FUE Saç Ekimi

fue sac ekimiFUE Yöntemi

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak yaşanan kellik ve saç seyrelmesi durumlarında kullanılan bir saç ekimi yöntemidir. Kolay ve ağrısız olması nedeniyle ülkemizde ve dünyada bu alandaki en son ve en fazla uygulanan tekniktir.

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE Saç Ekimi, saç kayıplarını ve kelliği kalıcı olarak tedavi etmek üzere, lokal anestezi altında gerçekleştirilen saç kökü nakli operasyonudur. Günümüzde yapılan operasyonların birçoğu bu yöntemle yapılmaktadır. En gelişmiş saç ekimi tekniği olarak da bilinen FUE saç ekimini diğer tekniklerden ayıran en önemli özellik en başarılı, kalıcı ve doğal sonuçlar vermesidir. FUE tekniğinde iyileşme süresi oldukça hızlıdır. Bu yöntem saç ekiminin yanı sıra kaş ve sakal ekiminde de kullanılır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Temelde başın ense kısmından alınan kıl köklerinin ekimi yapılacak alıcı bölgeye yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Ancak ense bölümünde kıl olmayan hastalarda boyundaki sakallar veya göğüs bölgesindeki kıl kökleri kullanılabilir. 

FUE saç ekimi; dökülme tipi ve nedeni, yaş, saç tipi, cilt tipi gibi birçok parametreye göre kişiye özel olarak oluşturulan saç ekimi planı ile yapılır.

Birinci aşamada köklerin alınacağı bölgedeki kıllar, 1 mm uzunluğunda olacak şekilde kısaltılır. Sonrasında lokal anestezi ile uyuşturulan bölgeden kıl kökleri ve greft adı verilen doku parçaları çıkartılır. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri kök ve doku parçalarının kıl çıkış yönünde alınmasıdır. Köklerin az tahribat ile çıkması operasyon başarısını etkileyen faktörlerdendir. 

FUE tekniğinde, donör bölgeden toplanan greftler, ekilmeden önce kalınlıklarına ve kök sayısına göre gruplandırılır. Bu aşama FUE tekniğinin en önemli ve en hassas aşamasıdır. Saç köklerinin ölmemesi için her bir greftin dışarda kaldığı süre takip edilir. İlk alınan saç kökünün en önce ekilmesi gibi bir takım hassasiyetler söz konusudur.

İkinci aşamada saç ekiminin yapılacağı bölgeye kanalların açılmasıdır. Merkezimizde safir uçlar kullanılarak saç derisinde kanallar açılmaktadır.

Son aşamada donör bölgeden çıkarılan kökler, saç ekimi yapılacak bölgeye tek tek yerleştirilerek işlem tamamlanır.

FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi yöntemleri de gelişmektedir. Bu gelişmeler operasyonların gittikçe daha kolay ve hızlı sonuç vermesini sağlar. 

 • Doğal ve sağlıklı saçlara sahip olmak için kullanılan en etkili yöntemdir.

 • Doğru klinikte, uzman ekipler tarafından yapıldığında başarılı sonuçlar alınma oranı yüksektir.

 • Lokal anestezi işleminden sonra, saç ekimi işlemi ağrısızdır.

 • İyileşme süreci hızlıdır.

 • Kişinin ekim yapılan alanda doğal görünümlü saçlara sahip olmasında etkilidir.

 • Hastalar saçlar uzadıktan sonra alım yapılan donör alandaki saçlarını kısa olarak da kullanabilir.

 • Mikro FEU Saç Ekimi yöntemi ile yapılan saç ekimi sonrası ağrı çok azdır. Kliniğimizden verilen ağrı kesicilerin kullanılması ile süreç çok konforlu atlatılmaktadır.

fue sac ekimi dikkatFUE Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

 • Saç bakım ürünleri operasyondan belirli bir süre önce bırakılmalıdır.

 • FUE saç ekimi öncesi alkol almak, sigara ve kan sulandırıcı kullanılmaz.

 • FUE saç ekimi öncesi kafein ve benzeri uyarıcı maddeler önerilmez.

 • Saç ekimi operasyonundan önceki gün iyi uyumuş ve dinlenmiş olmak önemlidir.

 • FUE saç ekimi ameliyatı yapılacak günün sabahı ağır bir kahvaltı önerilmez.

FUE Saç Ekimi Sonrası Süreçte Neler Olur?

Kesik ya da dikiş içermeyen bir teknik olduğu için iyileşme süresi hızlı ve kolaydır. FUE yöntemi ile saç ekiminden sonra ekilen saçlar ilk bir ay içinde dökülmeye başlar. Bu şok dökülme, hastada korkuya neden olsa da doğal ve beklenen bir durumdur. Dökülen saçlar birkaç ay içinde yavaş yavaş tekrar çıkmaya başlar. Ekilen saçlar yaklaşık bir yıl sonra tamamen doğal bir görüntüye kavuşur.

FUE saç ekimi sonrasında kişilerin istirahat etmesi ve sağlıklı beslenmesi önemlidir. Her ne kadar ağrısız ve kolay bir yöntem olsa da saç ekimi yapılan bölgeye bir süre dikkat edilmesi ve temas edilmemesi gerekir. Ayrıca kıl köklerinin zarar görmemesi için sırt üstü, yumuşak bir yastıkta yatılmalıdır. 

Ödem oluşmasını engellemek amacıyla kafa dik bir şekilde tutulmalıdır. Saç ekimi uzmanının verdiği ilaç ve kremler düzenli olarak kullanılmalıdır. 

FUE Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi yaptırdıktan sonra tıpkı ekim kadar ekim sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar da önemlidir. Saçların bakımının doğru şekilde yapılması, beslenmeye ve diğer faktörlere dikkat edilmesi saçlarınızın daha sağlıklı olmasını ve doğal görünümlerini korumasını sağlayacaktır.

 • Saç ekimi operasyonu sonucunda saç köklerinin sarsılmaması için saçlarınızla oynamaktan kaçının.

 • Saç ekiminden hemen sonra giyip soyunurken saç köklerine zarar vermemek için kazak, tişört gibi kıyafetler giymek yerine gömlek tercih edin.

 • Saç köklerinizin iyileşme sürecini hızlandırmak ve zarar görmemesini sağlamak için terlemekten, aşırı nemli, sıcak ve soğuk ortamlardan kaçınmaya gayret edin.

 • Doktorunuz tarafından tavsiye edilmesi halinde mutlaka pansumanlarınızı ve ilaçlarınızı aksatmadan kullanın.

 • Saç ekimi işleminden sonra makas kullanılarak yapılan kısaltmalar haricinde saç traşı önerilmemektedir.

 • Operasyon sonrasında uzmanın önerdiği saç yıkama süresine gelindiğinde yine uzman tarafından önerilen şampuan kullanılmalıdır.

Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde bitirilmiş olur.

FUE Saç Ekimi İçin Uygun Aday mıyım?

Donör bölgedeki saçlar ve saç kökleri zayıfsa, FUE saç ekimi için uygun aday olduğunuz halde beklediğiniz kadar gür saçlara kavuşmak mümkün olmayabilir.

Stres ve hormonal değişimlerden kaynaklanan saç dökülmeleri artık çok erken yaşlarda başladığı için saç ekimi uygulama yaşı 20 ile 60 arasında seyreder ve saç kaybının olumsuz psikolojik etkileri, çoğu zaman saç dökülmesinin şiddetini artırır. Bu kısır döngüden çıkmanın en kestirme yolu, tamamen kel kalmayı beklemeden bu alanda uzman kişilere başvurmak ve saç ekimi hakkında doğru bilgiye ulaşmak olacaktır.

FUE saç ekimi her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına uygun, saç ekiminde geçerli en başarılı tekniktir.

Kıbrıs FUE Saç Ekimi Online Konsültasyon

FUE saç ekimi öncesi merak ettiğiniz her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer yurtdışından bize ulaşıyorsanız, Kıbrıs’a seyahat etmeden önce online konsültasyon talep edebilirsiniz.

FUE saç ekimine uygun aday olduğunuza karar verildikten sonra, saç ekimi için randevunuz oluşturulur. Operasyon günü ve sonrasında rahat etmeniz için tüm ayrıntılar konusunda bilgi verilir.

Kıbrıs FUE Saç Ekimi Fiyatları

FUE saç ekimi fiyatları diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi farklılık göstermektedir. Bu farklılıkta en büyük etkenlerden biri saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü ve uygulanacak işlemlerdir. Kıl köklerinin durumu da yapılacak ekstra işlemler gerektirdiği için fiyat farklılıklarına neden olur. 

SIK SORULAN SORULAR

FUE Saç Ekimi Sırasında Ağrı Çekilir Mi?

FUE saç ekimi operasyonu lokal anestezi uygulandıktan sonra yapılır. Bu sayede saç ekimi işlemi ağrısız olarak gerçekleştirilir.

FUE Saç Ekimi Kaç Gün Sürer?

FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi günübirlik bir işlemdir. Hastalar işlemleri bittikten sonra kontrolleri yapılarak aynı gün merkezden ayrılabilirler.

FUE İle Saç Ekiminden Sonra Saçların Uzaması Ne Kadar Sürer?

FUE saç ekimi sonrası ekilen saçlar ilk üç haftada uzamaya başlar. Saç Ekimi operasyonundan 3-4 hafta sonra ise nakli yapılan saçlarının, şok dökülmesi başlar ve saç ekim işlemi yaptıranlar için sabır gerektiren bir süreç başlar. Operasyondan sonra dökülen yeni saçlar 6. ayda yeniden çıkmaya başlar. Sonucun %70-80 1. yılın sonunda görülür. Tam sonucun kendini göstermesi ise 1.5 – 2. yılı bulabilir.

FUE Saç Ekiminden Sonra Yara İzi Kalır Mı?

FUE saç ekiminde kullanılan cerrahi aletlerin özelliklerine bağlı olarak 0,8-1 mm çapında mikro izler kalır. Bu izler, işlem doğru kişiler ve uzman ekip tarafından gerçekleştirildiğinde saçların altında kalır ve kısa saçlar ile bile doğal bir görünüm olur.

FUE Saç Ekimi Operasyonu Kimler İçin Uygundur?

FUE saç ekimi erkek tipi saç dökülmesi gibi genetik faktörlere bağlı olarak saç kaybı yaşayan kişilerin sağlıklı ve doğal görünümlü saçlara sahip olması için kullanılan etkili bir cerrahi yöntemdir.

Bize Ulaşın

CYPRUS MEDICAL AESTHETIC & HAIR CLINIC

Mustafa Kemal Bulvarı. New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa - Kıbrıs

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: info@cyprusmedi.com

Yol Tarifi

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram