Gummy Smile Botoks

gummy smileGummy smile Botoks ile daha güzel ve çekici bir gülüşe sahip olacaksınız.

Gummy Smile Nedir?

Gülümseme sırasında diş etlerinin estetik olarak kabul edilen miktardan daha fazla görünmesine Gummy Smile denir. Diş Eti Gülüşü olarak da isimlendirilen Gummy Smile, konuşma ya da gülme sırasında diş etlerinin normalden fazla görünmesi anlamına gelir. Normal bir diş eti görünüşü, konuşma ya da gülme sırasında diş ile dudak arasında oldukça ince bir şekilde kendisini gösterir. Gummy Smile’a sahip olan bireylerde ise diş etleri, çok daha ön planda ve kalın bir şekilde görünür.

Diş etlerini şişkin ve sağlıksız bir şekilde gösteren Gummy Smile, estetik açıdan bireyi rahatsız eden ve özgüven eksikliğine neden olan problemler arasında yer alır.

Gummy Smile Oluşumunun Başlıca Nedenleri Nelerdir?

 • Diş eti hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkabilecek inflamasyonlar.

 • Diş yüksekliğinin normalden küçük olması.

 • Üst dudak yapısının ince olması.

 • Üst çenede gelişen kemik büyümesi.

 • Bazı ilaçların kullanımından kaynaklanan yan etkilerle diş etlerinin zamanla büyümesi.

 • Üst dudakta bulunan kasların hipermobil olması.

Gummy Smile Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gummy Smile, çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilen bir estetik sorundur. Temelde bu yöntemler geçici ve kalıcı olmak üzere ikiye ayrılır. Geçici olan yöntem için sıklıkla Gummy Smile Botoksu uygulanırken kalıcı yöntemde diş boyu uzatma operasyonu tercih edilir.

Gummy Smile Botoksu Nasıl Yapılır?

Gummy Smile Botox adı ile de bilinen diş eti botoksu, Nazolabial hat üzerinde bulunan belirli bazı noktalara yapılan bir botoks işlemidir. Gummy Smile Botoksu yapılmadan önce, söz konusu bölgeye lokal anestezi özelliğine sahip bir krem sürülür. Krem etkisini göstermeye başladıktan sonra gerekli sterilizasyon işlemleri yapılarak enjeksiyon işlemi gerçekleştirilir. İşlem süresi 5 dakika kadardır ve günlük yaşama hemen dönülebilir.

CyprusMedi Klinik, dişeti gülüşü de dahil olmak üzere kozmetik kaygılar için birçok botoks tedavisi sunmaktadır. Gülerken diş etlerinin aşırı görünmesinden mutsuzsanız, botoks tedavisi sizin için doğru çözüm olabilir.

Gummy Smile Botoksu Tedavisinin Yararları Nelerdir?

 • Tedavi seansları 10-15 dakikadan fazla sürmez.

 • Enjeksiyonlar minimal invazivdir ve ağrıya neden olmaz.

 • Sonuçlar diğer yöntemlere göre hızlı bir şekilde gerçekleşir.

 • Enjeksiyonlar tedavi hedeflerine göre ayarlanabilir.

 • Sonuçlar tamamen doğal ve yüzle orantılıdır.

Gummy Smile Botoksu Yapılırken Ağrı Olur Mu?

Gummy Smile Botoksu yapılırken uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde ağrı olabilecek en düşük seviyeye indirilir. Buna ek olarak işlem sırasında söz konusu bölgeye buz uygulanır. Ayrıca botoks işlemi sırasında hayalet adı verilen ince iğne uçları kullanılır ve bu da ağrı düzeyinin düşürülmesinde etkili olan bir yöntemdir.

Gummy Smile Botoksun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Gummy Smile Botoks ile 4-6 aya kadar etkili kusursuz gülüşe sahip olabilirsiniz. Dördüncü aydan sonra yavaş yavaş etkisini yitiren botoks, altıncı ayla birlikte yeni bir uygulama ihtiyacı doğurabilir.

Gummy Smile Botoksu Yeniden Yaptırılabilir Mi?

Gummy Smile Botoksu yaptıran bir kişi, etkisi geçtikten sonra yeniden Gummy Smile Botoksu yaptırabilir. Bu durumun sağlık ya da estetik yönden herhangi bir sakıncası olmadığı gibi istikrarlı şekilde yeniden yapılan botoks uygulamaları ile işlemin etki süresi uzayabilir.

Gummy Smile Botoks Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamile ve emziren kadınlara,

 • Cilt enfeksiyonu olanlara,

 • Kanser hastalarına,

 • Kanama bozukluklarına ve kas hastalıklarına sahip olanlara,

 • İleri psikiyatrik bozukluğa sahip olanlara,

 • Kan sulandırıcı kullanılması gereken durumlarda uygulanmamalıdır.

Bunun dışındak i18 yaşını doldurmuş kadın ve erkek her diş eti gülüşü diğer bir ifadeyle gülüş estetiği (Gummy Smile) şikayeti olan hastaya botoks ile tedavi işlemi uygulanabilir.

Gummy Smile Botoksu Sonrasında Yüz İfadesi Değişir Mi?

Gummy Smile Botoksu yapıldıktan sonra yüz ifadesi değişmez ancak gülümseme ve konuşma sırasındaki görünüş olumlu yönde değişir.

Gummy Smile Botoksu sırasında yüz kaslarına doğrudan ya da dolaylı olarak herhangi bir müdahale yapılmadığı için yüz üzerindeki diğer bölgelerde ifade değişimi meydana gelmez.

Gummy Smile Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Gummy Smile Botoksunun yapılmasından sonra, hassas bir cilde sahip olan bireylerde işlemin uygulandığı bölgelerde hafif kızarıklıklar ve kısmi şişme görülebilir. Bu ve benzeri yan etkiler birkaç saatlik buz uygulaması ile yok edilebilir.

Gummy Smile Botoksunun kalıcı bir yan etkisi bulunmamakla birlikte botoks işlemi sırasında gereğinden fazla doz kullanılmış ise bazı dudak hareketleri bu durumdan etkilenebilir. Uzman doktorlar tarafından yapılan operasyonlarda böyle bir durumun meydana gelme ihtimali son derece düşüktür.

Kıbrıs Gummy Smile Fiyat Nedir?

Kullanılacak botoksun kalitesi, markası ve kullanım miktarı verilecek fiyat üzerinde etkilidir. Gummy Smile Fiyat bilgisi için internet sitemizde yer alan +90 533 831 10 30 numaralı Whatsapp hattından veya  +90 392 365 55 56 numaralı telefondan hızlıca bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram