Visia ® Cilt Analizi Nedir?

kibris cilt analiziCyprusMedi Klinik olarak kliniğimizde Visia ® Cilt Analiz sistemini kullanıyoruz. Bu sistem sayesinde makyajsız ve temizlenmiş yüzün üç açıdan çekilen fotoğrafı 3 boyutlu olarak sisteme işlenmekte ve var olan cilt sorunlarının tamamının belirlenmesini sağlamaktadır. Cilt problemlerini ortaya çıkarmada etkin uygulama sunan visia cilt analizi uygulaması, ileri seviye cilt analiz imkânı sunmaktadır.

Çekilen fotoğraflar üzerinden dijital olarak hastalarımızın gözeneklerini, porfirin düzeylerini, kırışıklıklarını, cildin üst ve alt tabakalardaki güneş ve yaşlılık lekelerini, kılcal damarlanmalarını ve genel olarak cildin dokusunu değerlendirip sisteme kayıt ediyoruz.

Bu bilgiler ışığında doktor kontrolünde hastalarımıza hangi tedavilere gereksinimleri olduğunu ve hangi ürünleri tercih etmeleri gerektiği konusunda ayrıntılı bilgiler vererek kişiselleştirilmiş tedavi protokolleri oluşturuyoruz.

Visia ile Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

3 boyutlu dijital analiz ve görüntülüme cihazı olan visia uygulamasında ilk olarak hastanın cildi temizlenir. Analiz yapılırken ciltte herhangi bir makyaj ve bakım ürünün olmaması doğru sonuç almak için önemlidir.

Cihazın dış kısmında baş ve çene kısmını yerleştireceğiniz bir alan bulunmaktadır. Bu alana yüzünüz yerleştirilir. Sonrasında dijital analiz başlar. Bünyesinde bulunan farklı ışıklar ve dalga boyları ile tarama işlemi yapılır ve işlem tamamlanır. Yüksek kalitede 3 boyutlu fotoğraf çekimi sayesinde, her çekimde aynı pozisyon açısı ile maximum doğruluk payı elde edilir.

Tarama yapıldıktan sonra ekrana yüzün hangi kısmında hangi cilt probleminin olduğu dijital bir görüntü halinde yansıtılır ve kayıt edilir. Görüntüde problemin tam olarak yeri, yoğunluğu gibi detaylı bilgiler renkler yardımı ile gösterilmektedir.

Analiz sonrasında uzman doktor görüntülere bakarak problemleri belirler. Belirlenen problemlerin yoğunluk ve duruma uygun olarak kişiye özel bir tedavi protokolü planlanır. Tedavi için kullanılacak uygulamaların hepsi kişinin analiz ile belirlenen cilt sorunlarına yönelik olur. Analiz sonrasında cildinizde ne kadar leke, kırışıklık, sarkma ve kir birikimi var kolayca görebilirsiniz.

Bazı cilt lekeleri gün ışığında kolayca belli olmaz. Özellikle derinin alt tabakasında yer alan bu lekeleri visia cilt analiz cihazı ile görmek oldukça basittir. Analiz sırasında elde edilen görüntülerde ileride sorun yaratabilecek cilt sorunları da belirlenmektedir.

Ayrıca, visia cilt analizi ile kişinin cilt yaşı, bunu nasıl koruyacağı ve kullanması gereken kremlerde belirlenebilir. Visia cilt analizi oldukça konforlu, sağlık açısından herhangi bir riski olmayan kısa bir uygulamadır.

Visia Cilt Analizi Neleri Değerlendirir?

Visia cilt analizi ile gözenekleri, cildin tahmini yaşını, kırmızı ve kahverengi lekeleri, kırışıklıkları, cilt dokusunu, cildin renk dengesini, kolajen miktarı, UV lekelerinin yüzdesi, cildin yaşlanma potansiyeli hakkında bilgilere net olarak ulaşılır.

Gözeneklerde porfirinlerin veya sivilceye neden olan bakterilerin varlığının tespit edilmesi sağlanır. Yüzdeki kırmızılıkları, kahverengi lekeleri, kırışıklıkları derinlemesine gösterir.

Visia Cilt Analizi Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

  • Bu uygulama sayesinde cildin ihtiyacı olan tedavi kişiye özel olarak planlanabilir.
  • Sonuçlar, bir hastanın gelecekteki değerlendirmeleri için temel oluşturur.
  • Uygulanan tedavide ilerleme olup olmadığını sürekli olarak izlenebilir.
  • Kişinin günlük temizleme ve ürün kullanımının cilt yapısına uygun olup olmadığının belirlenmesini sağlar.
  • Cilt alttaki kılcalların yerleşimlerini belirleyerek kılcal damarları silme işlemini daha etkin yapılmasına olanak tanır.
  • Cilt lekelerinin derinliği ve genişliği saptanıp uygulanacak yöntemin ona göre seçilmesine olanak tanır.
  • Kırışıklıklar için botoksve dolgu uygulaması gerekiyorsa bunların üç boyutlu halini görüp malzeme miktarı ve kalınlığını belirlenmesine yardımcı olur.
  • Hastanın o andaki cilt yaşını gerçek yaşıyla karşılaştırma şansı verir. Uygulanan işlemler sonrasında cilt yaşının yeniden değerlendirilmesiyle yapılan uygulamanın etkinliği değerlendirilebilir.

Visia Cilt Analizi Dolgu ve Botoks Uygulamaları Öncesinde Yapılabilir Mi?

Visia cilt analizinin dolgu ve botoks uygulamaları öncesinde yapılması sayesinde kırışıklık, sarkma ve çizgilerin derinlikleri ile ilerleyen zamanlarda ne seviyeye ulaşacakları belirlenebilir. Bu sayede uygulama esnasında kişinin mevcut cilt durumu için en uygun olan dolgu ve botoks dozu net bir şekilde belirlenir. 

Visia Cilt Analizinin Yan Etkisi ve Riski Var Mı?

Visia cilt analizi esnasında kişinin cildine herhangi bir uygulama yapılmamakta, sadece 3 boyutlu ışıklar aracılığıyla cilt sorunlarına ilişkin tespitler yapılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir yan etkisi veya riski yoktur.

Kıbrıs Visia Cilt Analizi Fiyatları

Merkezimizde visia cilt analizi doktor ön görüşmesi içerisinde ücretsiz verilmektedir. Visia Cilt Analizi hakkında daha fazla bilgi almak için CyprusMedi kliniğimizin telefon numaralarından +90 392 365 55 56 veya 0 (533) 831 10 30 ya da sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar visia cilt analizi hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram