Botoks Nedir?

kibris botoksBotoks (Botulinum Toksin) doğada bulunan Clostridium Botulinum bakterisinden laboratuar ortamında elde edilen, saflaştırılmış protein içerikli, zehirli bir nörotoksindir. Ancak insanlara son derece düşük dozlarda kullanılmasından dolayı zararı yoktur. Botoks sinir-kas iletim siteminde proteinleri bağlayarak asetilkolin maddesinin salınımı engeller. Böylece çizgili kaslarda geçici olarak zayıflama yaratır.

Etkisi uzun süren bir kas gevşetici olması nedeniyle kozmetik alanda mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan alın, yüz kırışıklıklarını azalmasına, yeni oluşacak kırışıklık ve çizgilerin ise önlenmesinde kullanılmaya başladı. Uygulama sonrası etkisi ortalama 4-6 ay sürmektedir. Botoks uygulaması 10-15 dk süren ve işlem sonrası hastanın günlük aktivitelerini kısıtlayan bir işlem olmadığı için çok tercih edilmektedir.

Botoks uygulama alanı hareketli olan kırışıklıklar ve çizgilerdir. Statik kırışıklık ve çizgilere ise dolgu maddeleri ile müdahale edilir. Medikal estetik işlemlerinde botoks ve dolgu uygulamaları kombine edilerek kullanılabilir.

Merkezimizde profesyonel kişiler tarafından uygun dozlar ile yapılan işlemler sayesinde yüzde oluşan kırışıklık gibi olumsuz durumların önüne geçilerek kişinin genç ve zinde bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Botoks Markaları

Dünyada farklı botoks markaları bulunmakla birlikte ülkemizde Botox® ve Dysport® olmak üzere iki çeşit botoks markası bulunmaktadır. Her iki botoks markası da FDA onayı almış kırışıklıkların tedavisinde etkin ve güvenilir olarak kullanılmaktadır.

Botoks Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Kırışıklık Tedavisi

  • Yüz Şekillendirme

  • Aşırı Terleme Tedavisi

  • Migren Tedavisi

  • Gummy Smile “Diş Eti Gülümsemesi”

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram