Çene Dolgusu (Jawline Dolgusu)

cene dolgusuYüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade kazandıran jawline çene dolgusu son yılların en trend ve en popüler işlemleri arasına girmiştir.

Mandibula estetiği ya da çene estetiği olarak isimlendirilen jawline dolgu hem erkekler hem de bayanlar tarafından tercih edilen yaygın bir dolgu yöntemidir. Dolgu işlemlerinde, yumuşak kıvamdaki jel enjekte edilir ve bu dolgu maddesi yüzün girift kısımlarına ideal bir şekilde yerleşir.

Erkekler; güçlü bir çene yapısına, görünüm itibarıyla çekici, estetik bir yüz hattına sahip olmayı arzuladıklarından bu istekleri için en ideal yöntem jawline dolgusudur. Jawline dolgu fiyatları maliyet bakımından bütçeye uygun olması, tercih edilmesinin sebeplerindendir.

Çene görünümü, yüzdeki altın oranı sağlamanın en önemli unsurlarından biridir. Küçük çene, büyük çene, asimetrik çene, fazla yuvarlak olan çene görünümleri yüzün bütünlüğüne gölge düşürür. Çene dolgusu, geçici etkisi olan ve dermal dolgu ürünlerinin kullanımı ile yapılan estetik dokunuşlardır.

Jawline dolgusu; Çene bölgesine uygulanan ve çenenin köşe kısmından başlamak üzere çene ucuna kadar olan yüz hattının belirginleşmesi için yapılan dolgudur.

Yapılacak dolgu uygulaması neticesinde çene hattı belirginleştirildiğinden, asimetrik görüntü kaybolur, kişinin daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanır ve çenenin yüz ile daha uyumlu bir hale gelmesiyle şık, estetik, çekici bir görünüm elde edilir.

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene dolgusu, çenedeki şekil bozukluklarını tedavi etmek için de uygulanır. Çenede en yaygın olarak görülen şekil bozuklukları, hacim eksikliği, çene ucunun geride olması, çenenin fazla geniş olması, çene çizgisinin belirsiz olması, çenenin yamuk olması ve çene altında sarkık bir görünüm olmasıdır. 

Çenede şekil bozukluğu görüldüğünde boyun ve yüz arasında dengesizlik ortaya çıkar. Çok küçük çene görünümü, yüzün geneliyle uyumsuz bir görünüm yakaladığı için yüz hatları geri planda kalır. Çenedeki şekil bozukluğu aynı zamanda boyun derisinin zamanla kırışmasına ve çene altında sarkıklık olmasına da yol açar. Bazı hastalarımız ise çene ucunda gamzeye benzeyen şekil bozukluğundan kurtulmak için çene dolgusunu tercih ediyor. Çenedeki bu problemlerin hepsi çene dolgusu ile ortadan kaldırılabilir. Çene ucu dolgusu sayesinde yüzünüzdeki asimetri problemi tedavi edilerek çenenize daha genç, yeni ve kusursuz bir görünüm kazandırılır.

Çene Dolgusu İçin Hangi Dolgu Malzemesi Kullanılır?

Çene dolgusu için en etkili dolgu yöntemi Hyaluronik asit (HA) dolgusudur. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asitten meydana gelen bu dolgu içeriği sayesinde, çenedeki şekil bozuklukları tedavi edilebilir. Hyaluronik asit dolgu yöntemi sayesinde çene hattındaki yeni görünümü 16-18 ay arasında koruyabilirsiniz. Alerji riskinin en az olduğu bu dolgu içeriği oldukça güvenlidir. Dolgu uygulamalarını mutlaka uzman hekimlere yaptırmalı ve dolgunun markasını ve kalitesini araştırmalısınız.

kibris cene dolgusuÇene Dolgusu (Jawline Dolgusu) Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde çene hattında dolgu kullanılacak olan bölgeler belirlenir ve bu alanlara işaretleme yapılır. Daha sonra ağrı hissinin azaltılması için anestezik krem sürülür bölgenin uyuşması sağlanır. Çene bölgesi antiseptik solüsyonla temizlenir. Kişiye özel olarak açılan dolgular çene çizgisi boyunca çeşitli yerlere küçük miktarlarda enjekte edilir. Bu işlem, cildi içten dışa doldurarak alanın konturlarını değiştirir. Sonuç olarak çene hattının (jawline) belirginleştirilmesi sağlanır. Dermal dolgu enjeksiyonu, çene hattından sarkan gevşek cildi dolgunlaştırmaya yardımcı olurken bölgenin daha genç görünmesini sağlar.

Çene Dolgusu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulama öncesinde sürülen anestezik krem 30 dk cilt üzerinde tutulur ve cildin uyuşturulması sağlanır. Dolgu enjeksiyonu 15 dk içinde tamamlanır. Çene dolgusu yapıldıktan hemen sonra günlük hayata hiç bir aksama olmadan dönüş sağlanabilir.

Çene dolgusu yaptırdıktan sonra hafif kızarıklık olması normaldir. Minimal bir şişlik ve kızarıklık görebilirsiniz. Bu etki birkaç saat içinde kaybolur. 3. günden itibaren çene dolgunuz doğal ve göz alıcı görünmeye başlayacaktır.

Ayrıca uygulama yapıldıktan sonra ilk 24 saat içinde uygulama alanına bası uygulanmamalı, makyaj yapılmamalı ve su değmemelidir.

Çene Dolgusu Kaç Seans Yapılır?

Çene dolgusu tek seans yapılır. Gerekirse kontrol seansında ek dolgu yapılabilir ve bunun için hastadan ekstra ücret alınmaz.

Sonuçlar Ne Zaman Görünür?

Çene dolgusu uygulamasının sonucu uygulamanın hemen ardından görülebilmektedir. İlk günlerde uygulamaya bağlı olarak hafif ödem ve küçük morluklar olabilir ancak kısa sürede geçer. İstenirse bu süre içerisinde makyajla kolayca kapatılabilir.

Çene Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Uygulama genel olarak 1.5 - 2 yıl süreyle kalıcıdır. Bu süre içerisinde cilt altına yerleştirilen hyaluronik asit içerikli olan dermal dolgu yavaş yavaş vücut tarafından emilerek kaybolur.  Bu süre sonunda çene hattı işlem öncesi öncesi görünümüne geri döner.

Jawline dolgusunun yaklaşık %20 si cilt altında kalmaya devam eder. Bu sebeple tekrar eden uygulamalarda kalıcılık süresi artmaktadır. Çene dolgusu ihtiyaca göre değişmekle birlikte ortalama yılda1 kez  tekrarlanmalıdır.

Jawline Dolgu Zararları Var mı?

Jawline dolgu uygulamaları, uzman ve profesyonel kişiler tarafından kaliteli dolgu malzemeleri yapıldığından herhangi bir zararı yoktur.

Kıbrıs Jawline Dolgusu Fiyatları Nedir?

Jawline çene dolgusu yüz hattını belirleyen küçük ama önemli bir dokunuş olduğu için tecrübeli doktorlar tarafından yapılması tavsiye edilir. 

Cyprus Medi Klinik olarak profesyonel uygulamaları en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz. Jawline Çene Dolgusu fiyatları ve diğer tüm sorularınız ile ilgili olarak klinik telefonlarımız veya whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram