Boyun Dolgusu

boyun dolgusuYıllar ilerledikçe, boyun en ince deriye sahip bölgelerden olması nedeniyle erken deforme olmakta, çökmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.

Ayrıca güneşe uzun süre maruz kalma, genetik yatkınlık, yanlış uyku pozisyonları, baş eğme mimikleri de boyun kırışıklıklarının nedenleri arasındadır.

Boyun, yaşlanma belirtilerini ilk ele veren bölgedir. Boyundaki derin çizgiler ve sarkma estetik açıdan çok daha yaşlı bir görünüme neden olur. 

Orta ve derin kırışıklıkların, çökmelerin tedavisinde uzun süre doğal görünüm ve kalıcılık sağlayan boyun dolgusu uygulamasıdır.

Boyun Dolgusunun Muhteşem Etkisi

Zaman içerisinde cilt onu şekillendirmeye ve desteklemeye yardımcı olan kolajeni kaybetmeye başlar. Stres, sigara kullanımı, hava kirliliği gibi faktörler de kolajen kaybını hızlandırır. Kolajen kaybına bağlı olarak cilt incelir, çizgi ve kırışıklıklar derinleşir Cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkar. Cildimizde doğal olarak bulunan ve cildi nemlendirmekten sorumlu olan hyaluronik asit de zamanla azalmaya başlar. Hyaluronik asit eksilmesi cildin kurumasına neden olacağından ciltteki kırışıklıklar ve çizgiler daha belirgin hale gelir. Boyun dolgusu ile ameliyata gerek kalmadan daha genç bir görünüm sağlamaktadır.

Boyun dolgusunda hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri kullanılır. Hyaluronik asit uygulandığı alanın hacmini ve elastikiyetini arttırır, boyundaki sarkık görünümü ve kırışıklıkları iyileştirir. Ayrıca kolajen sentezini uyararak cilt dokusunun kalitesinin artmasını sağlar. Kolajen artışına bağlı olarak boyun kademeli olarak sıkılaşır.

Sonuç olarak; boyundaki kırışıklık ve çizgiler tedavi edilir, çökme ve hacim kaybı iyileştirilir. Boyundaki derinin elastikiyeti artacağından, boyun sarkması da toparlanır.

Boyun Dolgusu Uygulaması ve Kalıcılığı

Boyun dolgusu, yatay oluşmuş kırışık bölgelere (çizgilere) 2 cm aralıklarla 10 dakika gibi kısa süren bir zaman aralığında enjeksiyon uygulaması ile yapılır.

Boyun dolgusu cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkese uygulanabilir. Ağrısız olması nedeniyle oldukça popüler ve başarılı bir estetik yöntemdir.

Boyun veya Gıdı dolgusu uygulamasıyla 6-10 aya kadar kalıcı sonuçlar elde edilir. Uygulamadan sonra kolajen üretimi de artacağından her geçen gün boyundaki cildin elastikiyetinin arttığı, boynun sıkılaştığı fark edilir. 

Boyun dolgusu son zamanlarda en fazla uygulanan işlemlerdendir. Oldukça kolay bir uygulama sonrasında tüm yaşlılık belirtileri yok edilir. Yüksek memnuniyet ve güvenli sonuç elde edebilmek için uygulamanın bu alanda eğitim almış hekimler tarafından yapılması gerekir.

Boyun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Boyun dolgusunda hyaluronik asit içeren dermal dolgular kullanılır. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir moleküldür ve dolaysıyla vücutla uyumludur. Uluslararası standartlarda üretilmiş güvenli dermal dolgularla uygulandığında boyun bölgesinde ciddi bir yan etki gelişmez.

Sıklıkla görülen yan etkiler; uygulama yapılan alanda kızarıklık, morarma ve ödemdir. Nadiren kaşıntı da gelişebilir. Tüm bu etkiler enjeksiyon kaynaklıdır ve birkaç gün sonra geçer. Boyun dolgusundan sonra boyun bölgesine buz torbası konarak ödemin ve morarmanın artması önlenir. Ayrıca özel bir bakıma ihtiyaç olmaz. Boyun dolgusundan sonra işe, normal aktivitelere hemen dönülebilir.

Boyun Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Boyun ve çevresine buz torbası konması ödem ve morarmanın artmamasını sağlar. Buz torbası koymaya 1-2 gün devam edilebilir.

  • Boyun dolgusu işleminden sonra bol su içilmeli, 24 saat alkol tüketilmemelidir. Alkol ödemi arttırabileceği için içilmemesi tavsiye edilir.

  • Boyun bölgesini birkaç gün süreyle baskılardan korumak önemlidir. Bunun için 1-2 gün sırt üstü uyumak gerekir.

  • Birkaç gün boyun ve çevresine kese yapılmamalıdır.

  • Bir hafta süreyle sauna gibi aşırı sıcak ortamlara girilmemelidir.

  • Güneşten korunmak tavsiye edilir.

  • 2 hafta süreyle boyun bölgesine lazer tedavileri uygulanmamalıdır. 

Kıbrıs Boyun Dolgusu Fiyatları

Kıbrıs'ta boyun dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram