Baby Botoks

baby botoks

Baby Botoks Nedir?

Baby botoks aslında adı gibi bebeksi dokunuşlu bir botoks uygulama çeşididir. İşlem oyuncu botoksu olarak da bilinmektedir. Sadece az miktarda botoks uygulanarak yüzdeki karakteristik özellikleri yok etmeden, kasları gevşetir ve sinirlerin kasılmalarını azaltır. Gerekli durumlarda mimiklerde hafif azaltılmaya gidilerek, yüzdeki ince kırışıklıkları açma yöntemidir.

Bu uygulamada esas amaç, mimik hareketlerine engel olmayarak tamamen doğal bir görünüm oluşturmaktır. Bu uygulama gerek uygulanacak alanların değiştirilmesi gerekse de dozajın klasik botokstan farklı ayarlanması ile yapılır.

Ortalama 15 dakika süren bir operasyon ile yüz kaslarına dikkatli bir şekilde enjekte edilir. Botoks enjeksiyonunun etkisi ortalama 1 – 2 gün içinde ortaya çıkar. Baby botox ile yüzdeki kırışıklıklar giderilirken mimik hareketlerine engel olmayarak genç ve doğal bir görünüm oluşturmaktır.

Baby Botoks Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Klasik uygulama bölgesi kapsamında olan tüm bölgeler, baby botoksun uygulama alanındadır.  Baby botox ile alın ve göz bölgesi çevresi, kaş arası dikey çizgiler, göz kenarlarındaki kaz ayakları, alındaki yatay çizgiler tedavi edilebilmektedir. Ancak mimik hareketlerini bozmayacağı için yüzde yüz kırışıklık açılması hedeflenmez. Eğer hedef tamamen kırışıklık açılması ya da hareketsiz mermer görünüşlü bir alın ise klasik botoks yöntemini tercih edilmelidir.

Baby (Minimal) Botoksun Avantajları Nelerdir?

Hızlı, kolay ve güvenli bir yöntemdir. Cerrahi operasyon gerektirmeyen, enjeksiyon ile yapılan, konforlu bir yöntemdir. Ortalama 10-15 dakika içerisinde tamamlanır. Enfeksiyon, yara riski ve iz oluşturmaz. Kişi sosyal yaşamına ara vermeden devam edebilir.

Her mevsim ve günün her anında yapılabilen, kırışıklıkları tamamen yok eden ve fakat etkisi geçici bir uygulamadır.

Kimler Baby Botoksu Tercih Etmelidir?

Yüzün üst üçte birlik bölümünde ince kırışıklıkları olup bunların hafiflemesini arzulayan, ancak hiç bir mimik kaybı istemeyen, tamamen doğal sonuçlar hedefleyen kişiler baby botoksu tercih edebilirler.

Kimlere Baby Botoks Yapılmaz?

18 yaşını doldurmuş ve herhangi bir cilt rahatsızlığı olmaması en önemli kriterdir. Merkezimizde hamilelere ve emziren annelere, botoks, dolgu uygulamaları yapmıyoruz.

Göz çevresi baby botoks işleminde de göz hastalığı olmaması önemlidir. Kas ve damarlarında herhangi bir hastalık olan, trombosit sorunu olan ve düzenli olarak kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere de baby botoks uygulamaları yapılmaz. Bu durumlar dışında kadın ve erkek, isteyen herkes güvenle uygulanabilir.

Baby Botoks Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Baby Botox sonrasında ilk 24 saat dikkatli olunmalıdır. Hamam ve sauna tarzında aşırı sıcak ortamlara girilmemeli, ilk gün banyo yapılmamalıdır. Yüz masajı veya uygulama bölgelerine baskı-basınç olmamalıdır. İlk 24 saat egzersizden (spor salonu, pilates vs) uzak durmak önerilir. İlk gece yüzüstü yatmayınız. Baby Botoks Sonrası 24 saat alkol alınmaması önerilir. Alkol kan inceltici maddeler grubunda olduğundan Baby Botoks sonrası morluk ve ödem ihtimalini arttırır.

Baby Botoks ve Klasik Botoksun Birbirinden Farkı Nedir?

Baby botoks ve klasik botoksun birbirinden ayıran en önemli fark sonuçları ve kalıcık zamanlarıdır. Baby botoks uygulamasında kaslarda tam bir bloklanma gerçekleştirilmediği için uygulama klasik botoksa göre ortalama 1 ay önce geri döner yani daha sık yenilenmesi gerekir.

Her iki uygulamanın da etkisi 3-10 günde ortaya çıkar. Her iki uygulama sonrasında yüzde gençlik ve tazelik oluşurken alında aydınlanma ve parlaklık meydana gelir.

Klasik botoksta mimikler bloklandığı için daha fazla alın hareketleri kısıtlanmıştır. Baby botoksta herhangi bir mimik kaybı oluşmaz. Ancak bunun yanında klasik botoksta gençleşme daha fazladır. Alın germe efekti, badem göz efekti ve kaş kaldırma efektleri klasik botoksta çok daha belirgindir. Yani baby botoks çok daha doğal bir görünüm sağlarken, klasik botoks daha kuvvetli sonuçlar sergiler. Bu sebeple kişinin botoks öncesi beklentisi çok iyi öğrenilip işlem uygulanmalıdır.

Baby Botoks Kalıcı Mıdır?

Botoks uygulamalarının hiçbiri kalıcı değildir. Her botoks uygulaması tekrar gerektirmektedir. Botoks uygulamalarında,  bundan birkaç sene önce, ilaç prospektüslerinde, 6 ayda 1 kez yenilenme önerisi bulunurken, yeni ürünlerde bu uygulama zamanı prospektüs bilgisi olarak 4 ayda 1 keze düşürülmüştür. Yani ilaç kuvveti azaltılmıştır. Bu da aslında sonuçların klasik botoks ile de artık son derece doğal olmasını sağlamıştır.

Merkezimizde botoks uygulamaları için kalıcılık şöyle özetlenmektedir. 3. ay sonrası botoks etkisi yavaşça bozulmaya başlar ancak genel olarak 5. aya kadar etkileri devam eder. 5 ila 6 ayda bir kez yenileme önerilir. Tabii burda genetik özellikler, metabolizma hızı, sigara kullanımı, beslenme ve stres etkisi de çok önemlidir. Bazı hastalarda botoks kalıcılık süresi 3 aya kadar düşerken bazı hastalarda 9 ay, 1 yıla kadar uzayabilir.

Kıbrıs Baby Botoks Fiyatları Nedir?

Baby botoks fiyatları, uygulama yapılacak bölge sayısına ve kullanılacak botoks dozu miktarına bağlı olarak belirlenir. Yüz analizi, doku analizi ve ilk muayenede belirlediğimiz kişiye özel planlama ile fiyatları belirliyoruz. Her seans ve uygulama içeriği için merkezimizden randevu almanız yeterlidir.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram