Lazer Epilasyon

cihaz 1Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, en genel anlamıyla istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Bu yöntemde, özel bir lazer cihazı kullanarak kıl köklerine yoğun enerji ışınları gönderilir. Bu ışınlar, kıl köklerini ısıtarak tahrip eder ve kılların tekrar çıkmasını engeller. Hızlı ve çok basit bir uygulamadır. En çok kullanılan estetik uygulamaların başında gelir. İşlemler genellikle seanslar halinde yapılır.

 Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

lazer2Alexandrite Lazer: 755nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. Bu tip lazer ile hızlı biçimde kıllar tahrip edildiğinden seans süresi kısadır, genel olarak ağrısızdır ve açık tenli kişilerde özellikle tercih edilmektedir.

Diode Lazer: 810nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. İnce tüylerde de uygulanabilir olması bir avantajdır.

Nd-Yag Lazer: 1064nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. Koyu tenli kişilerde diğer lazerlere göre yanık riski daha az olduğu için kullanımı daha güvenlidir.


Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz Lazer, 810 nm dalga boyunda çalışan lazerlere verilen genel bir isimdir. Diode lazer olarak da bilinmektedir. Epilasyon alanında teknolojik devrim olarak kabul edilen buz lazer epilasyon, kıl köklerini hem ısı vererek tahrip eder, hem de soğutma özelliğiyle acıya engel olur, cildin zarar görmesini engeller. Ütüleme olarak tabir edilen yöntemle derinin alt katmanlarına kadar inebilmektedir. Bundan dolayı derin yerleşim gösteren kıllarda da etkili bir tedavi yöntemi sağlar. Kıbrıs Gazimağusa’da  bulunan kliniğimizde güvenle buz lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz.

Avantajları:

 • İnce ve açık renkli tüylerde etkilidir.
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Sabit atışlarla değil ütü yapar gibi derinin üzerinde gezdirilerek yapılmaktadır.
 • Jel kullanılmaktadır.
 • Her mevsim uyulabilir.
 • Ağrı ve acı yok denecek kadar azdır.
 • Deride leke kalma ihtimali diğerlerine kıyasla azdır.

Peki Hangi Cihaz Tercih Edilmelidir?

Tabiki bizim tercihimiz Alex + Diode + NdYag kombinasyonu olan FDA onaylı SANO 2000W diode lazerdir.

SANO DİODE LAZER 3 farklı akımı aynı anda dokuya verebilen, 1064 nanometre dalga boyuna sahip yani kıl foliküllerinin en derinine ulaşabilen buz lazer teknolojisidir. Alex, Diote ve Ndyag akımlarına sahip olmasıyla diğer tüm lazer epilasyon cihazlarından farklı ve etkilidir. Sahip olduğu dalga boyutu sayesinde en kalın kıldan en zor yapıdaki ince kılı bile, ten rengi fark etmeksizin görme özelliğine sahiptir.

En önemli özelliği 4 mevsim uygulanabilir olmasıdır. Diğer tüm cihazlarda yazın ara verilirken SANO DİODE LAZER teni görmediği için yazın da hiç ara verilmeden uyulabilir.

Tüm bu özelliklerinden dolayı SANO DİODE LAZER’i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler Nelerdir?

Lazer epilasyon işlemi istenmeyen tüylerin olduğu her bölgede uygulanabilir. Uygulama yapılmayan bölgeler burun içi, göz ve göz çevresidir. Lazer epilasyonun sıklıkla yapıldığı bölgeler ise yüz, koltuk altı, tüm bacak, bikini gölgesi, sırt bölgesi, boyun, ense, göğüs kısmı, tüm kol, kulak, bıyık, çene, el, ayak, kalça ve basen bölgeleridir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

lazer epilasyon

İlk olarak, cilt tipinize ve tüylerin yoğunluğuna göre bir ön değerlendirme yapılır. Daha sonra uygulama yapılacak alan temizlenir ve buz lazer cilt üzerinde düzgün bir şekilde kaydırılarak tüm uygulama alanında ütü yapar gibi gezdirilir. Bu süreçte lazer ile tüy köklerine ısı enerjisi uygulanarak tahrip edilir. Seans sonrasında, cilt üzerinde bir soğutma jeli uygulanarak cildin rahatlaması sağlanır.

Lazer Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?

Her lazer epilasyon seansının süresi, uygulama yapılan bölgenin boyutuna, cildin ve kılların yapısına ve tercih edilen yönteme göre değişiklik gösterir. Tüm vücuda uygulanan epilasyon işlemi yaklaşık olarak 45-50 dakika sürerken; bölgesel uygulamaların süresi 5 ile 10 dakika arasında değişmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yaptırılmalıdır?

Lazer epilasyon uygulamaları genellikle, yüz bölgesinde ayda bir, vücut bölgesinde ise 1-2 ayda bir tekrar edilir. Her seans sonrası, alınan sonuçlar değerlendirildikten sonra, ihtiyaç durumuna göre ek seanslar yapılabilir. Genellikle kıl yapısına, ten rengine, epilasyon yapılacak bölgeye, uygulama yapan kişinin uzmanlığına, cihaz kalitesine, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak istenen sonuçları alabilmek için en az 4-8 arası seans yapılması gerekir. Kıl ve cilt yapısına bağlı olarak çoğunlukla 5-6 seansla istenen sonuçlar alınabilir. İstenmeyen tüylerin ortadan kalkması için konforlu bir seçenek olan lazer epilasyon, 5-6 seansla 1-1,5 aylık periyotlarla tüm tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayabilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde epilasyon işlemi erkekler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Erkekler uygulanan lazer epilasyon tedavisinde kadınlara göre daha fazla sonuç almaktadır. Bunun nedeni erkeklerdeki melanin seviyesinin fazla olmasına bağlı kıl köklerinin daha belirgin olmasıdır.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları en çok sırt ve göğüs bölgeleri için tercih edilmektedir. Sürekli tıraş olmak istemeyen kişiler ise elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun gibi bölgeler için de tercih etmektedir.

Kıbrıs, Gazimağusa’da ki CyprusMedi Klinik bünyesinde doktor gözetiminde ve uzman estetisyen eşliğinde erkekler için de buz lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Ağrılı Mıdır?

Lazer epilasyon uygulaması ağrısız bir işlemdir. Uygulama sırasında karıncalanma, geçici bir iğne batması veya çok düşük kuvvette elektrik çarpma hissi gibi bir acı tanımlanabilir.

İstisnai olarak uygulama sırasında fazla acı hissedenler olabilmektedir. Böyle durumlarda epilasyon bölgesine lokal anestezi uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin, cildinde herhangi bir krem veya kozmetik ürün bulunmamalıdır.
 • İşlemden bir ay önce bronzlaşma veya güneşe maruz kalınmamalıdır.
 • Lazer epilasyon öncesi ve uygulama süresince ağda önerilmemektedir.
 • Epilasyonda lazer ışınlarının kıl kökünü görebilmesi amacıyla en az 20 gün önce cımbız, epilatör veya ağda gibi tüyleri kıl kökünden alan işlemler yapılmamalıdır.
 • Epilasyondan en az 1 ay öncesinde solaryuma girilmemeli veya bronzlaşmak için güneşe yatılmamalıdır.
 • Uygulamadan önce kullanılan ilaçlar, herhangi bir cilt ya da kronik hastalığınız varsa mutlaka bildirmelisiniz.
 • Epilasyondan 15 gün önce kimyasal içerikli deriyi soyan peeling ürünlerinden ve işlemlerinden uzak durulmalıdır. Deride oluşabilecek tüm tahribatlardan korunmaya özen gösterilmelidir.
 • Seansa girmeden 1 gün öncesinde tüyler jilet yardımıyla kısaltılmış olmalıdır.
 • Epilasyon bölgesinde yara ve ben bulunmamalıdır.
 • Yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyon uygulamasına girmeden önce ciltteki makyaj çıkarılmalı veya hiç yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer epilasyon sonrasında cildinizi korumak ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlamak için aşağıdaki önerilere dikkat etmeniz önemlidir:

 1. Güneşten korunma: Lazer epilasyon sonrası cildin güneşe karşı hassasiyeti artar. Bu nedenle, uygulama sonrası 4-6 hafta boyunca güneşten korunma önlemleri almanız önemlidir.
 2. Nemlendirme: Cildinizi nemlendirmek, lazer epilasyon sonrası rahatlamasını ve iyileşmesini hızlandırır. Uzmanınızın önereceği bir nemlendirici kullanarak, cildinizi düzenli olarak nemlendirin.
 3. Kaşıma ve tıraş etmeme: Lazer epilasyon sonrası, uygulama yapılan bölgedeki tüylerin yeniden çıkması normaldir. Bu süreçte, tüylerinizi kaşımamaya ve tıraş etmemeye özen gösterin.
 4. Düzenli seanslar: Kalıcı sonuçlar elde etmek için, uzmanınızın tavsiye ettiği seans sayısını tamamlamanız ve aralarındaki süreye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde, lazer epilasyonun etkinliğini artırarak daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.
 5. İlave bakım ürünleri: Lazer epilasyon sonrasında, cilt üzerinde oluşabilecek hassasiyet ve kızarıklık gibi durumları hafifletmek amacıyla, uzmanınızın önereceği özel bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.
 6. Uygulama sonrası aktiviteler: Lazer epilasyon sonrası, uygulama yapılan bölgede terleme ve sürtünme gibi durumların oluşmaması için, yoğun egzersiz ve spor aktivitelerinden kaçınmanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyonda Ten Renginin Önemi Nedir?

Lazer ışınları melanin denilen kıl köküne rengi veren maddeye tutunabilmesi için görmesi gerekir. Genellikle ten rengi açık olan kişilerde melanin seviyesi düşük olduğundan lazer ışınları kıl köklerini görmekte zorlanır. Bu da geç sonuç alınmasına neden olur. Açık tenli kişilerde koyu kıl kökünün olması sonuç alınmasını hızlandırır. Lazer epilasyonda ten rengi koyu olan kişilerde daha etkili olmasının nedeni, melanin seviyesinin yüksek olması ile lazer ışınlarının kıl köklerini görebiliyor olmasıdır. Bu da daha çabuk sonuç alarak kıl köklerini hızlı bir şekilde yok olmasının sağlar. Bu yüzden yapılan lazer epilasyon işlemi esmer ve bronz ten rengine sahip kişilerde daha çok etkili olmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası İz Kalır Mı?

Lazer epilasyon sonrasında cilt yüzeyinde geçici hafif kızarıklıklar oluşmaktadır. Bu kızarıklıklar işlemden maksimum 1 saat sonra geçmektedir. Epilasyon işlemi sonrası solaryuma girmek veya güneşlenmek pigmentasyon problemine neden olarak, cilt yüzeyinde koyu veya açık renk tonunda lekeler oluşur. Bu lekelerin oluşumunu engellemek için epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenlere uyulmalıdır. Lazer epilasyon sonrası genel olarak herhangi bir kalıcı iz oluşmamaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

Epilasyon sonrası güneşe çıkmak zorunlu olduğu takdirde yüksek korumalı güneş kremleri kullanılmalıdır. Hassas ciltler için epilasyon işlemi sonrasında oluşan hafif ağrı hissini ortadan kaldıran kremler kullanılabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Genel olarak epilasyon işleminden 3 - 4 gün sonra tüyler cilt yüzeyinde kendini göstermeye başlar. Daha sonra gün yüzüne çıkan tüyler 15 - 20 gün içerisinde dökülmeye başlar. Dökülmeyi hızlandırmak amacıyla çok sert olmayan bir kese yardımıyla duşta yumuşayan bölgeyi keseleyebilirsiniz. Tamamen kendini bırakan tüylerin yerine 4 ile 6 hafta boyunca yeniden tüyler çıkmamaktadır. Yeni tüylerin çıkmaya başlaması yeni seans zamanının geldiğini gösterir.

Lazer Epilasyon Tüyleri Tamamen Bitirir mi?

Lazer epilasyon seanslarının tamamı bittikten sonra tüyler ince ve az olarak çıkmaya devam eder. Çıkan tüyler ağda, cımbız, epilatör ve jilet gibi yöntemlerle alınmamalıdır. Kıl kökünü koparacak işlemlerden uzak durulmalıdır.

Düzenli gidilen seansların bitiminde yılda bir veya iki kez bakım seansı yapmak faydalı olabilir.

Kıbrıs Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Lazer epilasyon fiyatları, işlem sırasında kullanılan cihaz, yöntem, seans sayısı ve uygulama yapılacak bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Kıbrıs’ta farklı fiyatlarla lazer epilasyon yapan birçok merkez ve klinik bulunmaktadır. Bu konuda seçeneğiniz çok olsa da doktor kontrolünde işlemin yapıldığı klinikleri tercih etmeniz daha kalıcı ve güvenilir sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Kıbrıs Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram