Saç Mezoterapisi

sac mezoterapisiSaç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi, kadın ve erkeklerde saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir.

Saç dökülmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak hormonal bozukluklar, genetik faktörler, kullanılan ilaçlar ya da stres gibi vücuda zarar veren psikolojik rahatsızlıklar sonucunda oluştuğu gözlemlenir. Saç dökülmesinin erkenden teşhis edilmesi ve müdahale edilmesi saç derisinin ve tellerinin sağlığı bakımından son derece önemlidir. Saç mezoterapisi tedavi yöntemleri arasında en faydalı ve hızlı sonuç veren tedavi şeklidir.

Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saça yerleşmesi sağlanır. Böylelikle saç dökülmesi tedavi edilir, incelmiş olan saçları kalınlaştırır ve dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlanır.

Mezoterapi kafa derisi ve saç için oldukça etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir.

Saç Mezoterapisinin En Temel Faydaları Nelerdir?

 1. Mevcutta olan saçları korur ve besler.

 2. Saç dökülmesini engeller.

 3. İnce telli ve zayıf saçların gürleşmesine yardımcı olur.

 4. Mat saçlara parlaklık verir.

 5. Saça canlılık ve hacim kazandırır.

 6. Kepek gibi sorunların önüne geçer

 7. Saçın ömrünü uzatır.

Saç Mezoterapisi Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

 • Yoğun saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler

 • Yağ bezlerinin bozulması ile ilişkili kafa derisinde meydana gelen sebore

 • Kepek görünümü

 • Çizik ve kuru kafa derisi

 • Saç uzaması çok yavaş olan kişiler

 • Saç kırılganlığının artması ve bölünmüş uçlar

 • Bazal bölgede hacim eksikliği

Saç Mezoterapisi Yaptırmadan Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapisi yaptırmadan önce düzenli kullandığınız bir ilacınız varsa hekiminize bildirmelisiniz. Kas gevşetici, kan sulandırıcı, antibiyotik gibi son zamanlarda kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçları hekiminizin bilgisi dâhilinde bir hafta öncesinden kesmelisiniz.

Ayrıca saç mezoterapisi sonrası saçınızı belirli bir süre yıkayamayacağınızdan seans öncesinde saçınızı yıkamalısınız.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan çinko, bakır, demir, kalsiyum, potasyum, biotin, minoxidil, magnezyum, vitamin C ve vitamin A gibi bileşenler saç derisinin 2-4 mm altına enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. İşlem sırasında enjeksiyonlardan kaynaklı ağrı hissedilmemesi için lokal anestezik kremler uygulanır.

İşlem ortalama 15-30 dakika sürer ve gündelik yaşantınıza dönmenizi etkilemez.

Saç Mezoterapisinden Sonra Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapisi uygulamasından sonra hasta ilk 24 saat saçını ıslatmamalı ve saçına herhangi bir ürün sürmemelidir. Ayrıca işlemden hemen sonra saç derisinin direkt güneş ışığından korumalıdır. Eğer kullanıyorsa sigara ve alkol tüketimine ara vermelidir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Önerilir?

Saç Mezoterapisinin 15 günde bir düzenli yapılmasını önerilmektedir. Seans sayısı kişinin saç yapısına ve ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 4-8 seans uygulama önerilmektedir. Her seans 15-30 dk sürmektedir. Tedavinin etkili olması adına seansların doğru zaman diliminde, eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Saç PRP uygulaması ile kombine tedavi edildiğinde saç dökülmelerinde çok daha hızlı ve etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır Mı?

Saç mezoterapisi, uyuyan saç hücrelerini uyandırarak yeni saç oluşumu sağlar. Ayrıca bu tedavi yöntemi ile saç derisindeki dolaşım hızlanarak tüm saç hücreleri sağlıklı bir hale gelmekte ve saç dökülmesi en az seviyeye inmektedir.

En iyi sonucu almak için saç mezoterapi tedavisi eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı ve gerektiğinde tekrarlanmalıdır.

Saç Ekimi Sonrasında Mezoterapi Uygulaması Önerilir Mi?

Saç ekimi sonrasında mezoterapi yeni damar oluşumunu hızlandırarak ekilen saçların daha etkin beslenmesini sağlar. Ekilmiş saç köklerini uyararak saçların şok dökülme sonrası kendini daha hızlı toparlamasını sağlar. İçerdiği mineral ve aminoasitler sayesinde saçların kalınlığı ve dokusu üzerinde pozitif bir etki yaratır.

Kliniğimiz saç ekimi işlemi sonrası 1. aydan başlayarak ve birer ay arayla hekimin uygun gördüğü seans sayısında 8-12 ay süreyle saç mezoterapisi yapılmasını faydalı bulmaktadır.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Yan Etkisi Var Mı?

Uygulamanın insan ve cilt sağlığına bilinen bir zararı yoktur. Aksine takviye bir işlem olduğu için faydası vardır.

Saç Mezoerapisini Kimler Yaptıramaz?

Emziren kadınlara, kanser hastalarına, şeker hastalarına ve kan sulandırıcı özelliği olan ilaç kullanan kişilere mezoterapi uygulanamaz. Mezoterapi tedavisi almak isteyen hastaların kullandıkları ilaçları, geçirdikleri ya da geçirmekte oldukları rahatsızlıkları mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir.

Kıbrıs’ta Saç Mezoterapisinin Ücreti Nedir?

Mezoterapi uygulamasında fiyatlar seans sayısına göre belirlenir. Her hastanın ihtiyacı olan seans sayısı da farklı olduğu için saç mezoterapisi fiyatları da kişiden kişiye değişebilir. Saç mezoterapisi eksiksiz uygulandığı takdirde kişinin başarıya ulaşılabileceği en uygun yöntemdir. Kıbrıs Saç Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CYPRUS MEDICAL AESTHETIC & HAIR CLINIC

Mustafa Kemal Bulvarı. New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa - Kıbrıs

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: info@cyprusmedi.com

Yol Tarifi

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram