BBL Forever YoungÖmür Boyu Gençlik

Daha pürüzsüz, daha gergin ve daha parlak bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek… FDA onaylı yeni nesil bir ışık terapisi olan BBL Forever Young ile gençliğinizin kontrolü kaderin değil artık sizin elinizde!

Yaşlanma sürecini nasıl kontrol altına alabiliriz? Bu güne kadar, nasıl beslendiğiniz, sigara - alkol kullanımınız, stres ve egzersiz geçmişiniz müdahale edilebilir değişkenledir fakat genetik yapınıza müdahale edilemezdi. Üstün ışık teknolojisine sahip BBL Forever Young cihazı yaşlanmanın genetik boyutuna müdahale etmeyi başardı.

Forever Young BBL ile tedavi edilen ciltte yaklaşık 1000 RNA yenilenerek, genç ciltlerin gen profiline ulaşılmıştır. RNA yenilenmesi; kırışıklıkların ve lekelerin azalması, belirginleşen kılcal damarların tedavisi, cildin daha gençleşmesi ve sıkılaşması anlamına gelir.

Amerika’da ve Avrupa’da yıllardır kullanılan yöntem, tamamlayıcı uygulamalarla birlikte yepyeni bir anti aging yöntemi olarak CyprusMedi Klinikte sizlerle buluştu.

BBL Forever Young Nedir?

bbl forever young

BBL Forever Young insanların cildinde yaşlanma veya farklı nedenlerle ortaya çıkan estetiksel problemlerin BBL (Broad Band Light) Lazer kullanılarak giderildiği güvenli, konforlu ve etkili  bir estetik tedavi yöntemidir.

Tedavi sırasında hedef doku, çevreleyen dokuya zarar vermeden emilen ısı enerjisine cevap verir. Gözle görünür yaşlanma belirtilerinin görünümlerini değiştirdiği gözlenen tek cihaz olma özelliği taşıyan BBL lazer, bu özelliği ile Ömür Boyu Gençlik olarak adlandırılmıştır.

Broad Band teknolojisi ışığın canlılar üzerindeki etkilerinden yola çıkarak ışığı filtreleyerek güçlendiren bir flash lamb teknolojisidir. Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucunda, BBL teknolojisinin cildin genetik materyalini gençleştirdiği kanıtlanmıştır.

BBL, sadece belirli bir cilt probleminde sabit kalmaz. 400 – 1200 nanometreler arasında farklı filtreler kullanarak cildin her katmanında tedavi seçenekleri sunar. Tedavi kişiye özel planlanır. Aynı seansta kişinin hem lekelerine, hem kılcal damarlarına, hem de elastikiyet kaybının olduğu bölgeleri tedavi etme olanağı sağlar. Kişinin cilt tipine ve tedavi edilecek cilt problemlerine göre kullanılacak dalga boyu belirlenir.

Işığın yararlı kısımlarının alınıp zararlı kısımlarının filtrelenmesi ile Amerikalı Bilim Adamları tarafından geliştirilen bu yöntem DNA yapısını belirgin düzeyde iyileştirip kolajen üretiminde etki gösteren RNA yapısını etkiler. Yaşımız ilerledikçe azalan ve cildin yaşlanmasına sebep olan kolajen üretimini arttırır. Yapılan genetik araştırmaların sonucunda klinik sonuçların 1000 in üzerinde genin yenilendiği tespit edilmiştir.

BBL Yaşlanmayı durduran FDA onaylı bir tedavi tekniğidir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-1.5 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ Yok
NET SONUÇ
NET SONUÇ 2-3 hafta
TEKRAR SÜRESİ
TEKRAR SÜRESİ 4-6 seans
UYARI
UYARI Güneş koruması gerekli
AĞRI
AĞRI Yok
NOT
NOT Devamlılık çok önemli

BBL Forever Young Cildin Yaşlanmasını Durdurabilir mi?

BBL Forever Young tedavisi ile arzu ettiği sonuçları elde eden kişiler yılda en az 1 kez olmak üzere aksatmadan bu uygulamayı devam ettirmesi halinde cildin yaşlanmasını net bir şekilde durdurabilirler. Bu durum klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

10 yıllık bir süreçte düzenli olarak BBL Forever Young tedavisi görmüş hastalarda 8 ila 15 yaş arası olduğu yaştan daha genç görünme, sağlıklı bir cilde sahip olma durumu gözlenmiştir. Bu 10 yıllık inceleme sonucunda nerdeyse tedaviye başlanan halinden bile daha genç görünen kişiler olmuştur.

BBL Forever Young Tedavisinden Kimler Faydalanabilir?

 • Güneş ve yaşlılık lekeleri gibi pigmentasyon sorunu olanlar
 • Cildindeki elastikiyet kaybından şikâyetçi olanlar
 • İnce çizgiler ve kırışıklıklara karşı etkili bir tedavi arayanlar
 • Daha canlı, daha parlak bir cilt isteyenler
 • Ciltlerinde kılcal damar problemi olanlar
 • Gençliklerini uzun süre korumak isteyenler
 • Daha genç görünümlü, pürüzsüz bir vücut isteyenler
 • Cilt tonunu eşitlemek isteyenler
 • Aktif akne şikâyeti olanlar

BBL Uygulaması Kimlere Uygulanmaz?

Güvenilir ve konforlu bir uygulama olmakla birlikte bazı hasta gruplarına tıbbi nedenlerden dolayı BBL Forever Young işlemini uygulamıyoruz.

 • Güneş ya da solaryum aracılığı ile bronzlaşmış cilde sahip kişiler için bu tedavi uygun değildir.
 • Kişinin yüzünde veya vücudunda açık, iltihaplı yara söz konusuysa uygulama yapılmaz.
 • Hamileler ve Emziren bayanlara uygulanmaz.
 • Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa uygulama yapılamaz. 

BBL Forever Young Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

BBL tedavisi, yüz, boyun, dekolte ve ellerdeki yaşlanma belirtilerini geri çevirmek için yüz güldüren etkili bir tedavidir. Vücutta karın, kollar ve sırt gibi yaşlanma belirtilerinin görüldüğü her bölgeye uygulanabilir.

BBL Forever Young Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cildinde estetiksel kaygılara ve rahatsızlıklara neden olan durumlardan dolayı kliniğimize gelen kişiler öncelikle doktorumuz tarafından muayene edilerek yaşanan sorunlar net olarak tespit edilir. Kişiye özel ayarlarla uygulanan BBL Forever Young tedavisinin nasıl uygulanması gerektiğine karar verilerek tedavi planı oluşturulur.

BBL Forever Young tedavisine başlamadan önce işlem yapılacak bölgeler anti septik solüsyon ile temizlenir. Gözleriniz emniyet kalkanları ya da gözlükler ile koruma altına alınır. Ortalama 30 dakika süren tedavi esnasında BBL Lazer ışınının deriye daha fazla etki etmesi için ultrason jeli kullanılır. Kişinin yaşadığı cilt sorununa ve cilt yapısına özel olarak seçilen filtreler ile uygulanan BBL Lazer tüm sorunlu bölgede uygun süre gezdirilir.

BBL Uygulaması Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

BBL teknolojisinin soğutucu aplikatörü sayesinde yüksek enerji seviyelerinde çalışma yapılmış olsa da işlem neredeyse ağrısız ve acısızdır. Fakat ısınma hissi olabilir.

BBL Tedavisinden Sonraki İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Tedavinin hemen ardından doktorumuzun tedavi planını izlemek çok önemlidir. Uygulamadan hemen sonra ciltte hafif kızarıklık olması normaldir ve bu durum bir kaç saat içerisinde iyileşir. İşlemi takip eden 7-10 gün içinde ciltteki lekeler ve çiller bir süreliğine daha koyu görünebilir. Bu lekeler nihayetinde doku gibi bir kabuk oluşturarak dökülecek ve daha sonra koyu lekeler kaybolacak veya belirgin bir şekilde soluklaşacaktır.

Terapi sonrası dönemde güneş ışınlarına karşı duyarlı olursunuz, bu nedenle tamamen iyileşene kadar doğrudan güneş ışınlarından kaçınmanız gerekir. Dışarıdayken cildinizi tamamen örtmeli ve çok iyi bir güneş kremi kullanmalısınız.

İşlemden sonra istirahat etmeniz gerekmez. Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

İşlem Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Tedavi edilecek hastanın cilt problemlerine ve ihtiyaçlarına göre seans sayısı ve süresi değişmektedir. Ortalama 1 ay arayla 3 ila 6 seans arasında uygulama yeterlidir. Seanslar 15 – 60 dakika aralığında ve uygulanan tedavinin şekline göre farklılık göstermektedir. Sizin için belirlenen tedavi kürü tamamlandıktan 1 sene sonra bir kür daha yaptırmanız tedavinin olumlu etkilerinin devam etmesi için tavsiye edilmektedir. Yani diyelim ki 4 seans yani bir kür BBL yaptırdınız. Zaten seans aralığı bir ay olduğundan kürün tamamlanması 4 ay sürüyor. 8 ay mola verdikten sonra isterseniz bir kür daha yaptırabiliyorsunuz.

Ayrıca doktorunuz gerekli olduğu durumlarda, sonuçlarınızı optimize etmek için tedavinizi diğer popüler estetik uygulamalarla da birleştirebilir.

BBL Yaz Aylarında da Yapılabilir Mi?

BBL tedavisi dört mevsim uygulana bilse de güneşin güçlü olduğu yaz döneminde güneş koruyucu kullanmak şartı ile uygulanabilir. Leke tedavileri yaz aylarında önerilmez.

Tedavi İçin Herhangi Bir Yaş Sınırı Var Mıdır?

Tedavi için yaş sınırı yoktur. BBL Forever Young, standart bir güzellik bakımı değildir. Bu anti-aging uygulama herkesin kendi cildinde yapabileceği en iyi yatırımdır. Neredeyse tüm cilt tiplerinde hem erkek hem de kadınlar için uygulanabilir.

BBL Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İlk 24 saat belirli aralıklarla buz kompres uygulayarak bölgeyi rahatlatın.
 • İlk gün bölgeye su temas ettirmeyin, duş almayın.
 • Cildi agresif bir şekilde ovmayın, masaj yapmayın ve darbelerden korunun.
 • Sonraki süreçte doktorunuz tarafından belirlenen müddetçe bölgeyi soğuk ve sıcak sudan koruyun, ılık su ile cildinizi arındırın.
 • Erkekler için yüz bölgesine yapılan uygulamalarda ilk hafta tıraş olunmaması gerekir.
 • Doktorunuz tarafından belirlenen süreçte makyaj yapılmamalı; sivilce kremleri, kokulu losyonlar ya da sabunlar cilde temas ettirmeyin.
 • Aşırı terlemeye neden olacak aktivitelerden uzak durun.
 • Sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durun, havuz gibi enfeksiyona açık alanlara gitmeyin.
 • Uygulama sonrası ilk hafta cildinize güneş ışınlarının direkt temas etmesine engel olun.

Kıbrıs BBL Forever Young Fiyatı Nedir?

BBL Forever Young bünyesinde birden fazla tedavi seçeneğini barındıran bir uygulamadır. Cilt lekelerinden, kızarıklıklara ince çizgilerden cilt gençleştirme programlarına kadar pek çok farklı tedavi seçeneği sunmaktadır. Terapinin yüz ve vücut için fiyatlandırması farklıdır. Dolayısıyla söz konusu BBL olduğunda standart bir uygulama ve fiyatından bahsetmek mümkün değildir.

Doktorumuz ile ücretsiz ön görüşme seansınız sonrasında size özel belirlenen terapi protokolüne göre ekibimiz fiyatı sizinle paylaşacaktır.

Uygulamalarımızla ilgili detaylı bilgi ve randevu için CyprusMedi kliniğimizin telefon numaralarından +90 392 365 55 56 veya 0 (533) 831 10 30 ya da sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram