GLUTATYON SERUMBağışıklık Güçlendirici

glutatyonGlutatyon Nedir?

Güçlü antioksidan etkisine sahip olan glutatyon; gençlik iksiri olarak bilinir. Sağlığı en iyi şekilde koruyan ve güvence altına alan etkili bir yöntemdir. Pek çok hastalığın giderilmesini ve hafiflemesini sağlar. Hastanın damar yolundan verilen ilaç kısa süre içinde etkisini gösterir.

Glutatyon, doku yapımı, onarımı, vücutta ihtiyaç duyulan kimyasalların ve proteinlerin yapılması ve bağışıklık sistemin düzenli çalışması dâhil olmak üzere vücutta birçok hayatı süreçte yer alır. Vücudumuzdaki zararlı kimyasal ve ağır metaller gibi toksik maddelerle savaşan glutatyon ayrıca hücrelerimizin enerji santralleri olan mitokondrilerin sağlıklı bir şekilde çalışması için de çok gereklidir. Tüm bu özellikler bir yana glutatyon asıl gücünü vücuttaki antioksidanları aktif hale getirmesinden alıyor. Metabolizmamızdaki toksik, kanserojen maddeleri hücrelerimize ve DNA'mıza zarar vermeden ortadan kaldırıp sağlıklı hücrelere dönüştürerek vücudumuzu başta kanser olmak üzere pek çok hastalıktan korur.

Glutatyon Eksikliği Neden Olur?

 • Glutatyon vücutta doğal olarak bulunmaktadır, ancak yaşla beraber azalmaktadır. Hastalıklar, vücuda giren toksinler de glutatyon seviyesinin azalmasına neden olmaktadır. Vücuttaki glutatyonun azalması, serbest radikal denilen atık maddelerin hücrelere zarar vermesine neden olmaktadır.
 • Modern yaşamın getirilerinden olan sağlıksız yaşam koşulları ve kötü beslenme, şehir hayatında maruz kaldığımız toksik maddeler ve soluduğumuz kimyasallar, yüksek kan şekeri, aşırı alkol tüketimi, obezite glutatyon eksikliğine neden olur.
 • Çevresel nedenler ile vücudumuzda toksin miktarının artmış olması nedeniyle glutatyon miktarı azalmaktadır. Çevresel faktörler ile vücudumuzda artan toksin miktarı vücutta bulunan glutatyon harcamasını da arttıracaktır. Artan bu ihtiyaç ile vücutta bulunan glutatyon miktarı yetersiz kalmaktadır.
 • Gündelik hayatımızda yaşamış olduğumuz aşırı kaygı, stres ve depresyon gibi birçok durum da glutatyon miktarını azaltmaktadır.
 • Gün içerisinde gerçekleştirdiğimiz aşırı egzersiz ve aşırı spor vücutta bulunan serbest radikal miktarını artıracağından dolayı glutatyon miktarını azaltmaktadır. Hafif yapılan spor ve egzersizler glutatyon seviyesini arttırmaktadır.
 • Glutatyon seviyesinin korunması ve artırılması için en önemli olan faktörlerden biri gece uykusudur. Geç saatte uyuma durumları glutatyon seviyesini azaltmaktadır.
 • Çok uzun süre cep telefonu kullanımı glutatyon seviyesini azaltmaktadır.
 • Gece bilgisayar ve tablet kullanmak, gece lambalarının ışığına maruz kalmak vücutta bulunan melatonin seviyesini düşürür. Bu düşüş ile birlikte glutatyon için çok önemli olan melatonin seviyesinin düşmesi ile birlikte glutatyon seviyesinde düşmektedir.

Glutatyon Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Glutatyonun eksikliği ile beraber kişide kronik yorgunluk belirtileri, cansız bir görüntüye sahip cilt görünümü, vücutta bulunan kas ve eklemlerde aşırı güç kaybı ve bağışıklık sistemindeki yavaşlamalar şeklinde belirtiler oluşturmaktadır.

Mevsim geçişlerinde bağışıklık sisteminde çökmeler yaşanmaktadır. Glutatyon bağışıklık sisteminde ki bu çökmelerin seviyesini azaltmaktadır.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Klinik ortamda, doktor gözetiminde ağrısız olarak damar yolundan serum seklinde uygulanır. Her seans yaklaşık 10 - 15 dakika sürmektedir. Uygulamadan sonra hasta sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Glutatyon ağız yolu ile alınmaz. Ağız yolu ile alındığı takdirde mide içerisinde etkisini yitirerek hiçbir fayda sağlamamaktadır.

Damar yolu ile vücuda verilen glutatyon direkt olarak kan ile dolaşıma katılarak vücutta bulunan serbest radikallerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Glutatyon Serumun İçeriği Nedir?

Glutatyon üç aminoasit birleşiminden oluşmaktadır.

Glutamin:

Protein sentezi gerçekleştiren aminoasittir. Kasta oluşan yıkımların engellenmesini sağlar. Hücresel yapıların korunmasını sağlamaktadır. Kas onarımı ve kas ağrıları gibi durumların azalmasını sağlar. Bu aminoasit özellikle spor yapan insanların kullanmış olduğu gıda takviyesi ürünler içerisinde sıkça bulunmaktadır.

Glisin:

Vücutta bulunan aminoasitler arasında en basit olan aminoasitlerden biridir. Merkezi sinir sistemi için en önemli olan aminoasitlerden biridir. Özellikle Sara hastalığında ortaya çıkan süreçlerin tamamında tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Glisin aşırı alkol iç tüketimi gerçekleştiren insanlarda oluşan karaciğer hasarının engellemesini sağlamaktadır. Kreatin ve kolajen üretimine katkı sağlamaktadır.

Sistein:

Vücut içerisinde bulunan temel 20 aminoasitten biridir. Birçok besin de sıkça karşımıza çıkan bir aminoasit olan sistein beyaz ette, kırmızı ette, sarımsakta, yumurtada ve soğanda bulunmaktadır. Ayrıca sistein un işleme maddesi olarak da gıda sektöründe kullanılmaktadır.

Glutatyon Tedavisi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Glutatyon tedavisinin kaç seans yapılacağı kişinin yaşına, vücut yapısına ve sağlık sorununa göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle 6 seansta istenen sonuca ulaşılır. Glutatyon tedavisinin herhangi bir sağlık sorunu olmayanlara her yıl, haftada bir kez olmak üzere 6 seanslık (6 haftalık) kür şeklinde uygulanması tavsiye edilmektedir.

Glutatyon Tedavisi Uygulamasının Yan Etkisi Var Mı?

Glutatyon eksikliğinin giderilmesi için uygulanan tedavi sonrasında yan etki oluşumu veya riske rastlanmamıştır. Kanıtlanmış bir yan etkisi henüz bulunmamıştır.

Glutatyon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Vücutta yaşlanmayı önleyen en önemli antioksidanlardan biri olan glutatyon terapisini bazı hastalara uygulamıyoruz. Yeterli bilimsel veri olmadığı için hamilelik dönemi ve emzirme dönemlerinde olan hastalara uygulama yapmıyoruz. Aynı zamanda kemoterapi ve radyoterapi gören hastalarımıza uygulamıyoruz.

Glutatyon Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Glutatyon serumu tedavisi yaşlılık belirtilerini azaltır ve bunun yanında vücudun hastalıklara yakalanma oranını da düşürür. Glutatyonun vücuda faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Bağışıklığı güçlendirdiği için başta enfeksiyon (soğuk algınlığı, grip, covid-19 gibi) olmak üzere pek çok hastalığa karşı güçlü bir koruma sağlar.
 • Vücudu toksik maddelerden temizlediği ve hücre yenilenmesini artırdığı için kronik yorgunluğu alarak zindelik verir.
 • Kandaki nikotini temizleyerek sigaranın yan etkilerini azaltır.
 • Vücuttaki oksidatif stres azaltır.
 • Dolaşım sistemi hastalıklarının tedavisinde etkindir.
 • Nefesi açarak solunum yolu hastalıklarının tedavisini destekler. Astım hastalarının semptomlarının hafifletilmesine yardımcıdır.
 • Otizm tedavisinde etkin bir şekilde kullanılabilir.
 • Uyku apnesi rahatsızlığında kullanılmaktadır.
 • Başta sedef olmak üzere cilt hastalıklarının tedavisinde yardımcıdır.
 • Antioksidan özelliği sayesinde tümör oluşumuna ve kansere karşı koruma sağlar.
 • Yenilenmesini destekleyerek karaciğer hastalıklarının tedavisinde etkin rol oynar.
 • İnsülin direncinin, dolayısıyla şeker hastalığının tedavisini destekleyici bir uygulamadır.
 • Kadın ve erkek kısırlığında etkindir.
 • Alzheimer hastalığının tedavisine destek sağlar.
 • Katarakt, glokom gibi göz hastalıklarında olumlu etkileri vardır.
 • Parkinson hastalığının belirtilerini gözle görülür biçimde azaltır.
 • Detoks ve anti-aging özelliğiyle metabolizmayı gençleştirir.
 • Karaciğer yağlanması (alkole bağlı olmayan) sorununa karşı etkilidir.
 • İnflamasyonu yok ederek kas ve eklemleri güçlendirir; romatizmal hastalıkların tedavisini destekler.
 • Metabolizmayı hızlandırdığı için obezite tedavisini destekler, kilo vermeye yardımcı olur.
 • Alerjenlere karşı tedavide destekleyici bir uygulamadır.
 • Hücre yenilenmesini hızlandırarak cilt tonunu dengeler. Cildin yenilenmesini ve canlanmasını sağlar.

Kıbrıs Glutatyon Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Tedavi fiyatları kaç seans uygulanacağı ya da kaç doz alınacağı gibi etkenler sebebi ile değişkenlik gösterir. Bu sebeple fiyat için öncelikle doktorumuzla ön görüşme yapmalı ve bir plan çıkararak bu plan dâhilinde tedaviye başlamanız gerekmektedir.

Kıbrıs Glutatyon tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram