmeye başlayan ve sağlığını kaybeden saç köklerinin yeniden canlandırılmaya çalışılmasıdır. Saç PRP Tedavisi hem erkeklerde hem de kadınlarda başarı ile uygulanabilmektedir.

Saç PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

İşlem sırasında özel bir tüp içerisine ince ve kısa uçlu iğneler ile kan alınır. Alınan kan santrifüj edilerek plazma açısından zengin hale getirilir. Daha sonra saç derisinde tedavi hedeflenen bölgelere tekrar enjekte edilir. 

PRP metodu özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. PRP ile saç tedavisi çoğunlukla 3-4 aylık bir zamanda tamamlanır. Bu tedavi 30 günlük periyotlarda 30 dakikalık zamanlarda uygulanmaktadır. Bu sıklıktaki tedavi sürecinin sonrasında senede bir defa uygulanması yeterli olmaktadır.

Saç PRP Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Saç için uygulanan PRP işlemi sonucunda enjeksiyon yapılan bölgede hücrelerin yenilenme oranı artar. Saç kökleri daha fazla beslendiği için saç dökülmesinde azalmalar ve deri sağlığında iyileşme görülür. PRP saçları güçlendirerek dökülmelerini engeller.

 • Saç derisini daha parlak ve esnek hale getirir.

 • Saç köklerinin güçlenmesi ve daha sağlıklı hale gelmesini sağlar.

 • Saç derisinde bulunan çatlak, yara gibi sorunların azalması veya tamamen iyileşmesini sağlar.

 • Saçlarda gürleşme sağlar.

Saç PRP Tedavisi Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Saç PRP tedavisi ile dökülme sorununu çözmek isteyen kişilerin sabırlı olması gerekmektedir. Trombosit oranı yüksek olan plazma hücreleri, enjeksiyondan hemen sonra deri üzerinde istenen etkiyi vermek için çalışmaya başlar. Ancak tam olarak gözle görülebilir sonuçların alınması için belirli bir süre beklenmesi ve hedeflenen seans sayısının tamamlanması gerekmektedir. 

Örneğin tek bir seansta problemin ortadan kalkması mümkün değildir. Etkileri genellikle geçtir. Ancak sahip olduğumuz deneyimler üzerinden konuşacak olursak, 3.seanstan itibaren sonuç alınabilir. Fakat bu uygulamanın düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi şarttır. Belli periyot ve seanslar belirlenmeli, ona göre hareket edilmelidir. Sonuçların yavaş yavaş ortaya çıkması bir sorun olarak görülmemelidir. Saç PRP tedavisi problemin çözümü çerçevesinde oldukça popüler bir yöntemdir.

Saç PRP Tedavisi Kalıcı Mı?

Bu yöntem sayesinde saçların gürleşmesi, yenilerinin çıkması, seyrekliğin azaltılması gibi sonuçlar alınabilir. Ancak bunun 1 sene ömrünün olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle senede 1 kez tedavinin tekrarlanmasını önermekteyiz.

Saç PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

PRP tedavisi, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylı bir işlemdir. Bu nedenle oldukça güvenilirdir. PRP işleminde uygulanan hastanın kendi kanı olduğundan, alerjik tepkime veya enfeksiyon olasılığı yoktur. Vücuda alınan yabancı bir madde niteliği göstermediği için rahatlıkla uygulanabilir. Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanan işlem sonrasında, kişi kendi günlük hayatına rahat bir şekilde dönebilir.

PRP Tedavisi Saç Çıkarır Mı?

PRP saçlı deride hücre onarımını, yenilenmesi ve kan dolaşımını arttıran birçok büyüme faktörünü uyararak etkisini gösterir. Saç köklerinde ve saçlı deride yoğun bir onarım ve yenilenme başlatır. Ancak hiç saçı olmayanlar için PRP tedavisi saç çıkarmamaktadır.

Mevcut saç ve saç köklerini tazelediği gibi zedelenmiş veya uykudaki saç köklerini de güçlendirerek sisteme katar. PRP olmayan saç kökünü yoktan var etmez ancak hâlihazırda olup, baş vermeyen, cılız, zayıf saç köklerini yeniden kazandırır. Artan klinik kanıtlar, PRP'nin saç dökülmesini tersine çevirebileceğini ve doğal saç büyümesini teşvik edebileceğini göstermektedir.

Saç PRP Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tedavi sonrasında hastalar hemen günlük hayatlarına dönebilir. Narkoz veya herhangi bir farklı işlem yapılmaması nedeniyle kişilerin tedavi sonrası hayatlarına anında devam edebilmeleri mümkündür. Ancak, iyileşme sürecinin hızlanması için bir gün dinlenilmesi tavsiye edilmektedir. 

İşlem sonrasında, işlem yapılan bölgeye bağlı olarak kızarıklık veya farklı izler ortaya çıkabilir. Bu izler kalıcı olmadığı gibi kısa sürede kaybolmaktadır. 

 • PRP saç tedavisi sonrası 1 gün boyunca saç yıkanmamalı ve ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.

 • PRP saç uygulaması sonrası 24 saat saç bakım ürünlerini kullanılmamalıdır.

 • Saça PRP tedavisi sonrası 48 saat boyunca tedavi edilen bölgeyi güneş ışınlarından korumalısınız.

 • Saç PRP sonrası saça sert kimyasallar, saç boyası veya 72 saat perma yapılmamalıdır.

 • Saç PRP tedavisi sonrası alkol ve sigara 72 saat içilmemelidir.

 • Saç PRP tedavisi sonrası beş gün boyunca antiinflamatuar ilaçlar alınmamalıdır.

Kıbrıs Saç PRP Tedavisi Fiyatları Nedir?

Kıbrıs Gazimağusa’da buluna CyprusMedi Clinic doktoru tarafından yapılacak olan konsültasyon aşamasında uygulanacak olan seans sayısı ve tedavi boyutu belirlenmektedir. Bu nedenle, kişiye özel bir konsültasyon yapılmadan fiyatlar konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değildir.

Saç PRP fiyatları genellikle paketler şeklinde fiyatlandırılır. Örneğin 1 ay ara ile yapılacak 3 saç PRP fiyatı paket şeklinde alınabilir. Sonraki yıllarda bir defa yapılacak olan tedaviler tekli saç PRP fiyatı olarak verilmektedir.

Sakal / Bıyık Ekimi

sakal biyik ekimiSakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi seyrek sakallara sahip erkeklerde özellikle daha gür sakallara sahip olunmasını sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Görünüm açısından problem yaşamasına neden olan sakalları düzeltmek amacıyla da uygulama yapılabilir.

Tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de pek çok farklı teknoloji ve teknik kullanılmaktadır. Saç ekimine göre daha hassas bir işlem olan sakal ekiminde operasyonu gerçekleştirecek olan ekibin tecrübesi büyük öneme sahiptir.

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

Sakal ekimi hiç sakal çıkmamış, sakallarının seyrekliğinden yana şikayeti olan ya da sonradan travma, yanık ve enfeksiyon nedeni ile bir bölgede sakallarını kaybetmiş kişilere uygulanabilir.

Sakal Ekim işlemini yapmak için hastaların hormonlarının belli bir düzeye erişmiş olmasına dikkat edilir. Bu yüzden kişinin sakal ektirmek için 22 yaşına kadar beklemesi önerilir. Bunun dışında 1-2 günlük kirli sakal denilen görünümü seven kişiler, favorilerini uzatmak isteyen kişilerde eksik ve düzensiz sakallarını tamamlamak için sakal ekimi yaptırmak isteyebilir. Yani sakal ekimi sakalı hiç olmayanlar içinde, sakalı seyrek olanlar içinde uygulanabilir bir işlemdir. Hormonal rahatsızlık yaşayan ya da kalp ve şeker hastalıklarına sahip kişilerde sakal ekimi yapılıp yapılamayacağına doktor muayenesinin ardından karar verilebilir.

Sakal Ekimi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Sakal ekimi yanaklara, çeneye, favorilere ve bıyık bölgesine yapılabilen bir uygulamadır. Uygulama bu alanlardaki sivilce ve yara izlerinin kapatılması amacıyla da yapılabilir. Bu alanlardaki kıl kökü kayıplarında donör sahadan alınan kıl köklerinin ekimi kalıcı çözüm sunar. Özellikle kalıtsal etkilerle, iğneli epilasyon, lazer epilasyon, yanık, cerrahi gibi etkilerle kıl kökü kayıplarının yaşanması mümkündür. Sakal ekimi hem bölgedeki kıl köklerinin sıkılaştırılması için, hem de tamamen kılsız kalan bu alanların kıllanması için yapılabilir. Hedef kişinin istediği sıklıkta doğal bir sakal oluşturmaktır.

Sakal Ekiminin Avantajları Nelerdir?

 • Sakal ekimi ile kişi gür ve doğal görünümlü bir sakala sahip olabilir.
 • Operasyon sonrasında kişi sakalını dilediği şekilde tıraş edebilir ve şekillendirebilir.
 • Sakal ekimi planlaması kişinin yüz tipine uygun olarak, estetik bir görünüm sağlamak üzere gerçekleştirilir.
 • Kişi sahip olmak istediği sakal tipini seçebilme özgürlüğüne sahiptir.
 • Favorilerin de saç /sakal ekimi ile şekillendirilmesi mümkündür.

Sakal ve Bıyık Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal ve bıyık ekimi öncesi, tıpkı operasyon anı ve sonrası kadar önemlidir. İşlemin doğru şekilde gerçekleştirilebilmesi, kıl köklerinin sağlıklı olarak aktarılabilmesi ve buna benzer faktörler operasyon öncesinde bazı alışkanlıklarınızın değiştirilmesine bağlıdır.

 • Ekim işleminin yapılıp yapılamayacağı yalnızca konsültasyon sonucunda belirlenebilir. Çalışmayı planladığınız klinik ile bu durumu konuşarak gerekli analizi yaptırabilir, işlem için uygun olup olmadığınızı netleştirebilirsiniz. 
 • Operasyon öncesinde alkol, sigara ve tütün ürünlerinden uzak durulmalıdır. Bu sayede kıl kökü kaliteniz yükselecek ve iyileşme süreciniz hızlanacaktır.
 • Operasyondan en az bir ay öncesinde yüzünüz için kullandığınız tonik, krem gibi kozmetik ürünleri kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.
 • Doktorunuzun tavsiyesine bağlı olarak kan sulandırıcı ilaçları kesmeniz gerekebilir.
 • Operasyon öncesinde kahve ve kafein içeren uyarıcı maddeler kullanılmamalıdır.

Sakal & Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi lokal anestezi altında yapılan, ağrısız ve tek seanslık bir işlemdir. Yaklaşık olarak 4-5 saat sürmektedir.

Operasyon ekim yapılacak bölgenin incelenmesi ile başlar. Donör bölge bu aşamada belirlenir. Ne kadar kıl köküne ihtiyaç duyulduğu, kılların renk tonları ve kalınlıkları incelenir.

Donör bölgenin doğru şekilde belirlenmesi ve ne kadar greft kullanılacağının analiz edilmesi sakal ve bıyık ekimi için çok önemlidir. Eğer bu sayı yanlış hesaplanırsa sonuç doğal bir görüntüden uzak olacaktır. Yine aynı şekilde, aktarım yapılacak olan kılların renk tonları da önemlidir.

Donör bölge; kişiden kişiye göre değişkenlik gösterse de genellikle dökülme özelliği olmayan ense, kulak arkası ya da sakalın yoğun bulunduğu boyun ve çene gölgesi tercih edilir. Bu bölgelerden alınan kıl kökleri görsel olarak herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan ekim yapılabilmesini sağlar. İlk etapta ekilen saç kökleri yüzde ince çıksa da 6 ay sonra sakal kalınlığına ulaşacaktır.

Operasyon sırasında sakalların doğal görünümü sağlaması için çıkış yönlerine ve renk tonlarına dikkat edilmesi gerekir. Donör bölgeden alınan kimi greftlerin sakallar ile aynı renkte olmaması görünümde istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bunu engellemek için tecrübeli bir ekiple çalışılmalıdır. Yine aynı şekilde, sakalların çıkış yönü de doğru belirlenmek çok önemlidir. 

Sakal ekimi sonrasında çeşitli bakım ve pansuman çalışmaları gerçekleştirilir. Bu çalışmalar ile kıl köklerinin sağlıklı bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı olunur. Hasta, operasyon sonrasında çok kısa sürede günlük yaşantısına dönüş yapabilir. 

Sakal ve Bıyık Ekiminde Hangi Yöntem Kullanılır?

Kullanılacak olan yöntemin hangisi olacağına doktorumuz karar verse de genel olarak kıl kökü alım işlemi mikro FUE yöntemi ile yapılır. Kanalların açılmasında ise safir bıçaklar kullanılarak Safir FUE sakal ve bıyık ekimi gerçekleştirilir.

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sakal ekimi yapılırken buraya ekilecek kıl köklerinin sakal için uygun olması gerekir. Çünkü sakal bölgesindeki kıl kökleri saçlardaki gibi değildir. Daha ince oldukları için ekilecek köklerde buna uygun olmalıdır. Bu yüzden sakal bölgesinde boyundan alınacak kıl kökleri daha fazla tercih edilir. Sakal ekimi Bu bölgedeki kıl kökleriyle sakal için uygun yapıda, doğal görünecek bir ekim yapılabilir. Ayrıca ense bölgesi de sakal ekimi için gereken kıl köklerinin alınması için uygundur. Fakat öncelik her zaman boyun bölgesindedir.

Sakal ekimi sırasında dikkat edilecek bir konu da kişinin sakalına uygun açıda kıl köklerinin ekilmesidir. Kıl köklerinin ekim açısı doğal bir görünüm elde etmek için önemlidir. Ekim sırasında FUE tekniğinde kesici alet kullanılmadığı içinde, diplerde çukurluk meydana gelmez. Bu da ekimden sonra doğal bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.

Sakal ekiminde kullanılacak kıl kökleri tekli olmalıdır. Yani boyundan ya da enseden alınacak kıl kökleri tekli olarak ayrıştırılarak ekimde kullanılmalıdır. Bunun nedeni sakal bölgesindeki doğal kıl köklerinin her zaman tekli olmasındandır. İkili, üçlü kıl kökleri sakalda çok kaba durur.

Sakal ekiminde alınan kıl köklerinin ekilecek bölgedeki renk dağılımı aynı açı ve yön gibi önemli bir konudur. Beyaz sakalları olan bir kişiye siyah kıl köklerini nakletmek ya da siyah beyaz kıl kökü dağılımını düzgün yapmamak istenmeyen bir görünüme yol açabilir. Bu yüzden ekimi yapacak doktorun bu alandaki tecrübesi çok önemlidir.

Kıl kökleri boyun ya da enseden alındığında hiç bekletilmeden ekim yerine nakledilmelidir. Çünkü alınan kıl kökleri canlıdır. Bunlar bekletilirse oksijensiz kalacakları için işlevlerini kaybederler yani ölürler. Özellikle donör sahadaki kıl kökleri sınırlı olan kişiler için bu çok önemlidir. Kıl köklerinin kayıpsız bir şekilde nakli gerekir. Sakal ekimi bilgi ve özel deneyim gerektiren bir uygulamadır. Bunu dikkate alarak sakal ekimi yaptırmak isteyenler mutlaka bir uzmandan destek almalıdır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrasında İyileşme Süreci

Sakal ve bıyık ekiminde iyileşme süreci operasyonun doğru şekilde tamamlanması halinde oldukça kısa sürede başlayacaktır. İşlemlerden sonra yaklaşık üç gün içinde yüzünüzü doktorunuzun gösterdiği şekilde yıkayabilir ve günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Şişlik ve ödem

Operasyon sonrasında, ilk üç gün içinde yüzde şişlik, ödem ve kızarıklık görülebilir. Bu tarz durumların önüne geçmek için yüzünüzün öne doğru eğik olmaması, otururken ve yatarken bu pozisyonlara karşı dikkat edilmesi önerilmektedir. 

Beslenme

Ekim işlemi ardından iyileşme sürecinin hızlı şekilde tamamlanması için alkol ve sigara tüketilmemelidir. Özellikle ilk üç gün içinde bu gibi zararlı ürünlerden uzak kalmanız iyileşmenin çok daha hızlı olmasını sağlayacaktır. 

Kabuklanma

Operasyon yapıldıktan sonra kıl köklerinin tam olarak yerleşmesi ve sağlamlaşması zaman alabilir. Özellikle ilk birkaç gün kıl köklerinde kabuk oluştuğu görülebilmektedir. Bu durum normal olduğu gibi zaman içinde geçecek ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Yüzünüzü kaşımamanız, bu kabuklarla oynamamanız tavsiye edilmektedir.

Sakal Ekiminden 1 Ay Sonra

Sakal ekiminin üzerinden bir ay geçtikten sonra iyileşme büyük ölçüde tamamlanır. Bu aşamadan sonra doktorunuz tarafından verilen ilaçları kullanmanız sağlıklı sonuçlar için önemlidir. Buna ek olarak, bilmediğiniz kimyasalları kullanmak yerine yine doktor tavsiyesi ile edineceğiniz solüsyonları, bakım sularını kullanmanız tavsiye edilmektedir. Sakal yapınıza bağlı olarak belli bir süre boyunca tıraş olmamanız gerekebilir.

Operasyon sonrasında ne kadar süre hangi konulara dikkat etmeniz gerektiği doktorunuz tarafından tüm detaylarıyla anlatılacaktır. Doktor tavsiyelerine uyduğunuz sürece, sakal ekimi iyileşme süreci oldukça kolay gerçekleşmekte ve kısa süre içinde kişiler normal yaşantılarına dönebilmektedir. Ekim yapılan bölgeye bağlı olarak, en geç bir yıl içinde sakallarınız doğal bir forma ulaşacak, operasyona dair herhangi bir belirti kalmayacaktır.

Şok dökülme; Sakal ekimi yapıldıktan bir ay sonra “şok dökülme” adı verilen bir durum görülmektedir. Kıl köklerinizin yerleştiği ve sağlıklı olarak fonksiyonlarını yerine getirdiği anlamına gelen bu dökülmeler geçicidir. Dökülmeler bir süre sonra kesilecek ve sakallarınız olması gerektiği gibi uzamaya devam edecektir. 

Sakal ekimi yapıldıktan sonra saç ekiminde olduğu gibi yaklaşık 2 hafta süresince sakal kıllarında dökülmeler olur. Bu aşamada bir tereddüttünüz olmasın. Çünkü bundan kıl kökleri zarar görmez. Sadece sakal bölgesinde ekilen kıllar kırılarak dökülür. Sakalların yeniden uzama sürecine girmesi 4-8 ay içinde gerçekleşir. Bu sürede sakal ekiminin etkisi de gözle görülür bir şekilde ortaya çıkar. Kişinin yüzünde doğal görünümde sakal oluşur.

Sakal ekiminin hemen arkasından kişinin sakal bölgesine su değdirmemesi, yıkamaması uzmanlar tarafından kendisine bildirilir. Ayrıca suyun dışında parfüm, kolonya gibi kozmetik ürünlerde bu süreçte kullanılmamalıdır. Bu bölge 10 gün kadar kuru ve temiz tutulmalıdır. Ciltte oluşan minik kabuklanmalarda iyileşme sürecinde kendiliğinde dökülecektir. Hastaların 1-2 gün süreyle uyku pozisyonuna da dikkat etmesi gerekir. Sakal bölgesine ağırlık verilmeden yatacak şekilde bir pozisyon ayarlanmalıdır.

Sakal ekimi İyileşme döneminde kişilerin sakalını kesmemesi de gerekir. Bu dönemde tıraş olmak için sakal ekimini yapan doktorun görüşleri alınmalıdır. Sakal bölgesine ekim yapılan kıl köklerinin aktif olması nedeniyle uzamaya başladığı iyileşme sürecinde dikkatli olunmalıdır. Doktorun önerilerine uyulduğu takdirde sorunsuz bir iyileşme sağlanabilir. Devamında kişi istediği gibi bir sakala kavuşabilir.

Sakal Ekimi Saç Ekimi İle Birlikte Yapılabilir Mi?

Sakal ekimi yaptıracak kişi aynı zamanda saç ekimi de yaptıracak ise, hastanın titizlikte değerlendirilmesi gerekir. Donör sahada bulunan saç kökleri detaylıca incelenmelidir. Bu bölgeden alınan kıl köklerinin hem saç için, hem de sakal için kullanılacağı hesaplanarak, buna uygun bir planlama yapılmalıdır. Kıl köklerine zarar verilmeden, heba edilmeden ekim gerçekleştirilmelidir. Ayrıca kıl köklerinin sakala uygun olanı sakal ekimine, saç için olanları da saç ekiminde kullanılmalıdır. Kıl köklerinin renk ayrımı da doğru yapılarak, saç ve sakal ekimi aynı anda yapılabilir.

Kıbrıs Sakal Ekimi Fiyatları Nedir?

Sakal ekimi fiyatları belli başlı faktörlere göre değişkenlik gösterir. Tıpkı saç ekimi işleminde olduğu gibi uygun olan teknik üzerinden, işlemi yapan hekimin beceri ve tecrübesi, ekimin gerçekleştirildiği merkezin hizmet standartları ve greft sayısı sakal ekim fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerdir.

Bu operasyonun yapılacağı alan saç ekimine göre daha hassastır. Bu nedende çok daha özenli bir işlem gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanılacak olan kıl köklerinin sayısı ve yıpranmadan istenen bölgeye aktarılması da operasyonun başarısı üzerinde etkilidir.

Sakal ekimi fiyatları yalnızca yapılacak olan analiz sonucunda belirlenebilir. Bu analiz ile yaklaşık olarak kaç greft kullanılabileceği ortaya çıkar, hangi yöntemin uygun olduğu belirtilir. Böylece maliyet hesaplaması yapılabilir. Herkesin ihtiyaçları farklı olacağı için genel bir fiyat verilmesi mümkün değildir.

 

DOLGU UYGULAMALARI

Alın Dolgusu

ALIN DOLGUSU

Yaşlanma ile birlikte cildimizde de bazı değişiklikler meydana gelir. Özelliklede yüz bölgesinde cilt elastikiyetini kaybeder...

Boyun Dolgusu

BOYUN DOLGUSU

Yıllar ilerledikçe, boyun en ince deriye sahip bölgelerden olması nedeniyle erken deforme olmakta, çökmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.

BURUN DOLGUSU

BURUN DOLGUSU

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen bu yöntem, cerrahi müdahale uygulamadan burunda şekli değişikliği sağlar...

ÇENE DOLGUSU

ÇENE DOLGUSU

Yüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade kazandıran jawline çene dolgusu son yılların en trend ve en popüler..

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

Özellikle kadınlar arasında dudakların ve elmacık kemiklerinin daha dolgun ya da belirgin olması oldukça popüler olmuştur...

KAŞ DOLGUSU

KAŞ DOLGUSU

Kaş dolgusu, zamanın etkilerine bağlı olarak konumunda ve formunda değişiklik gösteren kaşların, yeniden form kazanması için uygulanır.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Göz çevresi ve özellikle gözaltı bölgesi son derece ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Otuzlu yaşlardan sonra kadın ve erkeklerin...

YANAK DOLGUSU

YANAK DOLGUSU

Yüz bölgesinde yanakların dolgun olması, daha estetik ve daha çekici bir görünüm sağlar. Zayıf ve çökük yanakların ise kişiyi...

Kıbrıs’ın En İyi Saç Ekimi Merkezi

CyprusMedi Saç Ekimi Merkezi, mükemmel fiziki şartları, üstün teknolojisi, en yeni saç ekimi teknikleri ve tecrübeli ekibi ile saç dökülmesi tedavisinde Kıbrıs’ta hizmet vermektedir.

Merkezimizde saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık ve kaş ekimi alanlarında hizmet verilmektedir.

Günümüz teknolojisiyle birleşen saç ekimi, saçı dökülen kişilere artık kolay ve pratik çözümler sunabiliyor. Saçları dökülen kişiler saç ekimiyle hayallerindeki sağlıklı, gür ve hacimli saçlara kısa sürede kavuşuyor. Siz de bu kişilerden biri olabilirsiniz.

 

FUE SAÇ EKİMİ

FUE SAÇ EKİMİ

SAFİR SAÇ EKİMİ

SAFİR SAÇ EKİMİ

DHI SAÇ EKİMİ

DHI SAÇ EKİMİ

SAKAL / BIYIK EKİMİ

SAKAL / BIYIK EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KADIN SAÇ EKİMİ

KADIN SAÇ EKİMİ

PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP SAÇ TEDAVİSİ

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç Ekimi Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimiyle ilgili hastalarımızdan aldığımız sıkça sorulan sorular genellikle aşağıdaki şekildedir; sorulara karşı kısa yanıtlar verilmiştir. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçmelisiniz.

Saç ekimi acılı bir işlem değildir. Lokal anestezi yapılırken hafif bir yanma hissedilir. Daha sonra operasyon süresince hasta hiçbir acı veya ağrı hissetmez.

Saç ekim işlemi, ekilecek alanın büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 4-8 saat sürmektedir. Önce kıl kökleri alınır. Arada mola verilerek hasta dinlendirilir. Sonrasında ekim işlemi yapılır. İşlem sonrasında hastaya pansumanları yapılarak operasyon tamamlanır.

Saç ekimi için en uygun verici alan yine saçlı deridir. Başımızın arka kısmında yer alan kıl kökleri doğduğumuz andan itibaren mevcuttur ve yaşamımızın sonuna kadar canlı kalırlar. Bu dökülmeyen kıl köklerinin bir kısmı alınarak dökülen saçlı deri alanlarına nakledilerek saç ekimi yapılır. Bazı kişilerde sakaldan, ön gövdeden veya vücudun farklı alanlarından kıl kökü alınabilmektedir ancak bunların tutma oranı saçtan alınanlara göre daha düşüktür.

Ekim yapılan saçların %97 si çıkar. Ekim sonrası % 3lik kayıp normaldir.

Ekilen saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış saçlardan alındığı için, yeni yerlerinde de aynı şekilde yani ÖMÜR BOYU dökülmeden kalmaktadır.

İşlemin tamamı mikro düzeyde ince çalışmalar ile gerçekleştirildiğinden kliniğimizde yapılan saç ekimi işlemlerinde herhangi bir iz kalmaz.

Ekimden hemen sonra 15 gün içinde ilk ekilen saçların büyüdüğü fark edilecektir. Bu durum bir süre daha devam eder ve 3-4 hafta sonra ekilen saçlar dökülür. Dökülmenin ardından 3. ayda yeniden çıkmaya başlar ve bunlar artık kalıcı saçlardır. Saç ekimi yapıldıktan sonra saçların tam olarak çıkması yaklaşık 1 yıl sürebilmektedir. Kişinin saç ekiminden sonra beslenmesi ve özellikle psikolojik durumu saçların çıkması açısından çok önemlidir.

Daha önce saç ekimi yapılan kişilerde tekrar ekim yapılabilir ancak bunun için yeterli donör alanın olup olmadığı değerlendirmemiz gereklidir.

İşlemden hemen sonra donör alanınızda veya ekim bölgenizde ağrı, kaşınma ve karıncalanma gibi şikâyetleriniz olabilir. Bu şikâyetler normaldir ve 1 günden fazla sürmez. Saç ekimi işlemi sonrası size verilecek ilaçlar ile bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Yeni ekilen saçlarınızın bir kısmı 2-3 hafta içinde dökülmeye başlayabilir. Endişelenmeyin, bu saç köklerinizin kan dolaşımının işlem sırasında kesintiye uğramasının sonucudur ve kaçınılmazdır. Bu dökülmeyi takiben yaklaşık 3 ay içerisinde yeni saçlarınız çıkacak ve ayda 0,8  -  1,5 cm’ lik büyüme hızına kısa sürede ulaşacaklardır.

Saç ekimi yapılamayacak kişileri şöyle sıralayabiliriz;

 • 18 yaş altı bireyler,
 • Şeker hastaları,
 • Tansiyon hastaları,
 • Ense bölgesinde doku alınacak saçlı bölgenin çok az, seyrek veya hiç kalmayan kişiler.

Dünya’da en yaygın fiyatlandırma şekli olan greft başına fiyat verme işlemi merkezimizde kullanılmamaktadır. Merkezimizde saç ekimi fiyatları operasyon başı paket fiyatlar şeklinde sunulmaktadır. Fiyatlar paketin detayına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizi aramaktan çekinmeyin.

Yurtdışından Gelen Hastalarımız İçin Ayrıcalıklı Hizmetlerimiz

SİZ YOLU DERT ETMEYİN BİZ HERŞEYİ PLANLADIK!

 

Havalimanı Transferi

havalimani transfer

Havalimanından karşılama ve gerekli ara transferler VIP araçlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Otel Rezervasyonu

otel rezervasyon

Yurtdışından Kıbrıs’a gelen hastalarımızın konforu için anlaşmalı en iyi otellerimizde konaklatıyoruz.

 

Uçuş Planlaması

ucak rezervasyon

Uçuş planınız size uygun gün ve saatlerde sekterimiz tarafından organize edilmektedir.

Tercümanlık Hizmeti

ucak rezervasyon

Hastalarımızı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda gerek gezmeleri için gerekse operasyon sürecinde kendilerini iyi ifade edebilmeleri için her dilde tercümanımız mevcuttur.

Bize Ulaşın

CYPRUS MEDICAL AESTHETIC & HAIR CLINIC

Mustafa Kemal Bulvarı. New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa - Kıbrıs

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: info@cyprusmedi.com

Yol Tarifi

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram