PRP Saç Tedavisi

sac prpSaç dökülmesinde PRP Tedavisi (Saç PRP Tedavisi)

Saç PRP Tedavisi, hastanın kendi kanından bir miktar alınıp özel bir işlemden geçirilerek hücre olarak zengin plazmasının ayrıştırıldıktan sonra hastanın iyileşmesi istenen saç bölgesine ince bir iğne ile enjekte edilmesi işlemidir.

İnsan kanında doğal olarak bulunan trombosit hücrelerinin zenginleştirilerek tekrar vücuda aktarılması ile yapılan PRP (Plasma Rich Platet) tedavisi ile pek çok sorunun önüne geçilebilmektedir.

Saç PRP uygulaması ile hedef; dökülmeye başlayan ve sağlığını kaybeden saç köklerinin yeniden canlandırılmaya çalışılmasıdır. Saç PRP Tedavisi hem erkeklerde hem de kadınlarda başarı ile uygulanabilmektedir.

Saç PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

İşlem sırasında özel bir tüp içerisine ince ve kısa uçlu iğneler ile kan alınır. Alınan kan santrifüj edilerek plazma açısından zengin hale getirilir. Daha sonra saç derisinde tedavi hedeflenen bölgelere tekrar enjekte edilir. 

PRP metodu özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. PRP ile saç tedavisi çoğunlukla 3-4 aylık bir zamanda tamamlanır. Bu tedavi 30 günlük periyotlarda 30 dakikalık zamanlarda uygulanmaktadır. Bu sıklıktaki tedavi sürecinin sonrasında senede bir defa uygulanması yeterli olmaktadır.

Saç PRP Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Saç için uygulanan PRP işlemi sonucunda enjeksiyon yapılan bölgede hücrelerin yenilenme oranı artar. Saç kökleri daha fazla beslendiği için saç dökülmesinde azalmalar ve deri sağlığında iyileşme görülür. PRP saçları güçlendirerek dökülmelerini engeller.

  • Saç derisini daha parlak ve esnek hale getirir.

  • Saç köklerinin güçlenmesi ve daha sağlıklı hale gelmesini sağlar.

  • Saç derisinde bulunan çatlak, yara gibi sorunların azalması veya tamamen iyileşmesini sağlar.

  • Saçlarda gürleşme sağlar.

Saç PRP Tedavisi Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Saç PRP tedavisi ile dökülme sorununu çözmek isteyen kişilerin sabırlı olması gerekmektedir. Trombosit oranı yüksek olan plazma hücreleri, enjeksiyondan hemen sonra deri üzerinde istenen etkiyi vermek için çalışmaya başlar. Ancak tam olarak gözle görülebilir sonuçların alınması için belirli bir süre beklenmesi ve hedeflenen seans sayısının tamamlanması gerekmektedir. 

Örneğin tek bir seansta problemin ortadan kalkması mümkün değildir. Etkileri genellikle geçtir. Ancak sahip olduğumuz deneyimler üzerinden konuşacak olursak, 3.seanstan itibaren sonuç alınabilir. Fakat bu uygulamanın düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi şarttır. Belli periyot ve seanslar belirlenmeli, ona göre hareket edilmelidir. Sonuçların yavaş yavaş ortaya çıkması bir sorun olarak görülmemelidir. Saç PRP tedavisi problemin çözümü çerçevesinde oldukça popüler bir yöntemdir.

Saç PRP Tedavisi Kalıcı Mı?

Bu yöntem sayesinde saçların gürleşmesi, yenilerinin çıkması, seyrekliğin azaltılması gibi sonuçlar alınabilir. Ancak bunun 1 sene ömrünün olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle senede 1 kez tedavinin tekrarlanmasını önermekteyiz.

Saç PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

PRP tedavisi, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylı bir işlemdir. Bu nedenle oldukça güvenilirdir. PRP işleminde uygulanan hastanın kendi kanı olduğundan, alerjik tepkime veya enfeksiyon olasılığı yoktur. Vücuda alınan yabancı bir madde niteliği göstermediği için rahatlıkla uygulanabilir. Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanan işlem sonrasında, kişi kendi günlük hayatına rahat bir şekilde dönebilir.

PRP Tedavisi Saç Çıkarır Mı?

PRP saçlı deride hücre onarımını, yenilenmesi ve kan dolaşımını arttıran birçok büyüme faktörünü uyararak etkisini gösterir. Saç köklerinde ve saçlı deride yoğun bir onarım ve yenilenme başlatır. Ancak hiç saçı olmayanlar için PRP tedavisi saç çıkarmamaktadır.

Mevcut saç ve saç köklerini tazelediği gibi zedelenmiş veya uykudaki saç köklerini de güçlendirerek sisteme katar. PRP olmayan saç kökünü yoktan var etmez ancak hâlihazırda olup, baş vermeyen, cılız, zayıf saç köklerini yeniden kazandırır. Artan klinik kanıtlar, PRP'nin saç dökülmesini tersine çevirebileceğini ve doğal saç büyümesini teşvik edebileceğini göstermektedir.

Saç PRP Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tedavi sonrasında hastalar hemen günlük hayatlarına dönebilir. Narkoz veya herhangi bir farklı işlem yapılmaması nedeniyle kişilerin tedavi sonrası hayatlarına anında devam edebilmeleri mümkündür. Ancak, iyileşme sürecinin hızlanması için bir gün dinlenilmesi tavsiye edilmektedir. 

İşlem sonrasında, işlem yapılan bölgeye bağlı olarak kızarıklık veya farklı izler ortaya çıkabilir. Bu izler kalıcı olmadığı gibi kısa sürede kaybolmaktadır. 

  • PRP saç tedavisi sonrası 1 gün boyunca saç yıkanmamalı ve ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.

  • PRP saç uygulaması sonrası 24 saat saç bakım ürünlerini kullanılmamalıdır.

  • Saça PRP tedavisi sonrası 48 saat boyunca tedavi edilen bölgeyi güneş ışınlarından korumalısınız.

  • Saç PRP sonrası saça sert kimyasallar, saç boyası veya 72 saat perma yapılmamalıdır.

  • Saç PRP tedavisi sonrası alkol ve sigara 72 saat içilmemelidir.

  • Saç PRP tedavisi sonrası beş gün boyunca antiinflamatuar ilaçlar alınmamalıdır.

Kıbrıs Saç PRP Tedavisi Fiyatları Nedir?

Kıbrıs Gazimağusa’da buluna CyprusMedi Clinic doktoru tarafından yapılacak olan konsültasyon aşamasında uygulanacak olan seans sayısı ve tedavi boyutu belirlenmektedir. Bu nedenle, kişiye özel bir konsültasyon yapılmadan fiyatlar konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değildir.

Saç PRP fiyatları genellikle paketler şeklinde fiyatlandırılır. Örneğin 1 ay ara ile yapılacak 3 saç PRP fiyatı paket şeklinde alınabilir. Sonraki yıllarda bir defa yapılacak olan tedaviler tekli saç PRP fiyatı olarak verilmektedir.

Bize Ulaşın

CYPRUS MEDICAL AESTHETIC & HAIR CLINIC

Mustafa Kemal Bulvarı. New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa - Kıbrıs

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: info@cyprusmedi.com

Yol Tarifi

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram