DHI Saç Ekimi

dhi sac ekimiDHI Saç Ekimi işlemi günümüzde saç ekimi yaptırmak isteyen potansiyel hastalar tarafından en çok araştırılan ve ilgi gören ekim yöntemlerinden bir tanesidir. DHI yönteminde amaç kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptırmaktır.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI yani “Doğrudan Saç Ekimi" aslında yeni olmayan fakat son zamanlarda tekrar ilgi duyulan bir saç ekim tekniğidir. ”Kalem Tekniği” olarak da bilinen bu uygulamada, özel ince uçları bulunan kalemler kullanılarak greftler teker teker saç derisine nakledilirler. Saç ekimi yaptırmak isteyen hastalar genellikle DHI ve FUE teknikleri arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Burada yöntemi seçmeden önce beklentilerinizi öğrenmek ve size göre hangi yöntemin daha uygun olduğunu belirlemek deneyim gerektirir.

Saç ekimi tekniğine karar vermeden önce mutlaka saç analiz yaptırmanızı ve sizin durumunuza en uygun tekniği ekibimizle seçmenizi tavsiye ederiz.

DHI Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

 • Saçlar kesilmeden işlem yapılabilir.

 • Saç sıklaştırma işlemlerinde ilk tercih edilen yöntemdir.

 • Saç kökleri alındıktan sonra dış ortamda FUE yöntemine kıyasla daha az bekler.

 • Saç ekiminde cm² başına daha fazla kök ekimine imkân tanır.

 • FUE saç ekiminde işlem üç aşamalı iken DHI Saç Ekiminde iki aşamalıdır.

 • İşlem FUE yöntemine göre daha az travmatiktir.

 • Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

 • Saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık ve kaş ekimlerinde DHI yönteminde alınan sonuçlar FUE ye göre daha başarılıdır.

DHI Tekniğinin Dezavantajları Nelerdir?

 • Büyük alanları kapatmak adına 2-3 seans uygulamaya ihtiyaç duyulması.

 • Tek seansta 1.500-2.000 kök ekilebilmesi.

 • FUE tekniğine göre daha pahalı olması.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Bu teknikte donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç kökleri uyuşturulur. Ardından saç kökleri toplanır. Greftler dışarıda minimum süre tutulur ve zaman kaybetmeden özel choi kalemi ile ekilmeye başlanır. Böylece daha sağlıklı ve güçlü saçlar nakledilmiş olur. Saç ekimi yapılacak alanlara kanal açılmaz ve özel uçlar kullanılarak saçlar bekletilmeden nakledilir.

dhi

Ekilen saçlar dış ortamda daha az kaldıkları için hemen uyum sağlarlar. En büyük dezavantaj tek seansta FUE yöntemine göre daha az saç nakli yapılmasıdır. Saç kökleri ekilirken lokal anestezi uygulandığı için ağrı-acı hissedilmez. DHI yöntemi FUE tekniğine göre biraz daha zahmetlidir ve uzun sürer. Ancak kanal açılmadığı için travma oranı daha azdır. İyileşme ve uyum süreci ise kısadır. Yaklaşık 10-12 saat kadar süren işlemin tecrübeli kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir.

Kıbrıs DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi fiyatlarını en doğru şekilde belirlemek için öncelikle saç yapınızın ve ekim yapılacak olan bölgenin incelenmesi gerekir. Bu inceleme sonucunda gerekli olan işlemler hesaplanır ve fiyat doğru şekilde belirlenir. Kıbrıs DHI Saç Ekimi Fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

 

 

Bize Ulaşın

CYPRUS MEDICAL AESTHETIC & HAIR CLINIC

Mustafa Kemal Bulvarı. New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa - Kıbrıs

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: info@cyprusmedi.com

Yol Tarifi

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram