Göz Altı Işık Dolgusu

goz alti dolgusuGüzelliğin Sırrı

  • Gözaltı morlukları,

  • Gözaltı şişlikleri,

  • Gözaltı torbaları,

  • Gözaltı çukurlukları

Bu sorunlara Gözaltı Işık Dolgusu ile tek uygulamada çözüm sağlıyoruz.  

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz çevresi ve özellikle gözaltı bölgesi son derece ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Otuzlu yaşlardan sonra kadın ve erkeklerin yarısında gözaltı sorunları başlamaktadır. Yaş ilerlemesi ile meydana gelen kırışıklıklar, gözaltı çukurları, renk değişimleri ve diğer cilt bozuklukları yapısal olarak ilk, göz çevresi ve gözaltında oluşmaktadır.

Bu sorunları ortaya çıkmasında yetersiz uyku, kronik yorgunluk, vitamin eksikliği, stresli yaşam, alerjik durumlar, alkol ve sigara kullanımı, beslenme bozukluğu gibi faktörler etkili olsa da, temel neden genetik yapıdır. Cildinizde henüz fazla kırışıklık olmasa da gözaltı sorunları daha ileri yaşta, yorgun, sağlıksız ve hastalıklı görünmeyi sağlar.

Cilt sorunlarına karşı en çok tercih edilen uygulama ışık dolgusudur. İçeriğinde yer alan 8 tane amino asit, hyaluronik asit, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler sayesinde cilt altında yer alan hücrelerin yenilenerek yapılanmasını sağlamaktadır.

“Erken dönemlerde yapılan gözaltı ışık dolgusu, 30′ lu yaşlardan sonra meydana gelecek morlukların ve torbaların oluşmasına engel olacaktır.”

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu normal dolgu uygulamasından biraz farklıdır. Dolgu, deri altına değil kemik üzerine uygulanır. Tedavi başlamadan önce göz çevresi muayene edilir ve hastanın ten rengi, problem derecesi göz önünde bulundurularak tedavi içeriği ayarlanır. Uygulamadan önce kişilere anestezik jel sürülerek hastaların minimum acı hissetmeleri sağlanır. Lokal anestezi etki ettikten sonra işleme başlanır.

  • Hijyen önemlidir. Bu nedenle göz çevresinin ve gözaltlarının temiz olmasına dikkat edilir. Her ihtimale karşı bir tonik yardımıyla silinir. Kir ve makyajdan arındırılır.
  • Göz çevresinde belli bir rota izlenerek gerekli tüm noktalara doktorun ayarladığı doz ile yeterli ölçüde ışık dolgusu uygulanır.
  • Ön görülen tüm noktalar aşılandıktan sonra rahatlatıcı bir tonik ile göz çevresi silinir.
  • Kızarıklık önleyici medikal bir krem uygulandıktan sonra göz çevresine yerleştirilen pamuk üzerinden soğuk uygulaması yapılır. Bu uygulama ile kızarıklık en aza indirilmeye çalışılır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Deri altında salınan ve derinin doğal bir ögesi olan hyaluronik asidin çalışması, deri altında kollajen, elastin yapımının uyarılması ve deri pigmentlerine ışıltı etkisi yaratılması ile çalışır. Bunlara bağlı olarak gözaltı sorunlarının azalıp tükendiği görülür. Hyaluronik asidin en önemli yanı cilde su taşıması ve onu uzun süre tutmasıdır. Böylelikle cildin nem dengesi sağlanır.  Aynı şekilde bu işlemlerin sonucunda gözaltları gençleşir ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

Tek seans yapılan uygulamadan hemen sonra etkiler görülür. Göz çevresi daha aydınlık ve pürüzsüz görünür. Böylece şikâyet edilen problemler ışıltı ile kamufle edilir.

Bazı hastalarda tek seans yeterli olmaz ise yapılan ilk seanstan bir süre sonra bir miktar daha rötuş uygulaması yapılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Seansı Ne Kadar Sürer?

Her iki göze lokal anestezi sürülüp işlem yapılması 20-30 dakikadır. İşlem sonrasında daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşan kişiler, günlük hayatlarına devam edebilmektedirler.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır?

Sonuçlar ömür boyu kalıcı değildir. Etkinlik süresi kullanılan dolgu malzemelerinin içeriği, hastanın deri yapısı, ten rengi gibi özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Ortalama kalıcılık süresi 9 aydır.

Tedaviden Sonra Yan Etki Görülür Mü?

Işık dolgusu yaptıran kişiler bu alanda uzman bir doktora bu işlemi yaptırdığı zaman olası komplikasyon ihtimali çok düşüktür. En sık karşılaşılan komplikasyonlar göz çevresinde hafif kızarıklıklardır.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanamaz?

Gözaltı ışık dolguları hamilelere, emzirenlere, aşırı alerjik bünyeli insanlara, göz çevresi enfeksiyonu olanlara, gözaltı torbaları ileri derece olanlara uygulanmaz.

Kıbrıs Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına ve doktorun tecrübesine göre değişir. Bu nedenle +90 (392) 365 55 56 no’lu telefondan merkezimizi arayarak Gözaltı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram