Kaş Dolgusu

kas dolgusuKaş dolgusu, zamanın etkilerine bağlı olarak konumunda ve formunda değişiklik gösteren kaşların, yeniden form kazanması için uygulanır. Yüz estetiğinin önemli faktörlerinden biri olan kaşlar, yüze anlam kazandıran, ifadeyi belirleyen unsurlardır.

Kaş dolgusu hem kadın hem erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Kaş yapısı ve şekli, aynı zamanda kişinin karakteristik özelliklerinin de bir parçasıdır. Bundan dolayı kaş şeklinin değişmesi kişinin sağlığını olumsuz etkilemese de psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Göz kapaklarının görünümünü de olumsuz etkileyen kaştaki estetik bozukluklar kaş dolgusu ile giderilebilir. Cerrahi bir müdahale gerektirmeden rahatlıkla kaş görünümünün gençleştirilmesi sağlanan kaş dolgusu, aynı zamanda sağlıklı, canlı ve dinamik bakışlara kavuşmanıza da yardımcı olmaktadır.

Kaşların uç kısımlarının normalden hafif kalkık olması her bayanın arzu ettiği bir görünümdür. Kaş altına uygulanan dolgu ile kaşlar daha kalkık ve daha hacimli görünebilir.

Kaş Dolgusu Nedir?

Kaş çevresi ve orta kısmında gerçekleştirilen estetik düzenlemeler kaş dolgusu olarak adlandırılmaktadır. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmında uygulanarak yukarı kaldırma ve kalkık kaş formu kazandırır. Üstelik yıllar içerisinde oluşan ve yorgun görünmenize neden olan ince çizgi problemleri de kaş dolgusu uygulaması ile düzeltilmektedir.

Kaşlarınızın uç kısımlarında görülen düşük görünümün kişiye bezgin, üzgün ya da daha ileri yaşlarda bir görünüm verir. Kaş dolgusu uygulaması bakışlardaki bitkinlik ifadesinin silinmesine, genç ve dinamik görünüme kavuşmanızı sağlar.

kas dolgusu kibrisKaş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Temizlik aşamasından sonra bölge lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra ince uçlu bir iğne yardımı ile hyalüronik asit bazlı dolguyu cilt altına yerleştirmek için yer belirlenir. Daha sonra kanül ile dolgu enjekte edilir. İşlem ortalama 10 dakika sürer. Hasta günlük yaşantısına geri dönebilir.

Kaşların kalkık bir görünüme sahip olması için uygulanan kaş dolgusu işlemi, kişinin talep etmesi doğrultusunda kavisli bir görünüm kazanması için de uygulanabilmektedir.

Kaş Dolgusu Riskleri Nelerdir?

Kaş ve göz çevresi, insan vücudunun en hassas bölgelerinin başında gelmektedir. Kaş dolgusu işlemi sonrasında kaşın kalkık ve kavisli bir görünüm kazanması sağlanmaktadır. Ancak bu işlemin hassas bir bölgede uygulanmasından dolayı oldukça dikkatli bir uygulama yapılması önemlidir.

Kaş dolgusu işleminde en büyük dezavantaj olarak tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi kalıcı olmamasıdır.

Dolgu malzemesi kaş bölgesine fazla enjekte edildiğinde ifadesiz bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar ciddi sıkıntı yaşatacağı için bir profesyonel uzman tarafından gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Kaş Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş dolgusu uygulamasının en iyi sonucu vermesini istiyorsanız uygulama sonrasında sizlerde dikkat etmeniz gereken konulara hassasiyet göstermelisiniz. Şişlik ve ödem oluşumunun engellenmesi için soğuk uygulaması etkilidir.

Genel olarak şişlik ve ödem şikâyetleri bir hafta içerisinde iyileşme gösterir. Ödem ve şişliklerin gitmesi kişinin vücut yapısına bağlı olarak çeşitli sürelerde gerçekleşebilir. Herhangi bir acı veya ağrı uygulama esnasında, sonrasında oluşmaz. Hassas olan kişiler için acı ihtimali göz önüne alınarak kaş dolgusu öncesinde lokal anestezi kremi uygulanmaktadır.

Kaş dolgusu sonrasında bir süre kaşa masaj yapma, ovalama işlemlerinden kaçınmak gerekir. Aynı zamanda kaş alma işlemlerine de en az 6 – 7 günlük bir ara verilmesi tavsiye edilmektedir.

Kaş Dolgusunun Maddesi Nedir?

Dolgu maddesinin ana etken maddesi Hyaluronik Asit’tir. Vücudumuzda doğal olarak bulunur. Besinlerden, gıda takviyelerinden, cilt bakım ürünlerinden alınabilir. Şekil vermek için, estetik görüntüyü yükseltmek için Hyaluronik Asit tercih edilmektedir.

Kaş Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Yüze yapılan diğer dolgu maddelerinde olduğu gibi kaş dolgusu da kalıcı değildir. Ömrü 12 ay civarındadır. Bu süre kişiden kişiye değişebilir. Sigara ve alkol tüketimi gibi durumlarda bu süre olumsuz etkilenir.

Kıbrıs Kaş Dolgusu Fiyatları Nedir?

Kaş dolgusu fiyatları sektörün en uygun fiyat aralıkları ile gerçekleştirilen dolgu işlemleri arasında yer almaktadır. Kaş dolgusu fiyatları çalışma ve dolgu bölgesinin minimal olması ve çok kısa sürede uygulanması nedeniyle ekonomiktir.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram