Beslenme ve Diyet

zaliha kirazBeslenme & Diyet Danışmanlığı

Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır. Yalnızca karın doyurmak ve açlık duyusunu bastırmak için rastgele yemek yemek dengesiz ve sağlıksız beslenmeye, bu da pek çok rahatsızlığa yol açar. Bazı besinleri yetersiz almak ya da hiç almamak vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin eksikliğine yol açarak pek çok farklı sağlık problemine sebep olabileceği gibi bazı gıdaları fazla ve dengesiz tüketmek de aşırı kilo ve iç organ yağlanmalarına sebep olabilir. İdeal kilonuza ulaşmanın yanı sıra; sağlıklı ve dengeli beslemeyi öğrenebilmek için beslenme alanında uzman diyetisyenimizden yardım alabilir; kendi metabolizmanız ve yaşam tarzınız için uygun bir diyet planı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Diyet Listesi Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilir?

İdeal kilonuza ulaşırken sağlığınızdan olmamak için profesyonel bir diyetisyen eşliğinde hazırlanmış diyet listelerini takip etmeniz gerekir. Bir başkasından alınan ya da size özel hazırlanmış olmayan hatalı programlar pek çok sağlık problemine yol açabilir. Sağlıklı bir diyet listesinin karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral gibi vücudun temel yapı taşlarını oluşturan besin ögelerini içermesi ve vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlaması gerekir. En önemlisi de hazırlanan diyet listesi kısıtlayıcı olmamalıdır. Listenin tek bir besine bağlı kalmadan çeşitlendirilebilir olması, diyetin sıkıcılığını da önleyerek sürdürülebilirliğini sağlar.

Sağlıklı bir diyet programı hazırlanırken kilo vermeye karar veren kişinin;

Cinsiyeti, yaşı, boyu, kan bulguları, sağlık durumu, beslenme alışkanlıkları, metabolizma hızı, fiziksel aktivite düzeyi gibi faktörler dikkate alınmalıdır.

Bunun yanında kişinin; Yaşam tarzı, maddi durumu, çalışma koşulları, kullandığı ilaçlar ve miktarları, daha önce herhangi bir diyet programı uygulamış olup olmaması, kilo vermek istemesinin nedenleri, hedeflenen kilo gibi unsurların dikkate alınması; hazırlanan diyet programının kişiye özgü, uygulanabilir ve sürdürülebilir hale gelmesini sağlar.

Cyprus Medi Beslenme ve Diyet Bölümü olarak;

 • Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflama,

 • Kişiye Özel Beslenme Planı,

 • Gebelikte ve Emzirme Döneminde Beslenme,

 • Çocukluk Çağı Beslenmesi,

 • Sporcu Beslenmesi,

 • Diyabet Beslenmesi,

 • Sağlıklı Kilo Alma,

 • Mide ve Bağırsak Hastalıklarında Beslenme,

 • Yeme Bozukluklarında Beslenme

 • Obezite Cerrahisi Sonrası Beslenme

 • Kurumsal Menü Planlama

 • Aralıklı Oruç Diyeti

 • Online Diyet

Alanlarında hizmet vermekteyiz.

Siz de ideal kilonuza ulaşmak, ideal kilonuzu korumak, iyi beslenmek ve sağlıklı yaşamak için beslenme uzmanımızdan danışmanlık almayı, düzenli aralıklarla kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

Sağlıklı Beslenmek Yaşam Tarzınız Olsun.

 dyt zaliha kiraz

www.zalihakiraz.com web sitemiz üzerinden kredi kartı ile 3D güvenli ödeme yaparak online diyet hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

CyprusMedi Medikal Estetik Merkezi - GAZİMAĞUSA

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı, New Life Apt. (Yaşam Hastanesi Yanı) Kat:2, 01960 Gazimağusa

+90 (392) 365 55 56

+90 (533) 831 10 30

Email: [email protected]

 

CyprusMedi Medikal Estetik ve Saç Ekim Merkezi - LEFKOŞA

Adres: Nazım Hikmet Cad. Aydemet Mah. Blok No:44 Kat:1, Lefkoşa / Metehan - Omag Intense

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:30

Cumartesi: 09:00 - 19:30

Pazar: Kapalı

Bizi Takip edin

Facebook

Instagram