Hydrafacial Cilt BakımıHollywood Cilt Bakımı ile Cildiniz Nefes Alsın!

Hydrafacial ciltHydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Hydrafacial FDA onaylı, yaşlanma karşıtı bakım ve cilt gençleştirme tedavilerinden biridir. Cilt yenileme ve korumasında uygulandığı gibi, leke ve akne tedavisinde de tercih edilen bir yöntemdir. Hydrafacial cihazı, vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizler, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için tamamen ağrısız, acısız ve konforludur. Geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde zarar vermeden, cildin temizlenmesini ve yenilenmesini sağlayan yöntem aynı zamanda peptitler ve hiyalüronik asit kullanarak, soyma, ekstraksiyon ve hidrasyon sağlayarak daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde uygulama yapılabilir.

Hydrafacial Kimlere Uygulanabilir?

Hydrafacial yöntemi, kadınlar kadar erkeklerinde tercih ettiği ağrısız ve konforlu bir cilt bakım uygulamasıdır. Ergenlik sürecini tamamlamış tüm bireylere uygulanabilmektedir. Son derece güvenli ve sağlıklı bir yöntem olan bu uygulamayla cildin temizlenerek, gözeneklerin açılması sağlanır. Bu bakım çok yağlı cilt tipinden hassas cilt tipine kadar tüm cilt tiplerine, yılın her döneminde güvenle uygulanabilmektedir. 

Tüm cilt bakım işlemlerinin tek bir seansta kombine edildiği hydrafacial uygulamasında, pek çok farklı bakım yöntemi hızlı, kolay ve etkili bir biçimde uygulanır. Hydrafacial Cilt Bakımı kombine tedavilerle cilt kalitesini artırmaya yönelik işlemlerle desteklenebilir. Siz de sağlıklı bir cilt görünümü için kliniğimizi arayarak hydrafacial ve diğer cilt bakımı uygulamalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımında Aşamaları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımı dört aşamadan oluşur. Bunlar; temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleridir.

hydrra 1

İlk aşamada, cildin vakum yoluyla derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Vakum uygulaması ile cilt ölü derilerden arındırılır. Deri altında biriken yağlar, sivilceler ve siyah noktalar çıkarılır. Cilt en az şekilde soyularak tıkalı gözenekler açılır. Daha sonra temizleme işlemi sırasında açılan gözeneklere cilt tipine göre hyaluronik asit, antioksidan ve peptid içeren özel solüsyonlar uygulanır. Son olarak Led terapi aşamasında da ciltteki sivilcelere mavi ışık uygulanarak akneye neden olan bakteriler yok edilir ve porlar temizlenir. Kırmızı ışık ise ince kırışıkların tedavisinde kullanılır. Tedavide ciltteki elastin ve kalojen lifler uyarılır ve cildin sıkılaşması sağlanır.

Tüm bu işlemlerin tek seansta kombine edildiği hydrafacial yöntemi sayesinde, pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanmış olur. Bakımın bitiminde ince kırışıklıkların azaldığı ya da tamamen kaybolduğu, cildin nemlendiği, ciltteki yağlanmanın giderildiği, akne ve sivilcelerin onarılarak belirgin bir yenilenme meydana geldiği görülür. Hydrafacial cilt bakımı en iyi cilt tedavisi ödülü almış bir uygulamadır.

Hydrafacial Cilt Bakımını Faydaları Nelerdir?

Olumsuz hava koşulları, cildin nem oranının dengelenememesi, yaşın ilerlemesi, cilt tipine uygun olmayan ve kimyasal içeriğe sahip kozmetik ürünlerinin kullanılması gibi pek çok etken cilt sorunlarına neden olur. Bunun sonucunda da cilt gözeneklerinin kapanması ve ciltte yağlanma gözlemlenir. Tüm bu etkenler de cildin en alt katmanından başlayarak gözeneklerin, ölü hücrelerle dolmasına neden olur. Kir ve siyah noktalar Hydrafical ile temizlenerek, cildin sağlıklı bir görüneme kavuşması sağlanır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları Şunlardır:

 • Cildi temizleyip ölü hücrelerden arındırır, nem kapasitesini artırır ve yeni hücre oluşumunu destekler.
 • Yüzünüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları ortadan kaldırır.
 • Genişleyen ve bundan dolayı kirle dolan gözenekleri temizler.
 • Eşit ve daha sıkı ve nemli bir cilt sağlar.
 • Güneş lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Yüzünüzün esnekliği ve sıkılığı artar.
 • Yüzünüzün renk tonu eşitler.
 • Yağlı cilt probleminiz varsa ortadan kaldırır.
 • Akne tedavisi sağlar.
 • Ciltte yağın birikmesini önleyebildiğinden sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilecekler Nelerdir?

 • İşlem sonrasında en önemli nokta, ilk gün yüzün yıkanmamasıdır.
 • Hydrafacial uygulaması yaptırdıktan hemen sonra, günlük hayatınıza dönebilir ve makyaj yapabilirsiniz.
 • Herhangi bir peeling işlemi uygulamamalısınız.
 • Cildinizin nemli kalmasını sağlamak için düzenli olarak nemlendirici kullanmalısınız.
 • Düzenli güneş kremi kullanmalısınız.
 • Uygulamadan sonraki ilk 48 saat boyunca kuvvetli egzersiz, sıcak duş, buhar odaları gibi vücut ısısını artırıcı faaliyetlerden kaçınmalısınız.
 • Uygulamadan sonraki 2 hafta boyunca BBL, Altın iğne, lazer, dermapen gibi cilt tedavilerinden kaçınmalısınız.

Hydrafacial Cilt Bakımının Yan Etkisi Var Mı?

Hydrafacial, cilt bakımı uygulamaları arasında en hassas, cilt tipine göre ayarlanabildiği için en güvenli sayılabilecek, FDA onaylı, ödüllü bir cihaz ve uygulamadır. Bu uygulamanın hiç bir zararı ya da riski yoktur.

Tedavinin hemen ardından ciltte bir miktar kızarıklık olabilir. Tedaviden sonra istirahat süresi olmadan günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Gözenekler, zaman içinde kir, toz ve yağ gibi dış etkenlerden dolayı tıkanır.  Ölü hücrelerden oluşan cilt yüzeyi cildi kırışık, yorgun ve yaşlı gösterir. Kapalı olan gözeneklerden dolayı cilt nefes alamaz. Mat olan cilt yapısı cildin sağlıksız görünmesine sebep olur.

Hydrafacial uygulamasının ardından cildiniz nemli ve ışıltılı görünümüne kavuşur. Cildinizin bu görünümünün korunması için ayda 1 kez bu uygulamanın tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

Hydrafacial’ın sadece ilk seansından sonra bile olağanüstü sonuçlar elde edebilirsiniz, ancak en iyi sonuçlar, hasarlı hücrelerin iyileştirilmesini ve sağlıklı hücrelerin oluşmasının sağlanması için gerçekleştirilecek düzenli seanslardan sonra görülür.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne Kadar Zaman Alır?

Genel olarak bakım 30 dakika sürer. Her seanstan sonra ciltte, somut bir değişimin olduğu fark edeceksiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?

hydrra 2

Bu uygulamanın, ciltte yaşanan problemlerin büyüklüğüne göre 1-2 hafta arayla 4 ila 6 seanslık kür şeklinde önerilir. İlk seanslar tamamlanıp uygulamanın birinci kürü tamamlandıktan sonra, diğer seanslar ayda bir olacak şekilde devam edebilir.

Kozmetik amaçlı işlemlerde sağlıklı cilt görünümünün korunabilmesi için ayda 1 kez tekrarlanması önerilmektedir. Bu sayede yılın her günü bakımlı, temiz ve sağlıklı cilt görünümü korunabilir. Kombine tedavilerle cilt kalitesini artırmaya yönelik işlemlerle desteklenebilir.

Hydrafacial Cilt Bakımının Standart Cilt Bakımına Kıyasla Avantajları Nedir?

 • Derinlemesine temizlik sağlar.
 • Acısız, ağrısızdır.
 • Her cilt rengine ve tipine, dört mevsim uygulanabilir.
 • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
 • Siyah nokta veya beyaz komedon sorunlarını giderir.
 • Cildin kan akışını hızlandırmaya yardımcı olur.
 • Sivilce ve akne sorunlarının giderilmesini sağlar.
 • Uygulama sonrası makyaj yapılabilir.

Kıbrıs Hydrafacial Fiyatı Nedir?

Hydrafacial Cilt Bakımı Kıbrıs Gazimağusa’da bulunan CyprusMedi Klinik’te özenle ve hijyenik ortamda uygulanır. Hydrafacial fiyatları uygulanacak serum kompleks bileşenlerine, kliniğe ve tedavide kullanılacak solüsyonlarına göre değişiklik göstermektedir.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram