Yüz ve Cilt Botoksu

yuz cilt botoksYaşlanmayla birlikte vücutta görülen fizyolojik değişiklikler, kozmetik kaygıları ve estetik arayışını ön plana çıkarır. Çünkü yaşlanma; cilt yapısını koruyan elastin ve kolajen gibi yağ ve bağ dokusu proteinlerinin yok olmasına, bunun doğal sonucu olarak da cildin kuruyup esnekliğini kaybetmesine yol açar. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen, derin olmayan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi ve oluşması muhtemel kırışıklıkların önlenmesi maksadıyla, hareketli çizgi ve kırışıklıkların olduğu bölgedeki mimik kaslarına müdahale için derinin altına botoks enjekte edilmesine Yüz Botoksu denir.

Mimik kaslarına uygulanan botoks, kasları zayıflatmakta ve cildin kas hareketlerine bağlı olarak katlanmasına ve kırışmasına engel olmaktadır. Yüz botoksuyla; yorgun, mutsuz ve kızgın yüz ifadeleri değişir; gençleşmiş, dinç ve kırışıksız bir yüz ifadesine sahip olunur.

Botoks, hamile ve emziren kadınlar dışında, erişkinlik ile yaşlılık arasındaki yani 18-65 yaş aralığındaki sağlıklı tüm bireylere uygulanabilir. Genellikle etkisi 4 ila 6 ay sürer. Botoks uygulamasının ömrü, botoks uygulamasını tekrarlayarak, güneşten korunarak ya da nemlendirici kremler kullanılarak bir miktar uzatılabilir.

Yüz Botoksu Uygulama Yerleri Nerelerdir?

Yüz bölgesinde botoks uygulanan hareketli bölgeler:

  • Alın
  • Göz Çevresi (Kaz Ayağı)
  • İki Kaş Arası 
  • Burun Üst Yan Duvarları (Tavşan Çizgileri)
  • Dudak Çizgileri
  • Ağız Köşe Çizgileri (Kukla Çizgileri)
  • Boyun Bölgesi Kırışıklıkları
  • Çene Çizgisi (Nefertiti Botoks)

Yüz Botoksu Nasıl Yapılır?

Yüz botoksu, uygun şartlar altında doktor tarafından kanül ya da ince uçlu iğneler yardımıyla deri altındaki kaslara enjeksiyon şeklinde uygulanan bir işlemdir. Uygulama süresi, uygulama alanına göre 15 - 30 dk. arasında değişmektedir. Ağrı olmaması için uygulama alanı anestezik jel ve kremlerle uyuşturulur. İşlem esnasında ve sonrasında ağrı hissedilmez. Hafif yanma ve sızı olması halinde enjeksiyon alanlarına buz tedavisi (soğuk kompres) uygulanarak bu sızılar azaltılabilir.  Hastalar uygulama sonrasında hemen normal hayatına dönebilirler. 

Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir?

18 yaş üstü ihtiyaç duyan herkes yaptırabilir. Ancak her yaş grubunun uygulama dozu farklıdır. 45-50 yaş grubuna yapılan botoks oranı ile 18 -20 yaş grubuna yapılan aynı değildir. Ayrıca kişiye göre de uygulama miktarı değişmektedir.

Yüz Botoksu Etkisi Ne Zaman Başlar?

Yüz botoksu 2-3 günde etkisini göstermeye başlar ve arzu edilen sonuç 2 haftaya kadar elde edilir.

Botoks Yüz İfadesini Değiştirir Mi?

Botoks uygulaması doğru bir şekilde uygulanırsa dışarıdan bakıldığı zaman kesinlikle işlem yapıldığı anlaşılmaz. Doğal bir görünüm elde edilir. Ama normalden çok fazla dozlarda uygulama yapılırsa kas hareketleri sınırlanacağı için yapay bir görüntü ortaya çıkar. Merkezimizde doğal görünümü bozmayacak şekilde uygulamalar yapmaktayız.

Yüz Botoksu Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin yapıldığı gün istenmeyen kaslara dağılım olmaması için hasta öne doğru eğilmemelidir.

Uygulama sonrası 1 gün işlem yapılan bölgeler ovuşturulmamalı ve makyaj yapılmamalıdır.

İşlem sonrası 1 gün boyunca yüzüstü yatılmamalı, ilk 2-3 gün ağır egzersiz, spor yapılmamalı ve sauna gibi aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.

Yüz Botoksu Kimlere Uygulanmaz?

Botoks nörolojik hastalığı olanlarda, myastenia gravis gibi kas hastalığı olanlarda, bazı kanama-pıhtılaşma bozukluğuna yol açan kan hastalığı olanlarda, hamilelere ve emziren bayanlara uygulanmaz.

Yüz Botoksunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Botoks çok fazla yan etkisi olan bir yöntem değildir. Genel olarak yapıldıktan sonra çok kısa süreli kızarıklık ve ödem (yarım saat içinde geçen) olabilir. Bazen uygulama bölgesinde birkaç gün sürebilen geçici morluklar, şişme, kanama görülebilir.

Yüz Botoksunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Botoks işlemi 4-6 ay kadar etkisini devam ettirmekle beraber etki süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Botoks etkisini kaybettiğinde işlem tekrarlanabilir.

Kıbrıs Yüz Botoksu Fiyatı Nedir?

Yüz botoksu fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü her uygulama kendine özel şartlar içermektedir. Hastanın talebi ve ihtiyacına göre botoks uygulanacak alan ve miktar değişecek, bu da fiyatı etkileyecektir.

Daha genç, güzel ve çekici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen bize ulaşabilir, detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram