Burun Dolgusu (Liquid Rhinoplasty)

burun dolgusuAmeliyatsız burun estetiği olarak da bilinen bu yöntem, cerrahi müdahale uygulamadan burunda şekli değişikliği sağlar. Hyaluronik asit içerikli burun dolgusu, burundaki çöküklüklere, boşluklara, girintilere, asimetrilere ve düşük görünümlere hacim kazandırarak burnun daha estetik görünmesine yardımcı olur. 

Ameliyatsız burun estetiği geçici sonuçlar yaratır. Kısa süre içinde efektif sonuçlar için tercih edilir. Bu nedenle bazı hastalar tarafından burun dolgusu, burun estetiğinin provası olarak görülür. Burnunda sorun olan burun şeklini beğenmeyen hastalar için burun dolgusu tavsiye ettiğimiz bir yöntemdir. Cerrahi olmayan rinoplasti ile estetik kusurlarınızdan kolay ve kısa bir sürede rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Estetik prosedürler arasında hasta memnuniyetin en fazla karşılandığı işlem olma özelliğinde olan ameliyatsız burun estetiği ile herkes tarafından beğenilen bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu, hyaluronik asit bazlı dolgular ile yapılır. Hyaluronik asit dolgusu, en doğal bir şekilde burundaki estetik sorunları gideren bir yöntemdir. Hyalüronik asit aynı zamanda vücut tarafından üretilen bir madde olduğu için, son derece güvenli bir uygulamadır. Ancak burun kan damarları açısından yoğun bir bölge olduğundan bu işte uzmanlaşmış hekim tarafından yapılmalıdır. 

Buruna dolgu enjekte edilmeden önce anestezik bir krem sürülerek burnun uyuşması beklenir. 20-30 dakika sonra burun dolgusu, hekimin belirlediği noktalara, uygun miktarda enjekte edilir ve estetik açıdan düzelme sağlanır. Burun dolgusunu enjekte etmek ortalama 15-20 dakika sürer. Bu süre boyunca acı hissetmezsiniz. 

Burun Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Burun düzeltilmesi için uygulanan bu yöntemin etkinlik süresi altı 15 ile 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. Burunun hareketsiz olmasında dolayı buruna yapılan dolgu işlemi diğer uygulamalara göre daha fazla kalıcılık gösterebilir. Bu sürenin sonunda etkinlik sona erer ve kişi istediği takdirde burnuna dolgu işlemini tekrarlatabilir ya da kalıcı olması için cerrahi bir işlem yaptırabilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiği hastalara birçok avantaj sunmaktadır. Cerrahi operasyon geçirmek istemeyen ancak burun şeklinden memnun olmayan ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karara varamamış birçok hasta için iyi bir seçenektir. Uygulama sonrası cerrahi müdahalelerde olduğu gibi iyileşme süresi uzun olmamaktadır. Burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir. Tüm cilt tiplerinde ve farklı burun anatomisine sahip kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. Çok yönlü tekniğe sahip olması ve avantajlarının oldukça fazla olmasından dolayı hemen hemen herkes tarafından sıklıkla uygulanan pratik bir işlemdir. 

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

En temel dezavantajı etkisinin kalıcı olmamasıdır. İkinci dezavantajı bu teknik ile buruna sadece hacim eklenebilmesidir. Burun küçültme, ileri boyutta bir tümsek ve aşırı eğiklik varsa tek başında dolgu enjeksiyonu yeterli olmaz. Bu nedenle burun dolgusu her durum için uygun olmayabilir.

Burun Dolgusunda Yan Etkisi Var Mıdır?

Burun dolgusu ameliyat gibi bir işlem olmadığı için enjeksiyonda sonra, hasta normal hayatına ara vermeden devam edilebilir. Şişlik, morluk ve iyileşmek için evde kalma zorunluluğu yoktur.  Burunda hafif bir kızarıklık olabilir. Normaldir. Burun dolgusunun etkisi en iyi 2-3 gün sonra görülür. Bu süre boyunca burnunuzu darbelerden korumalı ve makyaj yaparken hassas davranmalısınız. Burun dolgusu hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik prosedürlerden biridir.

Kıbrıs Burun Dolgusu Fiyatı Nedir?

Burun dolgusu fiyatı için (+90) 392 365 55 56 no’lu telefondan merkezimizi arayarak ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram