Dudak Dolgusu

dudak dolgusuDUDAKLARINIZI GÜZELLEŞTİRİN

Özellikle kadınlar arasında dudakların ve elmacık kemiklerinin daha dolgun ya da belirgin olması oldukça popüler olmuştur. Dudak dolgu işlemi ile ince dudak yapısı dolgun bir görünüme kavuşur. Ayrıca dudak bölgesindeki asimetrik görünüm düzeltilebilir. Estetik bir müdahale olan bu işlem esnasında kullanılan dolgu maddesi cilde hacim kazandırmasıyla bilinen hyalüronik asittir. Dokuları onarırken cildi de pürüzsüz tutan hyalüronik asit, dudak dokusu ile uyumlu yapıdadır.

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit akışkan bir jel kıvamına sahip, su tutucu özelliği olan ve dudaklara enjekte edildikten sonra vücut tarafından metabolize olan bağ dokularının ana parçasıdır. Ciltte gözle görülen canlılık, parlaklık, nem ve renk düzelmesi hyalüronik asit kaynaklıdır. Bebek ciltlerinde görülen parlaklık hyalüronik asitin ciltlerinde yoğun şekilde bulunmasından kaynaklanır.

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak dolgusu çeşitleri, geçici ve kalıcı dudak dolgusu olarak ikiye ayrılır. Ayrıca bu çeşitler, dudaklara verilmek istenen şekle bağlı olarak farklı isimlere sahiptir. Kalıcı dudak dolgusu işleminde, dudaklara silikon işlemi uygulanır. Geçici dudak dolgusu işleminde ise farklı dolgu maddeleri kullanılabilir. Ancak en çok tercih edilen dolgu malzemesi hyalüronik asittir. 

dudaklar

Farklı isimlere sahip dudak dolgusu çeşitlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz: 

Afrodit Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını güzellik tanrıçası Afrodit’ten alır. Afrodit tipi dudaklar, dolgun bir görünüme sahip, estetik ve çekici dudaklar olarak öne çıkmaktadır. Bu dudak dolgusu çeşidi uygulanırken, öncelikle kişinin yüz hatları ve yüz yapısı dikkate alınır. Bunu yaparken dudakların yüze oturması ve tam olarak uyumlu olması hedeflenir. 

Hera Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını evlilik tanrıçası Hera’dan alır. Hera tipi dudak dolgusuyla daha simetrik, canlı ve dolgun bir dudak yapısı elde edilir. Dudak dolgusunun bu çeşidi, kişinin yüz hatları ve altın oran gözetilerek yapılır. 

Venüs Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını aşk ve güzellik tanrıçası Venüs’ten alır. Venüs tipi dudak dolgusu, Afrodit ve Hera tipi dudak dolgusuna nazaran daha doğal ve sade bir görünümü hedefler. Yine yüzün altın oran hesaplamaları gözetilerek yapılan bu dudak dolgusu, ince yüz yapısına sahip bireylerin daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmalarını sağlar.

Eros Tipi Dudak Dolgusu: Dudak dolgusunun bu çeşidi, adını aşk tanrısı Eros’tan alır. Eros tipi dudak dolgusu işleminde hedef, üst dudağın yukarı kısmında yer alan ve Eros yayı adı verilen hattın dışa doğru kıvrılarak daha belirgin ve dolgun bir görünüme kavuşturmaktır. 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemine başlamadan önce, ilk olarak yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenir. Uygulama sırasında oluşabilecek ağrıyı engellemek için dudaklara anestetik krem sürülür ve etkisini göstermesi için beklenir. Dolgu maddesi dudak içerisine çok ince uçlu enjeksiyonlar şeklinde uygulanır. İşlem kısa, acısız ve kolay bir şekilde tamamlanır. Uygulama sonrasında kişi beklemeden günlük yaşamına geri dönebilir.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem yaklaşık olarak 15-30 dk sürmektedir. Farklı teknikler kullanılarak uygulanan bu işlemin ardından, kısa sürede dudakların hacmi artar ve dudaklarda belirginleşme elde edilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Uygulamanın kalıcılık süresi, tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi kişinin cilt yapısı, yaşı, genetik faktörler ve dolgunun vücut tarafından emilim süresine bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak dudak dolgusunun kalıcılık süresi 6-12 ay arasındadır. Dolgu materyalinin kalıcılık süresi sona erdiğinde tekrarlanması mümkündür. Hatta düzenli olarak dolgu işleminin tekrarlanması durumunda kalıcılık süresinin de daha uzun olabilmektedir. 

Dudak Dolgusunun Zararları Var mı?

Bu uygulamada hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılır. Hyalüronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğundan uygulama sonrasında alerjik reaksiyon gelişmesi riski de son derece düşüktür. Özelikle doğru uygulandığında güvenle yaptırılabilen ve yüz güldüren bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Dolgu Maddesinin Kullanım Alanları

Dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürünü belirginleştirmede, derin kaş arası ve alın hattı çizgilerinde, ağız kenarı kıvrımlarının doldurulmasında, dudak ve çene arasındaki çöküklerin giderilmesinde konforlu ve güvenli şekilde kullanılmaktadır.

Dolgu İle Dudaklara İstenen Hacim Kazandırılabilir mi?

Elbette dudak dolgusu uygulamasıyla dudaklara istenen hacmin kazandırılması mümkündür. Tüm estetik girişimlerde olduğu gibi dudak dolgusu işleminde de doğal görünümden olabildiğince uzaklaşmamak gerekir. Bir diğer deyişle doğal görünümün korunmaya çalışılması hedeflenir. 

Doğal ve estetik açıdan güzel görünen dudaklara sahip olmak için ihtiyaç duyulan miktarda dolgu maddesinin enjekte edilmesi mümkündür. Bu konuda doktor ile hastanın birlikte görüşerek karar vermesinde fayda olacaktır. 

Dudak Dolgusu İle Simetriler Düzeltilir mi?

Dolgu işlemi ile asimetrik olan dudak görünümünün düzeltilmesi mümkündür. Ancak çok yüksek oranda bir asimetri söz konusu olduğunda dolgu materyalleri ile başarılı bir sonuç elde edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda hastalara cerrahi müdahale önerilir. 

Dudak Dolgusu Sonrası Nasıl Bir Süreç Yaşanır? 

Dudak dolgusu uygulaması sonrası uygulamanın etkilerini hemen görmeye başlarız. Dudak dolgusu sonrasında dudak bölgesinde kısmi morluklar ve şişlikler görülebilir. Bu durum, son derece doğaldır. Bu şişlikler, genellikle en fazla birkaç gün içerisinde kaybolmaktadır. Ancak bazen bir hafta kadar sürdüğü görülse de, iki hafta içerisinde şişlik ve ödemler tamamen kaybolmuş olur. Dudak dolgusu işlemi tamamlandıktan sonraki 1-2 haftada gerekli kontroller yapılır. Bu kontroller gerçekleşirken, ihtiyaç duyulduğu takdirde rötuş işlemi de uygulanabilir. 

Kıbrıs Dudak Dolgusu Fiyatları Nedir?

Dolguda kullanılan malzemeye ve malzeme miktarına bağlı olarak dudak dolgusu fiyatı değişebilir. Lütfen fiyat taleplerinizi telefon, e-mail veya iletişim formu yolu ile isteyiniz. Dudak dolgusu fiyatları ve dolgu işlemi ile ilgili bilgi almak isterseniz bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram