BOTOKS UYGULAMALARI

Yüz ve Cilt Botoksu

Yüz ve Cilt Botoksu

Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için...

botoksUygulamaları

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme pek çok kişinin özel ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir..

Diş Gıcırdatma botoks

Diş Gıcırdatma Tedavisi

Günümüzde Diş Sıkma (Gıcırdatma) sorununun tedavisi Çene Botoksu ile mümkün olmaktadır.

baby botoks

Baby Botoks

Baby botoks aslında adı gibi bebeksi dokunuşlu bir botoks uygulama çeşididir. İşlem oyuncu botoksu...

baby botoks

Migren Botoksu

Migren botoks tedavisi ile kronik baş ağrılarının büyük bir bölümünde azalma sağlanır....

kıbrıs gummy botoks

Gummy Smile Botoks

Gummy smile Botoks ile daha güzel ve çekici bir gülüşe sahip olacaksınız...

Varis Tedavisi

varis tedavisiVaris Nedir?

Genellikle bacaklarda görülen cildin hemen altındaki toplardamarların patolojik düzeyde genişlemesine varis adı verilir. 

Varis Oluşumunu Tetikleyen Faktörler Nelerdir?

Uzun süre ayakta durmak, genetik faktörler, kilo artışı, hamilelik, hareketsiz bir yaşam ve hormonsal nedenler varis oluşumunu tetikleyen en önemli etkenlerdir. Ayrıca sigara ve alkol kullanımı, karaciğer hastalıkları, fazla güneşlenmek, çok sıcak su ile banyo yapmak da varislere neden olmaktadır.

Varis Nasıl Oluşur?

Ven adı verilen toplardamarlar bacaklarımızdaki oksijenini kaybetmiş olan kanı yer çekiminin tersi yönünde akciğerlere taşıyan damarlardır. Bu damarların içindeki akımın yukarı doğru devam edebilmesi ve aşağıya göllenmemesi için kapaklar vardır. Bacak kaslarının çalışması ile bu oksijensiz kan kapakların da yardımı ile tek yönlü olarak kalbe doğru ilerler. Ancak damarlar çok fazla genişlediğinde kapaklar biri birine uzak kalır ve kanın aşağı göllenmesini engelleyemez. Kanın ileri geri hareketi de kapaklara zarar verir. Kapaklarda hasar oluştuğunda kanın yer çekimi ile aşağı yönde basınç oluşturması ile yüzeysel toplardamarlarda genişlemeler yani bacak varisleri oluşur.

Varis hastalığı önemli bir sağlık sorunudur. Tedavi edilmediği takdirde ilerleyen varisler yaşam kalitesini çok ciddi düşüren sıkıntılara ve yaralara neden olabilir.

Varis hastalığı nedeni ile gün içinde giderek artan bacak ağrısı, bacaklarda çabuk yorulma ve ağırlık hissi olur. Tedavi edilmediğinde ilerleyerek pıhtı oluşumlarına neden olabilir. Daha ciddi seviyelerdeki varis hastalarında deride renk değişikliği ve yaralar oluşabilir.

Varis Çeşitleri Nelerdir?

Toplardamardaki kapakların hasarı ve aşağı yönlü basınçlı kan akımının varlığı (Venöz Yetmezlik) farklı büyüklüklerde varislere neden olabilir.

 • Büyük boy varisler: Deriden çok belirgin kabarıklık yapan, çapları 4-15 mm arasında değişen varislerdir. 

 • Orta boy varisler: Deriden hafif kabarıklık yapan, yeşil renkli, çapları 2-4 mm arasında değişen varislerdir. 

 • Kılcal varisler: Deriden kabarıklık yapmayan, çapları 1-2 mm den küçük olan kırmızı-mor renkli varislerdir.

Varisin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis tedavinin ilk aşamasında, hastalığının kalıcı, doğru ve hızlı tedavi edilebilmesi için kalp damar cerrahı tarafından doppler ultrasonografi muayenesi yapılmalıdır.

Bu şekilde hasarlı damarlarınızı hepsi detaylı olarak tespit edilmiş olacaktır. Bazı merkezlerde sadece gözle görülen varis pakelerine yönelik tedavi işlemleri yapılıyor. Bu çoğu zaman eksik bir tedavi uygulaması olarak neticeleniyor ve kısa süre içinde tekrarlamalar olabiliyor.

Varis pakelerinin tedavisinden önce varise neden olan basıncın kaynağı olan kapakları hasarlı olan damarların kapatılarak geri kaçış ve basınç etkisi ortadan kaldırılmalıdır.

Kıbrıs’ta Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız tedavi yöntemleriyle 1 mm ile 20 mm arası genişlikteki tüm varisler tedavi edilebilmektedir. Uzun yıllardır ameliyatla tedavi edilen varisler giderek yaygınlaşan bir şekilde ameliyatsız olarak tedavi edilmektedir.

Bu tedavi kalın varislerde yapıştırma yöntemi, kalın - orta boy varislerde skleroterapi, kılcal varislerdeyse lazer uygulaması şeklindedir. Her üç yöntemle de hiç iz bırakmadan bacaklarda güzel bir görünüm sağlanır. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Tedavi edilen varis sonsuza kadar tekrarlamaz.

ETKİLİ, AĞRISIZ VE BAŞARIYLA UYGULADIĞIMIZ AMELİYATSIZ VARİS YÖNTEMLERİ:

1. Lazer Yöntemi (Kıbrıs Exotherme Silgi Lazer Uygulaması)

exotherme

Skleroterapi ile tamamen yok olmayan 0.5 milimetre çapındaki çok ince kılcal damarlar için kullandığımız EXOTHERME (silgi lazer) benzersiz lazer teknolojisi kılcal varis tedavi alanında teknolojinin ulaştığı son nokta olup, kendinden ayarlanabilen saphire soğutma sistemi ile hastaya acısız, ağrısız, konforlu bir tedavi imkânı sunmaktadır. Ayrıca ciltte oluşabilecek yanık ve iz oluşma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Başlığındaki özel kamera sistemi sayesinde varisli damarların 10 misli büyütülerek ekrandan izlenerek tedavi edilmesi ile de hatasız tedavi yapmamıza yardımcı olmaktadır. Doktor ve hasta eş zamanlı canlı olarak ekranda tedaviyi izleyip, damarların silindiğini gözlemler.

Exotherme, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık kuruluşu olan Amerikan Sağlık Örgütü FDA tarafından onaylı bir cihaz olup, vasküler lezyonlara kalıcı sonuçlar sağlar.

Tedavi seanslar halinde yapılmakta ve 30-45 dakika sürmektedir. İşlem günü tedavi bölgesine su değmemelidir. İşlemden 3 hafta önce ve sonra güneşten korunma gerekmektedir. Tedavi bölgesinde oluşabilecek geçici kızarıklıklar önerilecek krem desteği ile 1-2 hafta içinde azalarak kaybolmakta ve seans aralıkları 4-6 hafta arasında değişmektedir.

Exotherm (silgi lazer) uygulamaları bacak kılcal damarlarının tedavisinde olduğu gibi yüz bölgesi kılcal damarlarının da tedavisinde kullanılmaktadır. Cihaz özel bir soğutma ve kamera görüntüleme sistemi içerdiğinden, anestetik uygulama gerektirmemekte ve yüksek başarı oranları elde edilmektedir. Diğer lazer cihazlarının kullanımı ile oluşabilecek leke, yanık sıkarı oluşma riskleri de ortadan kaldırılmaktadır.

Exotherme Lazer’in Avantajları Nelerdir?

 • Vücuttaki tüm kılcal damarların tedavisinde kullanılabilmektedir.
 • Başlığındaki soğutma sistemi sayesinde uygulama acısızdır ve yanık oluşmaz.
 • Başlığındaki özel kamera sistemi sayesinde varisli damarların 10 misli büyütülerek müdahale yapıldığı için hata payı sıfıra yakındır.
 • Uygulama esnasında hasta isterse damarlarının nasıl yok edildiğini ekrandan izleyebilmektedir.
 • 980 nanometre ışık üreten karbon dioxit lazerdir ve yan etkileri minimaldir.

Exotherme Lazer Nerelerde Kullanılır?

 • Bacaklardaki tüm kılcallar

 • Yüz bölgesi kılcal damar çatlamaları

 • Elmacık kemiği üzerindeki kılcallar

 • Burun üstünde damar genişlemeleri

 • Ayak bileğindeki kılcal varisler

2. Veinlite LED + Skleroterapi Uygulaması (Kıbrıs Skleroterapi Uygulaması)

Skleroterapi

Tıpta skleroterapi olarak adlandırılan bu yöntem halk arasında çoğunlukla köpük ya da iğneyle varis tedavisi olarak bilinmektedir. İlacın enjekte edildiği damarın kimyasal olarak yok edilmesi prensibiyle çalışır. İlaç farklı yoğunluklarda kullanılarak kalın ve orta kalınlıktaki damarlarda da kullanılır.

Genişleyen damarların tedavisinde ki amaç o damarın ameliyatlı veya ameliyatsız şekilde yok edilmesine dayanır. Geçmişte sadece ameliyat ile kesi yapılarak alınan damarlar günümüzde bahsettiğimiz yöntemlerle kolayca tahrip edilir ve kişi hayatına aralıksız devam eder. Köpüklü skleroterapi uygulamasında varisli damar sonsuza kadar yok olur.

Her damar için skleroterapi uygulaması yaklaşık 15 ila 45 dakika arasında sürmektedir. Uygulama sonrasında hastanın yaklaşık 10 gün süre ile varis çorabı giymesi gerekmektedir.

Varisli damarın ilaç ya da köpük yöntemi ile kapatılması yöntemi olan skleroterapi yöntemi için birkaç seans gerekebilmektedir. Bu uygulama her varis problemi yaşayan hastalara uygulanamamaktadır.

Skleroterapi uygulamasının riskli olduğu durumlar nelerdir?

 • Hamilelik ve emzirme dönemleri

 • Şeker hastalığı, böbrek hastalığı, karaciğer ya da akciğer hastalığı bulunanlar

 • Arteriyal damarların sağlıksız olduğu durumlar

 • Alerjen bünyeye sahip olanlar

 • Damar tıkanıklığının bulunması

 • Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar

Skleroterapi yöntemi basit bir uygulama gibi görünse de tecrübeli bir kalp damar cerrahının uygulaması gereken ciddi bir işlemdir. Bu işlem öncesinde damar haritasının ayrıntılı bir şekilde çıkarılması, hastanın genel sağlık durumunun kontrolü ve bozuk damarın tespiti sonrasında doğru damarın tedavi edilmesi büyük önem taşımaktadır.

3. Yapıştırma (Zamk) Yöntemiyle Tedavi

yapistirma zamk

Her yöntemde olduğu gibi yapıştırma tedavisinden önce de doppler ultrason uygulanır ve problemli damarların haritası çıkarılır. Daha sonra sorunlu damarın içine iğne ile giriş yapılır ve herhangi bir kesiğe ihtiyaç duyulmaz. Hastanın iğne acısını hissetmemesi için lokal anestezi kullanılabilir. İğne içerisinden kılavuzluk yapacak tel gönderildikten sonra yapıştırmanın enjekte edileceği katater de bu telin ardından damar içine salınır.

Uygun bölgeye ulaşıldığı zaman doku yapıştırıcısı verilerek damar kapatılır ve ekipmanlar çıkarılarak işlem sona erdirilir.

Genellikle kasık altı bölgede gelişen varisler; yoğun ağrı, kramp ve hareket kısıtlılıklarına neden olmakla birlikte aynı zamanda tedavi edilmeyen varisler ileri evrelerde yara açılmaları ve pıhtı atması gibi problemlere de neden olmaktadır. Yeni bir tedavi yöntem olan zamk tedavisi; varise neden olan damar içerisine zamk verilmesi ve bu yapıştırıcının etkileşime girerek damarı kapatması üzerine damarın işlevsiz hale gelmesi ve kuruması sağlanmaktadır.

Yapıştırıcı ile kapama yönteminde anestezi uygulamasına ya da kesi açılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Oldukça güvenilir bir yöntem olan polimerizasyon yöntemi sonrasında ise bacağın bandajla sarılmasına ya da uzun süre varis çorabı kullanılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Polimerizasyon (Zamk) - Yapıştırıcı ile Varis Kapama Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • İşlem sırasında acı ya da ağrı hissi duyulmaz.

 • İşlemler muayene ardından yapılabilir.

 • Kişi tedavinin ardından günlük hayatına devam edebilir.

 • Kesi, dikiş, pansuman ve istirahat gerekmez.

 • Şişlik ve ağrı ameliyatla varis tedavisine göre çok daha az olur.

 • Hızlı bir iyileşme süreci sağlamaktadır.

 • Tedavisi sonrasında herhangi bir bandaj ya da varis çorabı uygulamasına ihtiyaç duyulmaz.

DOLGU UYGULAMALARI

Alın Dolgusu

ALIN DOLGUSU

Yaşlanma ile birlikte cildimizde de bazı değişiklikler meydana gelir. Özelliklede yüz bölgesinde cilt elastikiyetini kaybeder...

Boyun Dolgusu

BOYUN DOLGUSU

Yıllar ilerledikçe, boyun en ince deriye sahip bölgelerden olması nedeniyle erken deforme olmakta, çökmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.

BURUN DOLGUSU

BURUN DOLGUSU

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen bu yöntem, cerrahi müdahale uygulamadan burunda şekli değişikliği sağlar...

ÇENE DOLGUSU

ÇENE DOLGUSU

Yüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade kazandıran jawline çene dolgusu son yılların en trend ve en popüler..

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

Özellikle kadınlar arasında dudakların ve elmacık kemiklerinin daha dolgun ya da belirgin olması oldukça popüler olmuştur...

KAŞ DOLGUSU

KAŞ DOLGUSU

Kaş dolgusu, zamanın etkilerine bağlı olarak konumunda ve formunda değişiklik gösteren kaşların, yeniden form kazanması için uygulanır.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Göz çevresi ve özellikle gözaltı bölgesi son derece ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Otuzlu yaşlardan sonra kadın ve erkeklerin...

YANAK DOLGUSU

YANAK DOLGUSU

Yüz bölgesinde yanakların dolgun olması, daha estetik ve daha çekici bir görünüm sağlar. Zayıf ve çökük yanakların ise kişiyi...

Kıbrıs’ın En İyi Saç Ekimi Merkezi

CyprusMedi Saç Ekimi Merkezi, mükemmel fiziki şartları, üstün teknolojisi, en yeni saç ekimi teknikleri ve tecrübeli ekibi ile saç dökülmesi tedavisinde Kıbrıs’ta hizmet vermektedir.

Merkezimizde saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık ve kaş ekimi alanlarında hizmet verilmektedir.

Günümüz teknolojisiyle birleşen saç ekimi, saçı dökülen kişilere artık kolay ve pratik çözümler sunabiliyor. Saçları dökülen kişiler saç ekimiyle hayallerindeki sağlıklı, gür ve hacimli saçlara kısa sürede kavuşuyor. Siz de bu kişilerden biri olabilirsiniz.

 

FUE SAÇ EKİMİ

FUE SAÇ EKİMİ

SAFİR SAÇ EKİMİ

SAFİR SAÇ EKİMİ

DHI SAÇ EKİMİ

DHI SAÇ EKİMİ

SAKAL / BIYIK EKİMİ

SAKAL / BIYIK EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KADIN SAÇ EKİMİ

KADIN SAÇ EKİMİ

PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP SAÇ TEDAVİSİ

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç Ekimi Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimiyle ilgili hastalarımızdan aldığımız sıkça sorulan sorular genellikle aşağıdaki şekildedir; sorulara karşı kısa yanıtlar verilmiştir. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçmelisiniz.

Saç ekimi acılı bir işlem değildir. Lokal anestezi yapılırken hafif bir yanma hissedilir. Daha sonra operasyon süresince hasta hiçbir acı veya ağrı hissetmez.

Saç ekim işlemi, ekilecek alanın büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 4-8 saat sürmektedir. Önce kıl kökleri alınır. Arada mola verilerek hasta dinlendirilir. Sonrasında ekim işlemi yapılır. İşlem sonrasında hastaya pansumanları yapılarak operasyon tamamlanır.

Saç ekimi için en uygun verici alan yine saçlı deridir. Başımızın arka kısmında yer alan kıl kökleri doğduğumuz andan itibaren mevcuttur ve yaşamımızın sonuna kadar canlı kalırlar. Bu dökülmeyen kıl köklerinin bir kısmı alınarak dökülen saçlı deri alanlarına nakledilerek saç ekimi yapılır. Bazı kişilerde sakaldan, ön gövdeden veya vücudun farklı alanlarından kıl kökü alınabilmektedir ancak bunların tutma oranı saçtan alınanlara göre daha düşüktür.

Ekim yapılan saçların %97 si çıkar. Ekim sonrası % 3lik kayıp normaldir.

Ekilen saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış saçlardan alındığı için, yeni yerlerinde de aynı şekilde yani ÖMÜR BOYU dökülmeden kalmaktadır.

İşlemin tamamı mikro düzeyde ince çalışmalar ile gerçekleştirildiğinden kliniğimizde yapılan saç ekimi işlemlerinde herhangi bir iz kalmaz.

Ekimden hemen sonra 15 gün içinde ilk ekilen saçların büyüdüğü fark edilecektir. Bu durum bir süre daha devam eder ve 3-4 hafta sonra ekilen saçlar dökülür. Dökülmenin ardından 3. ayda yeniden çıkmaya başlar ve bunlar artık kalıcı saçlardır. Saç ekimi yapıldıktan sonra saçların tam olarak çıkması yaklaşık 1 yıl sürebilmektedir. Kişinin saç ekiminden sonra beslenmesi ve özellikle psikolojik durumu saçların çıkması açısından çok önemlidir.

Daha önce saç ekimi yapılan kişilerde tekrar ekim yapılabilir ancak bunun için yeterli donör alanın olup olmadığı değerlendirmemiz gereklidir.

İşlemden hemen sonra donör alanınızda veya ekim bölgenizde ağrı, kaşınma ve karıncalanma gibi şikâyetleriniz olabilir. Bu şikâyetler normaldir ve 1 günden fazla sürmez. Saç ekimi işlemi sonrası size verilecek ilaçlar ile bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Yeni ekilen saçlarınızın bir kısmı 2-3 hafta içinde dökülmeye başlayabilir. Endişelenmeyin, bu saç köklerinizin kan dolaşımının işlem sırasında kesintiye uğramasının sonucudur ve kaçınılmazdır. Bu dökülmeyi takiben yaklaşık 3 ay içerisinde yeni saçlarınız çıkacak ve ayda 0,8  -  1,5 cm’ lik büyüme hızına kısa sürede ulaşacaklardır.

Saç ekimi yapılamayacak kişileri şöyle sıralayabiliriz;

 • 18 yaş altı bireyler,
 • Şeker hastaları,
 • Tansiyon hastaları,
 • Ense bölgesinde doku alınacak saçlı bölgenin çok az, seyrek veya hiç kalmayan kişiler.

Dünya’da en yaygın fiyatlandırma şekli olan greft başına fiyat verme işlemi merkezimizde kullanılmamaktadır. Merkezimizde saç ekimi fiyatları operasyon başı paket fiyatlar şeklinde sunulmaktadır. Fiyatlar paketin detayına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizi aramaktan çekinmeyin.

Yurtdışından Gelen Hastalarımız İçin Ayrıcalıklı Hizmetlerimiz

SİZ YOLU DERT ETMEYİN BİZ HERŞEYİ PLANLADIK!

 

Havalimanı Transferi

havalimani transfer

Havalimanından karşılama ve gerekli ara transferler VIP araçlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Otel Rezervasyonu

otel rezervasyon

Yurtdışından Kıbrıs’a gelen hastalarımızın konforu için anlaşmalı en iyi otellerimizde konaklatıyoruz.

 

Uçuş Planlaması

ucak rezervasyon

Uçuş planınız size uygun gün ve saatlerde sekterimiz tarafından organize edilmektedir.

Tercümanlık Hizmeti

ucak rezervasyon

Hastalarımızı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda gerek gezmeleri için gerekse operasyon sürecinde kendilerini iyi ifade edebilmeleri için her dilde tercümanımız mevcuttur.

Bize Ulaşın

CYPRUS MEDICAL AESTHETIC & HAIR CLINIC

Mustafa Kemal Bulvarı. New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa - Kıbrıs

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: info@cyprusmedi.com

Yol Tarifi

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram